17 sierpnia 2013
Filtry, bany
Przykładowe linki odpowiadające za ręczny filtr od Google

W końcu doczekaliśmy się spełnienia zapowiedzi Matta – od teraz przy odrzuceniu RR dostaniemy w wiadomości próbkę linków szkodzących stronie – a dokładnie krótką listę adresów, na których znajdują się nienaturalne linki przychodzące. Już jakiś czas temu Matt po raz pierwszy poinformował  o zamiarze wprowadzenia do powiadomień przykładowych stron, z których linki przychodzące szkodzą witrynie (czyli de facto są odpowiedzialne za ręczne działania SQT). Od tej zapowiedzi trochę czasu upłynęło, cały czas mieliśmy informację, że “prace trwają” –  aż do dzisiaj. Teraz chyba nikt nie powie, że nie wie, dlaczego jego strona (lub strona, którą analizuje) dostała powiadomienie o nienaturalnych linkach.

Jak wygląda przykładowe powiadomienie?

Przykładowe linki odpowiadające za ręczny filtr od Google

Nie widziałem na razie powiadomienia o nienaturalnych linkach sensu stricto – a tylko negatywne odpowiedzi na RR. W każdej z nich Google podaje od jednego do trzech linków – przypomnę, że zgodnie z zapowiedziami Matta linków miało być jeden/dwa/trzy.

Sprawdziłem witryny, które odmowę uzyskały wcześniej, z ciekawości, czy czasem zmiany nie zadziałały wstecz – już otrzymane komunikaty nie zostały zmodyfikowane.

Co sądzicie o kolejnej zmianie w komunikatach? Jakby na to nie patrzyć to jest to wyjście naprzeciw webmasterom, którzy niekiedy głośno mówili o tym, że nie wiedzą dlaczego dostali powiadomienia. Przy kolejnej odmowie RR, jest to niewątpliwie wskazówka, która może np. przypomnieć webmasterowi o tym, że może warto spróbować usunąć linki jeszcze z ,”tej jednej sieci precli”.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  jacek 17 sierpnia 2013, 16:26

  Wszystko byłoby fajnie, ale w odpowiedzi którą ja dostałem pod żadnym z “przykładowych URLi” nie ma linków do rozpatrywanej strony. Także póki co to mało przydatna informacja.

  Sebastian Miśniakiewicz 17 sierpnia 2013, 16:31

  Pamiętaj, że w NDW mamy losową próbkę linków – także i tych niedziałających. Wystarczy, że widzisz, czy to precle czy seoki – a już wiesz, w która stronę “iść”.

  Bartek 17 sierpnia 2013, 22:33

  Może rotacyjny SWL został użyty?

  Sebastian Miśniakiewicz 18 sierpnia 2013, 11:27

  Moim zdaniem wszystko na to wskazuje – trafna uwaga :)

  shpyo 18 sierpnia 2013, 7:44

  o, może następnym razem dostanę z przykładowym linkiem odmowę RR :D

  Sebastian Miśniakiewicz 18 sierpnia 2013, 11:26

  Jak na razie dla stron, które są odrzucane, widze od jednego do trzech BL…

  Hicarian 18 sierpnia 2013, 8:24

  Oj, nawet blog.pl w nienaturalnych :)

  Sebastian Miśniakiewicz 18 sierpnia 2013, 11:27

  Ciekawe, kiedy blogspot się pojawi :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii