9 września 2014
Search Console

W końcu ! Po licznych uwagach kierowanych do Google w tym zakresie Google, że dobrze byłoby móc widzieć, co jest wysyłane, dzisiaj zobaczyłem na emailu to, na co długo czekałem – treść wysłanej prośby o ponowne rozpatrzenie strony:

Potwierdzenie, wysłania prośby o ponowne rozpatrzenie, jakie Google wysyła na email

Puste miejsce to moja treść, oczywiście – zostawiłem pierwszą linijkę, aby łatwiej można było się domyślić, co się tam znajdowało. Wprawdzie wprowadzenie jest po angielsku (a konto mam polskie), ale to już drobiazg – zgłosiłem to, gdzie trzeba, i mam nadzieję, że szybko ten mały bug zostanie poprawiony.

Brakuje mi jeszcze jednej funkcjonalności – albo braku możliwości kasowania komunikatów albo, przy dodaniu nowego właściciela, zasysanie WSZYSTKICH tych, które kiedykolwiek zostały wysłane, ale właściciel domeny (a właściwie użytkownik z dostępem właściciela) usunął. Byłoby to przydatne np. w sytuacjach, gdzie trzeba odfiltrowywać domenę po kilku firmach, którym się nie udało – chciałbym móc wiedzieć, co napisały w zgłoszeniach.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Paweł Rabinek 9 września 2014, 9:52

  Ta funkcja została wprowadzona około miesiąca temu. Niestety w treści e-maila nie ma formatowania tekstu i wszystko zlewa się w jeden ciąg.

  Sebastian Miśniakiewicz 9 września 2014, 10:12

  To zlewanie jest faktycznie do poprawy jeszcze.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii