16 września 2018 | Aktualizacja: 12 października 2019
Wyszukiwarka Google
data w wynikach wyszukiwania (serps)
Komentarz
Sebastian MiśniakiewiczAutor bloga,
specjalista SEO

Data w artykule wskazuje czytelnikowi, kiedy został on opublikowany. Dzięki temu szukając rozwiązania swojego problemu może on, patrząc się na datę, wstępnie ocenić, czy znajdzie w danym artykule informację, którą szuka.

Data to także informacja dla algorytmu, dzięki której, używając np. filtrów, możemy “wymusić” pokazanie treści utworzonych np. w ostatnim miesiącu.

Artykuł jednak niekiedy ulega modyfikacji – pojawia się pytanie: “Co na to Google?”

Datę modyfikacji treści zapisujemy w danych strukturalnych (najczęściej w schema.org). Nie zawsze dopisujemy na końcu artykułu (lub na jego początku) stosowną wzmiankę.

Z wypowiedzi Johna dowiemy się, że w przypadku modyfikacji artykułu Google może w wynikach wyszukiwania pokazać ALBO datę publikacji treści ALBO datę jej modyfikacji.

sometimes we feel that the original date makes sense the show sometimes it makes sense to show the last modification date where we know that something significantly changed on this page that affects what the user is looking for

Poniżej wypowiedź pracownika Google

PS

Na koniec wspomnę, że zdarza się, że Google dla artykułu pokazuję datę  … komentarza – ale to już jest błędem, o którym John został swego czasu poinformowany :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii