Wyszukiwarka Google
12 stycznia 2016
update algorytmu Google

Od piątku na jednej stronie obserwowałem duży wzrost ruchu – nie pasujący do standardowego trendu (uwaga: strzałka pokazuje różnicę między dwiema liniami widocznymi w Google Analytics – wiem, że wtedy były Święta)

Update algorytmu Google

Jednocześnie, o czym pisałem rano, od piątku zaczęły pojawiać się pogłoski, ze to może wchodzi w życie Pingwin – co jednak nie zostało potwierdzone na innych stronach (mam kilka witryn, które ewidentnie cierpią algorytmicznie za nienaturalne linki – one niestety od piątku nie poszły w górę).

Dzisiaj w końcu spekulacje zostały ucięte – pojawiło się potwierdzenie ze strony Google, że w piątek nie został wdrożony Pingwin, a zmiana w jądrze algorytmu.

Patrząc się na powyższy wykres powiem krótko – poproszę o więcej takich aktualizacji. PLUS – i niech mi ktoś nie mówi, że o strony się nie dba.

Teraz zatem już tylko czekam na Pingwina :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

kam_m 12 stycznia 2016, 22:29

Szkoda Seba, że nie napisałeś jaki to ruch. Co innego gdy mamy ruch 300-1k dziennie i wejdzie nam jakaś spora fraza wtedy wzrost jest 100-200% i nic tutaj nadzwyczajnego. Trudniej jeżeli ruch jest znacznie większy, i wtedy takie skoki o 100% cieszy bardzooo. Nic nie napisałeś jaka to strona czy młoda, stara czy dużo fraz wzrosty czy też kilka seowanych / optymalizowanych itd. Sorry ale taki przypadek z du** trochę.

Tak na marginesie widać jaki ruch daje Planeta Seo – http://www.similarweb.com/website/blog.seo-profi.pl#overview Pozdrawiam

Sebastian Miśniakiewicz 12 stycznia 2016, 22:34

Specjalnie nie napisałem ruchu – z różnych powodów.
Dodam tylko, że jest to znacznie więcej niż 1k dziennie
PS
Nie myślisz chyba, że pokazałbym stronkę z ruchem, jak napisałeś? :)
Mam nadzieję, że chociaż trochę Ciebie moja odpowiedź zadowoliła

kam_m 13 stycznia 2016, 9:17

Oczywiście nie chodziło mi o nazwę, źle zrozumiałeś. Sorry, może tak napisałem. Bardziej o więcej danych jak liczby. Jak więcej niż 1k to całkiem fajnie:) gratulacje

Sebastian Miśniakiewicz 13 stycznia 2016, 9:21

Z tymi liczbami, jak napisałem, nie chciałem podawać, z kilku, znanych mi powodów :) – ale zapytałeś, więc odpowiedziałem
Dzięki za ówczesną uwagę !

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii