8 listopada 2011
Wyszukiwarka Google

Jak poinformowano na Blogu Google w końcu ruszają profile biznesowe w Google+.

Swoją stronę można założyć bezpośrednio po kliknięciu w ten link.

Tworzenie profilu biznesowego w Google+

Procedura zakładania profilu biznesowego jest bardzo prosta – mi się już udało i pod adresem https://plus.google.com/116207663286165934488 znajduje się “szkielecik”. Nie widzę na razie niestety możliwości zmiany adresu na bardziej przyjazny – no ale może jest to gdzieś schowane w ustawieniach – albo, podobnie jak na Facebooku, będzie to możliwe dla bardziej “rozwiniętych kont”. Lub też taka możliwość zostanie wprowadzona niebawem.

Bezpośrednio po założeniu strony pojawia się komunikat

“Używasz teraz Google+ w imieniu utworzonej strony. Twoje wpisy, komentarze i powiadomienia będą widoczne jako opublikowane przez tę stronę.”

Możemy to zmienić, klikając w odpowiednie miejsce.

Profil biznesowy w Google+

Zastanawiam się, czy będzie można, podobnie, jak to jest np. w przypadku Facebook’a, automatycznie publikować zajawki wpisów na blogu firmowym – no, ale to czas pokaże.

Wieczorem poklikam po ustawieniach i zobaczę “co i jak”.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  bceuropa 8 listopada 2011, 13:26

  No wreszcie :) Jednak nie można dodawać osób do kręgów dopóki ktoś Cię nie doda :)
  W sumie dobre, bo nie będzie tyle spamu w znajomych, a z drugiej strony trzeba się będzie “pomarketingować”, aby taki profil rozpowszechnić.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii