Search Console

Google ułatwia zarządzanie zweryfikowanymi w narzędziach domenami

Na blogu Google Pierre Far poinformował właśnie o wprowadzeniu dwóch ciekawych funkcjonalności w Narzędziach Google dla Webmasterów, dotyczących zarządzania zweryfikowanymi domenami.

Od teraz wiemy nie tylko, kto jest zweryfikowanym właścicielem danej domeny, ale także możemy zobaczyć, jakie metody zostały użyte do weryfikacji danej domeny. Aby się tego dowiedzieć klikamy Konfiguracja/Użytkownicy – a następnie szukamy przy danym użytkowniku linku „Szczegóły weryfikacji”.

Szczegóły weryfikacji domeny w Narzędziach GoogleDruga zmiana jest równie ciekawa – od teraz nie możemy usunąć zweryfikowanego użytkownika bez wcześniejszego usunięcia weryfikacji. Jak tego nie zrobimy, dostaniemy taki oto komunikat

Błąd w usunięciu zweryfikowanego użytkownika z Narzędzi Google dla Webmasterów

Trzecia zmiana to skrócenie stringu CNAME używanego w weryfikacji domeny. Jak się dowiadujemy, nie wszyscy providerzy byli w stanie obsłużyć tę metodę weryfikacji z uwagi na posiadany limit znaków w tym zakresie. Należy przy tej okazji podkreślić, że poprzednie stringi nadal będą działały.

Wpis jest świeży, zmiany – na które nie zwróciłem uwagi – nastąpiły „ostatnio”. Fajnie, że system się rozwija w kierunku lepszej użyteczności.

GD Star Rating
loading...
Google ułatwia zarządzanie zweryfikowanymi w narzędziach domenami, Google ułatwia zarządzanie zweryfikowanymi w narzędziach domenami, 4.5 out of 10 based on 6 ratings Google ułatwia zarządzanie zweryfikowanymi w narzędziach domenami

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *