Wyszukiwarka Google

Google usuwa z indeksu domenę co.cc i wszystkie subdomeny – nowa era walki ze spamem?

Brak komentarzy

Nie tak dawno na polskim Forum Pomocy Google dla Webmasterów Guglarz poinformował , że jeżeli subdomena „zgrzeszy”, to może „oberwać” także i domena główna. To była ważna uwaga, nie przez wszystkich zauważona – dosyć często jeszcze u nas jest tak, że na domenie mamy wartościowy (w miarę) serwis, zaś na subdomenach „hulaj dusza diabła nie ma”. Pojawiły się co najmniej dwa wątki, które mogły świadczyć o tego typu sytuacji: zobacz tu oraz tutaj.

Nie minęło dużo czasu i mamy kolejne jawne działanie – z indeksu znika nie tylko domena co.ccm ale także i … wszystkie jej subdomeny, sporo, bo … bagatela 11 miln. Z czego większość była jedynie wykorzystywana do spamowania wyników wyszukiwania.  Tak jasny sygnał, płynący ze strony Google oznacza, że (chyba) era tworzenia kiepskich stronek pod SEO odchodzi w niepamięć i branża będzie musiałą szybko znaleźć rozwiązanie, które zapełni tę lukę. Tylko przez co?

Moim zdaniem era jakościowych stron nadchodzi szybciej, niż mogłoby się wielu wydawać. Czyżby white hat SEO zaczynało powoli, ale cierpliwie zdobywać pozycję dominującą w Google? Przypomnę, że SWLe oraz Xrumer nie są tym, co były jeszcze rok temu. Mam wrażenie, że Google „odrabia zaległości” – co zresztą zapowiedział na początku chyba roku sam Matt Cutts informując, że do SQT powróciły osoby, które zajmowały się innymi projektami, ważniejszymi – i teraz będą miały „więcej czasu na utrzymanie czystości SERPów”.

Osoby znające język angielski zachęcam do odwiedzenia wątku na forum Google Webmaster Central, gdzie toczy się ciekawa dyskusja odnośnie zbanowania domeny co.cc.

GD Star Rating
loading...
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii