Wyszukiwarka Google

Google StreetView w Polsce

Jak donosi portal tvn24.pl już niedługo na ulice polskich miast: Krakowa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Poznania (jak i ich okolic oraz tras między tymi miejscowościami) wyjadą specjalne samochody (i nie tylko), które sfotografują, a następnie umieszczą na mapach Google ciekawe miejsca turystyczne.

Propozycje można zgłaszać do 31 maja poprzez formularz online na stronie www.google.pl/streetview/polska. Są cztery kategorie: miejsca kultury i historii (np. starówka, zabytek), cuda natury (np. plaża, park narodowy), miejskie uroki (np. ulice, place) i ukryte skarby (miejsca, które nie pojawiły się jeszcze na pocztówkach, a powinny).

Finałowe miejsca zostaną poddane głosowaniu internautów. Zwycięska lokalizacja pokazana zostanie jako polska premiera na Street View, a pozostałe miejsca, które znajdą się w finale, stworzą galerię polskich skarbów.

Dodatkowo planowane jest także “uwiecznienie” głównych miast Polski – z pewnością przyczyni się to do promocji naszego kraju za granicą.

GD Star Rating
loading...
Google StreetView w Polsce, Google StreetView w Polsce, 10.0 out of 10 based on 1 rating Google StreetView w Polsce

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Lech Krupa 11 maja 2011, 9:42

Oficjalna informacja na ten temat pojawiła się wczoraj na Blogu Google Polska:
http://googlepolska.blogspot.com/2011/05/pokazmy-polske-w-street-view.html
Więcej o samej usłudze i technologii na polskiej stronie projektu:
http://maps.google.pl/intl/pl/help/maps/streetview/

Lech Krupa 11 maja 2011, 9:48

Prawidłowy link do przesyłania propozycji:
https://services.google.com/fb/forms/polska/

Seo-Profi 12 maja 2011, 9:54

Fakt – widzę jednak, że Google ustawiło “301” na podanym adresie. Widocznie do celów marketingowych używają ich kilku :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *