4 lutego 2013
Filtry, bany
Narzędzie Google do usuwania linków

Narzędzie Google do usuwania linkówNa Webmasterworld.com miała miejsce ciekawa dyskusja, w której pojawiła się następująca informacja, uzyskana od pracownika Google, Uli’ego Lutz.

Ralf Schwoebel zapytał Uli’ego, jakie backlinki są „kandydatami” do wskazania ich w narzędziu do usuwania linków (disavow tool).

W odpowiedzi dowiedział się, że

„I would concentrate on the links reported in the Webmaster Tools on Google”
„Do not worry about damaging other people, that does not happen”
„Be aware of the site-wide disavow possibility, it will make your life easier”

czyli

 1. należy koncentrować się (analizując linki w związku np. z nałożonym na witrynę filtrem za linki przychodzące) na linkach wskazanych w Narzędziach Google dla Webmasterów – po raz kolejny Google zwraca uwagę, że używając disavow tool’a nie musimy korzystać z komercyjnych rozwiązań.
 2. nie należy obawiać się tego, że wskazując strony w pliku disavow.txt zaszkodzimy im w rankingu
 3. pamiętajmy (tak zrozumiałem), o możliwości usuwania całych domen (domain:nazwa_domeny).

Najważniejszy w tym wszystkim jest punkt drugi. Przyznam, że jakoś mam mieszane uczucia odnośnie drugiego punktu. No chyba, że Uli miał na myśli, że stronom np. spamerów czy emitujących dziesiątki linków z różnych SWLi nie można zaszkodzić, ponieważ same z siebie nie powinny znajdować się w indeksie.

Jak jest Wasze zdanie w tym zakresie? Zachęcam do oddania głosu w ankiecie.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Wilk 5 lutego 2013, 8:14

  Testowal ktoś, czy tez cały news opiera się na informacji podanej przez pracownika Google? Przypomnijmy, ze pracownicy Google kiedyś twierdzili, ze nie ma czegoś takiego jak SEO, długo też mówili, że depozycjonowanie jest niemożliwe…

  Sebastian Miśniakiewicz 5 lutego 2013, 10:06

  Moim zdaniem nie ma jak tego przetestować – no chyba, że ktoś zebrałby dane kilkuset minimum witryn i na tej podstawie próbował wyciągac wnioski.

  dave84 5 lutego 2013, 13:01

  Moim zdaniem szkodzimy, ale tylko słabym katalogom, preclom i miejscom gdzie można wsadzić swój link, Google je flaguje, natomiast na normalne serwisy typu Onet to nie działa, bo Google sprawdza ręcznie najpierw te listy. Daje na to 90%:] Czemu ostatnio większość takich miejsc stała się bezużyteczna? Ale dowodów nie mam:) Ale warto przeczytać co napisał wyżej Wilk – Google niejednokrotnie wprowadzało w błąd.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii