Wyszukiwarka Google
15 października 2010

Właśnie jeden z najdłuższych wątków w historii Forum Google dla Webmasterów wzbogacił się o bardzo ciekawą uwagę.

Otóż zgodnie z nią w sytuacji, gdy wpiszemy w Google zapytanie np. „klimatyzacja warszawa” i okaże się, że jest sporo stron np. w domenie waw.pl pasujących do zapytania, to Google nie wyświetli nam w SERPach ich wszystkich. Według Colina „Gdy są 4 pasujące subdomeny, następne się nie wyświetlają, chyba że użyje operatora site: lub kliknie na link pokazujący więcej wyników.” Czyli ograniczy ilość subdomen wyświetlanych w SERPach dla danej domeny.

Wspomniana sytuacja została zauważona niedawno, już jednak po zmianach w algorytmie z początku tygodnia. A wczoraj chyba pisałem, że sporo się działo. Widzę, że zmian ciąg dalszy następuje….

Czytając wątek widać, że dotyka to też takich „tuzów”, jak strony postawione w serwisie blip.pl czy wordpress.com – czyli nie ma równych/równiejszych. Ciekawy jestem, czy „schowanie” wyników oznacza, że linki na takich stronach automatycznie zostają sprowadzone do „drugiej kategorii”. Czas pokaże – jeżeli zauważycie jakieś prawidłowości, proszę o komentarz :)

PS No i czekamy na kolejne nowości….

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Marcin Stępień 25 października 2010, 16:24

Niektóre domeny zostaną pewnie wydzielone z tego ograniczenia … np waw.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii