Wyszukiwarka Google

Google Translate a pozycja strony w Google

Usługa Google Translate, zwana w języku polskim Tłumacz Google, pozwala na zapoznanie się z zawartością strony napisanej w nieznanym dla nas języku – albo w znanym, jednak ze względu na brak słownictwa niemożliwej do pełnego zrozumienia. Bardzo często ostatnio na stronach umieszczane są przyciski, tłumaczące całe strony na języki obce. Pojawia się pytanie – jaki to ma wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania? Co „Google na to”?
Należy wyróżnić tutaj dwie sytuacje.
Jeśli w tekście jest przycisk, którego użycie tłumaczy nam stronę na obcy język, to takie tłumaczenie jest dokonywane on-line i nie wpływa to negatywnie na indeksowanie – strony nie są w takiej sytuacji indeksowane przez Google. Jest to działanie naturalne, nie szkodzące w żaden sposób danej stronie korzystającej z usługi Google Tłumacz.
Druga sytuacja, często wykorzystywana przez właścicieli spamerskich katalogów czy precli polega na indeksowaniu takich stron w celu zwiększenia site’a, a co za tym idzie zwiększenia ilości stron, na których są emitowane np. systemy wymiany linków. Taka sytuacja nie jest naturalna i prowadzi do wyindeksowania całkowitego strony. Jeżeli już musimy zdecydować się na takie rozwiązanie, należy wtedy zablokować indeksację nowo utworzonych (w wyniku przetłumaczenia) stron – np. przez robots.txt

GD Star Rating
loading...
Google Translate a pozycja strony w Google, Google Translate a pozycja strony w Google, 5.5 out of 10 based on 2 ratings Google Translate a pozycja strony w Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *