12 stycznia 2016 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Wyszukiwarka Google
update algorytmu Google

Od piątku na jednej stronie obserwowałem duży wzrost ruchu – nie pasujący do standardowego trendu (uwaga: strzałka pokazuje różnicę między dwiema liniami widocznymi w Google Analytics – wiem, że wtedy były Święta)

Update algorytmu Google

Jednocześnie, o czym pisałem rano, od piątku zaczęły pojawiać się pogłoski, ze to może wchodzi w życie Pingwin – co jednak nie zostało potwierdzone na innych stronach (mam kilka witryn, które ewidentnie cierpią algorytmicznie za nienaturalne linki – one niestety od piątku nie poszły w górę).

Dzisiaj w końcu spekulacje zostały ucięte – pojawiło się potwierdzenie ze strony Google, że w piątek nie został wdrożony Pingwin, a zmiana w jądrze algorytmu.

Patrząc się na powyższy wykres powiem krótko – poproszę o więcej takich aktualizacji. PLUS – i niech mi ktoś nie mówi, że o strony się nie dba.

Teraz zatem już tylko czekam na Pingwina :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  kam_m 12 stycznia 2016, 22:29

  Szkoda Seba, że nie napisałeś jaki to ruch. Co innego gdy mamy ruch 300-1k dziennie i wejdzie nam jakaś spora fraza wtedy wzrost jest 100-200% i nic tutaj nadzwyczajnego. Trudniej jeżeli ruch jest znacznie większy, i wtedy takie skoki o 100% cieszy bardzooo. Nic nie napisałeś jaka to strona czy młoda, stara czy dużo fraz wzrosty czy też kilka seowanych / optymalizowanych itd. Sorry ale taki przypadek z du** trochę.

  Tak na marginesie widać jaki ruch daje Planeta Seo – http://www.similarweb.com/website/blog.seo-profi.pl#overview Pozdrawiam

  Sebastian Miśniakiewicz 12 stycznia 2016, 22:34

  Specjalnie nie napisałem ruchu – z różnych powodów.
  Dodam tylko, że jest to znacznie więcej niż 1k dziennie
  PS
  Nie myślisz chyba, że pokazałbym stronkę z ruchem, jak napisałeś? :)
  Mam nadzieję, że chociaż trochę Ciebie moja odpowiedź zadowoliła

  kam_m 13 stycznia 2016, 9:17

  Oczywiście nie chodziło mi o nazwę, źle zrozumiałeś. Sorry, może tak napisałem. Bardziej o więcej danych jak liczby. Jak więcej niż 1k to całkiem fajnie:) gratulacje

  Sebastian Miśniakiewicz 13 stycznia 2016, 9:21

  Z tymi liczbami, jak napisałem, nie chciałem podawać, z kilku, znanych mi powodów :) – ale zapytałeś, więc odpowiedziałem
  Dzięki za ówczesną uwagę !

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii