Wyszukiwarka Google

Google usuwa z indeksu grafikę zaindeksowaną wcześniej przez …. Binga

Niedawno Google usunęło sporą część grafiki ze swojego indeksu, która to grafika …. została zaindeksowana wcześniej przez Binga.

Temat został przybliżony przez Barry’ego Schwartza, który przybliżył sytuację opisaną w wątku na zagranicznym forum Google, gdzie użytkownik znalazł ponad 8 milionów grafik zaindeksowanych przez Google, które to grafiki wcześniej … zaindeksował Bing.

Dlaczego tak się stało?

Ani Bing, ani właściciele tych witryn nie blokowali tych grafik przez Google, zatem … system je zaindeksował.

Jednak po pewnym czasie … grafiki zniknły z indeksu.

Rzecznik Google zinterpretował to tak:

Like other search engines, we regularly crawl the web and index pages, images and other content unless it’s blocked by the industry standard robots.txt file. A user discovered that Bing had failed to block some image thumbnails using robots.txt, so these thumbnails were automatically indexed during our usual crawl process. In our webmaster guidelines we ask site owners to use robots.txt to prevent crawling of auto-generated pages that don’t add much value for users coming from search engines, so we’ve taken action to remove these thumbnails from our index, consistent with that policy.

Wniosek?

Zawinił Bing, ponieważ nie zablokował w robots.txt indeksowania przechowywanych w danym folderze grafik. Pytanie tylko, dlaczego usunięto je z indeksu Google – mimo, że Bing nie zmienił nić w robots.txt? :) Myślę, że jest to pokłosie małej wojny z Bingiem o “podkradanie sobie” wyników wyszukiwania. I Google nie chciało, aby Bing wykorzystał to w drugą stronę :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *