Wyszukiwarka Google

Google usunęło link Podobne z SERPów

Przyznam, że nie zwróciłem na to uwagi. Dopiero po lekturze  jednego z tweetów sprawdziłem i … rzeczywiście.

Jednak nadal mamy możliwość sprawdzenia, które strony są według Google podobne do wyniku widocznego w SERPach – na dwa sposoby:

1) „lupka” – i w lewym dolnym rogu, pod podglądem strony mamy nasz link

 

Brak linku podobne w SERPach w Google
2) wpisujemy w Google jak do tej pory related:adres_strony

Przyznam, że aż tak bardzo nie odczułem „straty z tego tytułu”. Może parę razy użyłem tego linku, jednak już jakiś czas temu – i z powodu nieciekawych wyników przestałem zwracać na niego uwagę.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Anitel 13 lipca 2011, 12:23

Koło podpowiedzi z lewego sidebaru też zostało usunięte

Seo-Profi 13 lipca 2011, 12:32

Nie zwróciłem uwagi :). Ale wniosek jest jeden – nie ma co za bardzo się przywiązywać do pewnych kwestii. Chociaż, wraz z wprowadzeniem Google+ pewnie obecne zmiany przez „pewien czas” pozostaną „w miarę” stałe …

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *