5 lutego 2011
Wyszukiwarka Google

Usługa Google Translate, zwana w języku polskim Tłumacz Google, pozwala na zapoznanie się z zawartością strony napisanej w nieznanym dla nas języku – albo w znanym, jednak ze względu na brak słownictwa niemożliwej do pełnego zrozumienia. Bardzo często ostatnio na stronach umieszczane są przyciski, tłumaczące całe strony na języki obce. Pojawia się pytanie – jaki to ma wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania? Co “Google na to”?
Należy wyróżnić tutaj dwie sytuacje.
Jeśli w tekście jest przycisk, którego użycie tłumaczy nam stronę na obcy język, to takie tłumaczenie jest dokonywane on-line i nie wpływa to negatywnie na indeksowanie – strony nie są w takiej sytuacji indeksowane przez Google. Jest to działanie naturalne, nie szkodzące w żaden sposób danej stronie korzystającej z usługi Google Tłumacz.
Druga sytuacja, często wykorzystywana przez właścicieli spamerskich katalogów czy precli polega na indeksowaniu takich stron w celu zwiększenia site’a, a co za tym idzie zwiększenia ilości stron, na których są emitowane np. systemy wymiany linków. Taka sytuacja nie jest naturalna i prowadzi do wyindeksowania całkowitego strony. Jeżeli już musimy zdecydować się na takie rozwiązanie, należy wtedy zablokować indeksację nowo utworzonych (w wyniku przetłumaczenia) stron – np. przez robots.txt

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii