Wyszukiwarka Google

Google usuwa z indeksu domenę co.cc i wszystkie subdomeny – nowa era walki ze spamem?

Nie tak dawno na polskim Forum Pomocy Google dla Webmasterów Guglarz poinformował , że jeżeli subdomena „zgrzeszy”, to może „oberwać” także i domena główna. To była ważna uwaga, nie przez wszystkich zauważona – dosyć często jeszcze u nas jest tak, że na domenie mamy wartościowy (w miarę) serwis, zaś na subdomenach „hulaj dusza diabła nie ma”. Pojawiły się co najmniej dwa wątki, które mogły świadczyć o tego typu sytuacji: zobacz tu oraz tutaj.

Nie minęło dużo czasu i mamy kolejne jawne działanie – z indeksu znika nie tylko domena co.ccm ale także i … wszystkie jej subdomeny, sporo, bo … bagatela 11 miln. Z czego większość była jedynie wykorzystywana do spamowania wyników wyszukiwania.  Tak jasny sygnał, płynący ze strony Google oznacza, że (chyba) era tworzenia kiepskich stronek pod SEO odchodzi w niepamięć i branża będzie musiałą szybko znaleźć rozwiązanie, które zapełni tę lukę. Tylko przez co?

Moim zdaniem era jakościowych stron nadchodzi szybciej, niż mogłoby się wielu wydawać. Czyżby white hat SEO zaczynało powoli, ale cierpliwie zdobywać pozycję dominującą w Google? Przypomnę, że SWLe oraz Xrumer nie są tym, co były jeszcze rok temu. Mam wrażenie, że Google „odrabia zaległości” – co zresztą zapowiedział na początku chyba roku sam Matt Cutts informując, że do SQT powróciły osoby, które zajmowały się innymi projektami, ważniejszymi – i teraz będą miały „więcej czasu na utrzymanie czystości SERPów”.

Osoby znające język angielski zachęcam do odwiedzenia wątku na forum Google Webmaster Central, gdzie toczy się ciekawa dyskusja odnośnie zbanowania domeny co.cc.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *