1 czerwca 2011 | Aktualizacja: 30 grudnia 2012
Wyszukiwarka Google

Niedawno Google usunęło sporą część grafiki ze swojego indeksu, która to grafika …. została zaindeksowana wcześniej przez Binga.

Temat został przybliżony przez Barry’ego Schwartza, który przybliżył sytuację opisaną w wątku na zagranicznym forum Google, gdzie użytkownik znalazł ponad 8 milionów grafik zaindeksowanych przez Google, które to grafiki wcześniej … zaindeksował Bing.

Dlaczego tak się stało?

Ani Bing, ani właściciele tych witryn nie blokowali tych grafik przez Google, zatem … system je zaindeksował.

Jednak po pewnym czasie … grafiki zniknły z indeksu.

Rzecznik Google zinterpretował to tak:

Like other search engines, we regularly crawl the web and index pages, images and other content unless it’s blocked by the industry standard robots.txt file. A user discovered that Bing had failed to block some image thumbnails using robots.txt, so these thumbnails were automatically indexed during our usual crawl process. In our webmaster guidelines we ask site owners to use robots.txt to prevent crawling of auto-generated pages that don’t add much value for users coming from search engines, so we’ve taken action to remove these thumbnails from our index, consistent with that policy.

Wniosek?

Zawinił Bing, ponieważ nie zablokował w robots.txt indeksowania przechowywanych w danym folderze grafik. Pytanie tylko, dlaczego usunięto je z indeksu Google – mimo, że Bing nie zmienił nić w robots.txt? :) Myślę, że jest to pokłosie małej wojny z Bingiem o “podkradanie sobie” wyników wyszukiwania. I Google nie chciało, aby Bing wykorzystał to w drugą stronę :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii