Filtry, bany
17 sierpnia 2013
Przykładowe linki odpowiadające za ręczny filtr od Google

W końcu doczekaliśmy się spełnienia zapowiedzi Matta – od teraz przy odrzuceniu RR dostaniemy w wiadomości próbkę linków szkodzących stronie – a dokładnie krótką listę adresów, na których znajdują się nienaturalne linki przychodzące. Już jakiś czas temu Matt po raz pierwszy poinformował  o zamiarze wprowadzenia do powiadomień przykładowych stron, z których linki przychodzące szkodzą witrynie (czyli de facto są odpowiedzialne za ręczne działania SQT). Od tej zapowiedzi trochę czasu upłynęło, cały czas mieliśmy informację, że „prace trwają” –  aż do dzisiaj. Teraz chyba nikt nie powie, że nie wie, dlaczego jego strona (lub strona, którą analizuje) dostała powiadomienie o nienaturalnych linkach.

Jak wygląda przykładowe powiadomienie?

Przykładowe linki odpowiadające za ręczny filtr od Google

Nie widziałem na razie powiadomienia o nienaturalnych linkach sensu stricto – a tylko negatywne odpowiedzi na RR. W każdej z nich Google podaje od jednego do trzech linków – przypomnę, że zgodnie z zapowiedziami Matta linków miało być jeden/dwa/trzy.

Sprawdziłem witryny, które odmowę uzyskały wcześniej, z ciekawości, czy czasem zmiany nie zadziałały wstecz – już otrzymane komunikaty nie zostały zmodyfikowane.

Co sądzicie o kolejnej zmianie w komunikatach? Jakby na to nie patrzyć to jest to wyjście naprzeciw webmasterom, którzy niekiedy głośno mówili o tym, że nie wiedzą dlaczego dostali powiadomienia. Przy kolejnej odmowie RR, jest to niewątpliwie wskazówka, która może np. przypomnieć webmasterowi o tym, że może warto spróbować usunąć linki jeszcze z ,”tej jednej sieci precli”.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

jacek 17 sierpnia 2013, 16:26

Wszystko byłoby fajnie, ale w odpowiedzi którą ja dostałem pod żadnym z „przykładowych URLi” nie ma linków do rozpatrywanej strony. Także póki co to mało przydatna informacja.

Sebastian Miśniakiewicz 17 sierpnia 2013, 16:31

Pamiętaj, że w NDW mamy losową próbkę linków – także i tych niedziałających. Wystarczy, że widzisz, czy to precle czy seoki – a już wiesz, w która stronę „iść”.

Bartek 17 sierpnia 2013, 22:33

Może rotacyjny SWL został użyty?

Sebastian Miśniakiewicz 18 sierpnia 2013, 11:27

Moim zdaniem wszystko na to wskazuje – trafna uwaga :)

shpyo 18 sierpnia 2013, 7:44

o, może następnym razem dostanę z przykładowym linkiem odmowę RR :D

Sebastian Miśniakiewicz 18 sierpnia 2013, 11:26

Jak na razie dla stron, które są odrzucane, widze od jednego do trzech BL…

Hicarian 18 sierpnia 2013, 8:24

Oj, nawet blog.pl w nienaturalnych :)

Sebastian Miśniakiewicz 18 sierpnia 2013, 11:27

Ciekawe, kiedy blogspot się pojawi :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii