Filtry, bany

Google w końcu zaczyna podawać przykładowe urle, które są przyczyną ręcznych filtrów

8 komentarzy

W końcu doczekaliśmy się spełnienia zapowiedzi Matta – od teraz przy odrzuceniu RR dostaniemy w wiadomości próbkę linków szkodzących stronie – a dokładnie krótką listę adresów, na których znajdują się nienaturalne linki przychodzące. Już jakiś czas temu Matt po raz pierwszy poinformował  o zamiarze wprowadzenia do powiadomień przykładowych stron, z których linki przychodzące szkodzą witrynie (czyli de facto są odpowiedzialne za ręczne działania SQT). Od tej zapowiedzi trochę czasu upłynęło, cały czas mieliśmy informację, że „prace trwają” –  aż do dzisiaj. Teraz chyba nikt nie powie, że nie wie, dlaczego jego strona (lub strona, którą analizuje) dostała powiadomienie o nienaturalnych linkach.

Jak wygląda przykładowe powiadomienie?

Przykładowe linki odpowiadające za ręczny filtr od Google

Nie widziałem na razie powiadomienia o nienaturalnych linkach sensu stricto – a tylko negatywne odpowiedzi na RR. W każdej z nich Google podaje od jednego do trzech linków – przypomnę, że zgodnie z zapowiedziami Matta linków miało być jeden/dwa/trzy.

Sprawdziłem witryny, które odmowę uzyskały wcześniej, z ciekawości, czy czasem zmiany nie zadziałały wstecz – już otrzymane komunikaty nie zostały zmodyfikowane.

Co sądzicie o kolejnej zmianie w komunikatach? Jakby na to nie patrzyć to jest to wyjście naprzeciw webmasterom, którzy niekiedy głośno mówili o tym, że nie wiedzą dlaczego dostali powiadomienia. Przy kolejnej odmowie RR, jest to niewątpliwie wskazówka, która może np. przypomnieć webmasterowi o tym, że może warto spróbować usunąć linki jeszcze z ,”tej jednej sieci precli”.

GD Star Rating
loading...
Google w końcu zaczyna podawać przykładowe urle, które są przyczyną ręcznych filtrów, Google w końcu zaczyna podawać przykładowe urle, które są przyczyną ręcznych filtrów, 7.0 out of 10 based on 3 ratings Google w końcu zaczyna podawać przykładowe urle, które są przyczyną ręcznych filtrów
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

jacek 17 sierpnia 2013, 16:26

Wszystko byłoby fajnie, ale w odpowiedzi którą ja dostałem pod żadnym z „przykładowych URLi” nie ma linków do rozpatrywanej strony. Także póki co to mało przydatna informacja.

Sebastian Miśniakiewicz 17 sierpnia 2013, 16:31

Pamiętaj, że w NDW mamy losową próbkę linków – także i tych niedziałających. Wystarczy, że widzisz, czy to precle czy seoki – a już wiesz, w która stronę „iść”.

Bartek 17 sierpnia 2013, 22:33

Może rotacyjny SWL został użyty?

Sebastian Miśniakiewicz 18 sierpnia 2013, 11:27

Moim zdaniem wszystko na to wskazuje – trafna uwaga :)

shpyo 18 sierpnia 2013, 7:44

o, może następnym razem dostanę z przykładowym linkiem odmowę RR :D

Sebastian Miśniakiewicz 18 sierpnia 2013, 11:26

Jak na razie dla stron, które są odrzucane, widze od jednego do trzech BL…

Hicarian 18 sierpnia 2013, 8:24

Oj, nawet blog.pl w nienaturalnych :)

Sebastian Miśniakiewicz 18 sierpnia 2013, 11:27

Ciekawe, kiedy blogspot się pojawi :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii