Search Console
22 marca 2013

Na blogu Google Pierre Far poinformował właśnie o wprowadzeniu dwóch ciekawych funkcjonalności w Narzędziach Google dla Webmasterów, dotyczących zarządzania zweryfikowanymi domenami.

Od teraz wiemy nie tylko, kto jest zweryfikowanym właścicielem danej domeny, ale także możemy zobaczyć, jakie metody zostały użyte do weryfikacji danej domeny. Aby się tego dowiedzieć klikamy Konfiguracja/Użytkownicy – a następnie szukamy przy danym użytkowniku linku „Szczegóły weryfikacji”.

Szczegóły weryfikacji domeny w Narzędziach GoogleDruga zmiana jest równie ciekawa – od teraz nie możemy usunąć zweryfikowanego użytkownika bez wcześniejszego usunięcia weryfikacji. Jak tego nie zrobimy, dostaniemy taki oto komunikat

Błąd w usunięciu zweryfikowanego użytkownika z Narzędzi Google dla Webmasterów

Trzecia zmiana to skrócenie stringu CNAME używanego w weryfikacji domeny. Jak się dowiadujemy, nie wszyscy providerzy byli w stanie obsłużyć tę metodę weryfikacji z uwagi na posiadany limit znaków w tym zakresie. Należy przy tej okazji podkreślić, że poprzednie stringi nadal będą działały.

Wpis jest świeży, zmiany – na które nie zwróciłem uwagi – nastąpiły „ostatnio”. Fajnie, że system się rozwija w kierunku lepszej użyteczności.

GD Star Rating
loading...
Google ułatwia zarządzanie zweryfikowanymi w narzędziach domenami, Google ułatwia zarządzanie zweryfikowanymi w narzędziach domenami, 4.5 out of 10 based on 6 ratings Google ułatwia zarządzanie zweryfikowanymi w narzędziach domenami
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii