Wyszukiwarka Google

Google wprowadza profile biznesowe w Google+ – w końcu :)

Jak poinformowano na Blogu Google w końcu ruszają profile biznesowe w Google+.

Swoją stronę można założyć bezpośrednio po kliknięciu w ten link.

Tworzenie profilu biznesowego w Google+

Procedura zakładania profilu biznesowego jest bardzo prosta – mi się już udało i pod adresem https://plus.google.com/116207663286165934488 znajduje się „szkielecik”. Nie widzę na razie niestety możliwości zmiany adresu na bardziej przyjazny – no ale może jest to gdzieś schowane w ustawieniach – albo, podobnie jak na Facebooku, będzie to możliwe dla bardziej „rozwiniętych kont”. Lub też taka możliwość zostanie wprowadzona niebawem.

Bezpośrednio po założeniu strony pojawia się komunikat

„Używasz teraz Google+ w imieniu utworzonej strony. Twoje wpisy, komentarze i powiadomienia będą widoczne jako opublikowane przez tę stronę.”

Możemy to zmienić, klikając w odpowiednie miejsce.

Profil biznesowy w Google+

Zastanawiam się, czy będzie można, podobnie, jak to jest np. w przypadku Facebook’a, automatycznie publikować zajawki wpisów na blogu firmowym – no, ale to czas pokaże.

Wieczorem poklikam po ustawieniach i zobaczę „co i jak”.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

bceuropa 8 listopada 2011, 13:26

No wreszcie :) Jednak nie można dodawać osób do kręgów dopóki ktoś Cię nie doda :)
W sumie dobre, bo nie będzie tyle spamu w znajomych, a z drugiej strony trzeba się będzie „pomarketingować”, aby taki profil rozpowszechnić.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *