Wyszukiwarka Google

Google wdrożyło update algorytmu

Od piątku na jednej stronie obserwowałem duży wzrost ruchu – nie pasujący do standardowego trendu (uwaga: strzałka pokazuje różnicę między dwiema liniami widocznymi w Google Analytics – wiem, że wtedy były Święta)

Update algorytmu Google

Jednocześnie, o czym pisałem rano, od piątku zaczęły pojawiać się pogłoski, ze to może wchodzi w życie Pingwin – co jednak nie zostało potwierdzone na innych stronach (mam kilka witryn, które ewidentnie cierpią algorytmicznie za nienaturalne linki – one niestety od piątku nie poszły w górę).

Dzisiaj w końcu spekulacje zostały ucięte – pojawiło się potwierdzenie ze strony Google, że w piątek nie został wdrożony Pingwin, a zmiana w jądrze algorytmu.

Patrząc się na powyższy wykres powiem krótko – poproszę o więcej takich aktualizacji. PLUS – i niech mi ktoś nie mówi, że o strony się nie dba.

Teraz zatem już tylko czekam na Pingwina :)

GD Star Rating
loading...
Google wdrożyło update algorytmu, Google wdrożyło update algorytmu, 5.5 out of 10 based on 6 ratings Google wdrożyło update algorytmu

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

kam_m 12 stycznia 2016, 22:29

Szkoda Seba, że nie napisałeś jaki to ruch. Co innego gdy mamy ruch 300-1k dziennie i wejdzie nam jakaś spora fraza wtedy wzrost jest 100-200% i nic tutaj nadzwyczajnego. Trudniej jeżeli ruch jest znacznie większy, i wtedy takie skoki o 100% cieszy bardzooo. Nic nie napisałeś jaka to strona czy młoda, stara czy dużo fraz wzrosty czy też kilka seowanych / optymalizowanych itd. Sorry ale taki przypadek z du** trochę.

Tak na marginesie widać jaki ruch daje Planeta Seo – http://www.similarweb.com/website/blog.seo-profi.pl#overview Pozdrawiam

Sebastian Miśniakiewicz 12 stycznia 2016, 22:34

Specjalnie nie napisałem ruchu – z różnych powodów.
Dodam tylko, że jest to znacznie więcej niż 1k dziennie
PS
Nie myślisz chyba, że pokazałbym stronkę z ruchem, jak napisałeś? :)
Mam nadzieję, że chociaż trochę Ciebie moja odpowiedź zadowoliła

kam_m 13 stycznia 2016, 9:17

Oczywiście nie chodziło mi o nazwę, źle zrozumiałeś. Sorry, może tak napisałem. Bardziej o więcej danych jak liczby. Jak więcej niż 1k to całkiem fajnie:) gratulacje

Sebastian Miśniakiewicz 13 stycznia 2016, 9:21

Z tymi liczbami, jak napisałem, nie chciałem podawać, z kilku, znanych mi powodów :) – ale zapytałeś, więc odpowiedziałem
Dzięki za ówczesną uwagę !

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *