11 maja 2011
Wyszukiwarka Google

Jak donosi portal tvn24.pl już niedługo na ulice polskich miast: Krakowa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Poznania (jak i ich okolic oraz tras między tymi miejscowościami) wyjadą specjalne samochody (i nie tylko), które sfotografują, a następnie umieszczą na mapach Google ciekawe miejsca turystyczne.

Propozycje można zgłaszać do 31 maja poprzez formularz online na stronie www.google.pl/streetview/polska. Są cztery kategorie: miejsca kultury i historii (np. starówka, zabytek), cuda natury (np. plaża, park narodowy), miejskie uroki (np. ulice, place) i ukryte skarby (miejsca, które nie pojawiły się jeszcze na pocztówkach, a powinny).

Finałowe miejsca zostaną poddane głosowaniu internautów. Zwycięska lokalizacja pokazana zostanie jako polska premiera na Street View, a pozostałe miejsca, które znajdą się w finale, stworzą galerię polskich skarbów.

Dodatkowo planowane jest także “uwiecznienie” głównych miast Polski – z pewnością przyczyni się to do promocji naszego kraju za granicą.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Lech Krupa 11 maja 2011, 9:42

  Oficjalna informacja na ten temat pojawiła się wczoraj na Blogu Google Polska:
  http://googlepolska.blogspot.com/2011/05/pokazmy-polske-w-street-view.html
  Więcej o samej usłudze i technologii na polskiej stronie projektu:
  http://maps.google.pl/intl/pl/help/maps/streetview/

  Lech Krupa 11 maja 2011, 9:48

  Prawidłowy link do przesyłania propozycji:
  https://services.google.com/fb/forms/polska/

  Seo-Profi 12 maja 2011, 9:54

  Fakt – widzę jednak, że Google ustawiło “301” na podanym adresie. Widocznie do celów marketingowych używają ich kilku :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii