Wyszukiwarka Google
5 lutego 2011

Usługa Google Translate, zwana w języku polskim Tłumacz Google, pozwala na zapoznanie się z zawartością strony napisanej w nieznanym dla nas języku – albo w znanym, jednak ze względu na brak słownictwa niemożliwej do pełnego zrozumienia. Bardzo często ostatnio na stronach umieszczane są przyciski, tłumaczące całe strony na języki obce. Pojawia się pytanie – jaki to ma wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania? Co „Google na to”?
Należy wyróżnić tutaj dwie sytuacje.
Jeśli w tekście jest przycisk, którego użycie tłumaczy nam stronę na obcy język, to takie tłumaczenie jest dokonywane on-line i nie wpływa to negatywnie na indeksowanie – strony nie są w takiej sytuacji indeksowane przez Google. Jest to działanie naturalne, nie szkodzące w żaden sposób danej stronie korzystającej z usługi Google Tłumacz.
Druga sytuacja, często wykorzystywana przez właścicieli spamerskich katalogów czy precli polega na indeksowaniu takich stron w celu zwiększenia site’a, a co za tym idzie zwiększenia ilości stron, na których są emitowane np. systemy wymiany linków. Taka sytuacja nie jest naturalna i prowadzi do wyindeksowania całkowitego strony. Jeżeli już musimy zdecydować się na takie rozwiązanie, należy wtedy zablokować indeksację nowo utworzonych (w wyniku przetłumaczenia) stron – np. przez robots.txt

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii