Wyszukiwarka Google
15 października 2010

Właśnie jeden z najdłuższych wątków w historii Forum Google dla Webmasterów wzbogacił się o bardzo ciekawą uwagę.

Otóż zgodnie z nią w sytuacji, gdy wpiszemy w Google zapytanie np. „klimatyzacja warszawa” i okaże się, że jest sporo stron np. w domenie waw.pl pasujących do zapytania, to Google nie wyświetli nam w SERPach ich wszystkich. Według Colina „Gdy są 4 pasujące subdomeny, następne się nie wyświetlają, chyba że użyje operatora site: lub kliknie na link pokazujący więcej wyników.” Czyli ograniczy ilość subdomen wyświetlanych w SERPach dla danej domeny.

Wspomniana sytuacja została zauważona niedawno, już jednak po zmianach w algorytmie z początku tygodnia. A wczoraj chyba pisałem, że sporo się działo. Widzę, że zmian ciąg dalszy następuje….

Czytając wątek widać, że dotyka to też takich „tuzów”, jak strony postawione w serwisie blip.pl czy wordpress.com – czyli nie ma równych/równiejszych. Ciekawy jestem, czy „schowanie” wyników oznacza, że linki na takich stronach automatycznie zostają sprowadzone do „drugiej kategorii”. Czas pokaże – jeżeli zauważycie jakieś prawidłowości, proszę o komentarz :)

PS No i czekamy na kolejne nowości….

GD Star Rating
loading...
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

Marcin Stępień 25 października 2010, 16:24

Niektóre domeny zostaną pewnie wydzielone z tego ograniczenia … np waw.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii