Wyszukiwarka Google

Google wprowadza kolejne ograniczenia w SERPach – dla domen drugiego i niższego poziomu

Właśnie jeden z najdłuższych wątków w historii Forum Google dla Webmasterów wzbogacił się o bardzo ciekawą uwagę.

Otóż zgodnie z nią w sytuacji, gdy wpiszemy w Google zapytanie np. „klimatyzacja warszawa” i okaże się, że jest sporo stron np. w domenie waw.pl pasujących do zapytania, to Google nie wyświetli nam w SERPach ich wszystkich. Według Colina „Gdy są 4 pasujące subdomeny, następne się nie wyświetlają, chyba że użyje operatora site: lub kliknie na link pokazujący więcej wyników.” Czyli ograniczy ilość subdomen wyświetlanych w SERPach dla danej domeny.

Wspomniana sytuacja została zauważona niedawno, już jednak po zmianach w algorytmie z początku tygodnia. A wczoraj chyba pisałem, że sporo się działo. Widzę, że zmian ciąg dalszy następuje….

Czytając wątek widać, że dotyka to też takich „tuzów”, jak strony postawione w serwisie blip.pl czy wordpress.com – czyli nie ma równych/równiejszych. Ciekawy jestem, czy „schowanie” wyników oznacza, że linki na takich stronach automatycznie zostają sprowadzone do „drugiej kategorii”. Czas pokaże – jeżeli zauważycie jakieś prawidłowości, proszę o komentarz :)

PS No i czekamy na kolejne nowości….

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Marcin Stępień 25 października 2010, 16:24

Niektóre domeny zostaną pewnie wydzielone z tego ograniczenia … np waw.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *