22 marca 2013
Search Console

Na blogu Google Pierre Far poinformował właśnie o wprowadzeniu dwóch ciekawych funkcjonalności w Narzędziach Google dla Webmasterów, dotyczących zarządzania zweryfikowanymi domenami.

Od teraz wiemy nie tylko, kto jest zweryfikowanym właścicielem danej domeny, ale także możemy zobaczyć, jakie metody zostały użyte do weryfikacji danej domeny. Aby się tego dowiedzieć klikamy Konfiguracja/Użytkownicy – a następnie szukamy przy danym użytkowniku linku “Szczegóły weryfikacji”.

Szczegóły weryfikacji domeny w Narzędziach GoogleDruga zmiana jest równie ciekawa – od teraz nie możemy usunąć zweryfikowanego użytkownika bez wcześniejszego usunięcia weryfikacji. Jak tego nie zrobimy, dostaniemy taki oto komunikat

Błąd w usunięciu zweryfikowanego użytkownika z Narzędzi Google dla Webmasterów

Trzecia zmiana to skrócenie stringu CNAME używanego w weryfikacji domeny. Jak się dowiadujemy, nie wszyscy providerzy byli w stanie obsłużyć tę metodę weryfikacji z uwagi na posiadany limit znaków w tym zakresie. Należy przy tej okazji podkreślić, że poprzednie stringi nadal będą działały.

Wpis jest świeży, zmiany – na które nie zwróciłem uwagi – nastąpiły “ostatnio”. Fajnie, że system się rozwija w kierunku lepszej użyteczności.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii