Wyszukiwarka Google
11 maja 2011

Jak donosi portal tvn24.pl już niedługo na ulice polskich miast: Krakowa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Poznania (jak i ich okolic oraz tras między tymi miejscowościami) wyjadą specjalne samochody (i nie tylko), które sfotografują, a następnie umieszczą na mapach Google ciekawe miejsca turystyczne.

Propozycje można zgłaszać do 31 maja poprzez formularz online na stronie www.google.pl/streetview/polska. Są cztery kategorie: miejsca kultury i historii (np. starówka, zabytek), cuda natury (np. plaża, park narodowy), miejskie uroki (np. ulice, place) i ukryte skarby (miejsca, które nie pojawiły się jeszcze na pocztówkach, a powinny).

Finałowe miejsca zostaną poddane głosowaniu internautów. Zwycięska lokalizacja pokazana zostanie jako polska premiera na Street View, a pozostałe miejsca, które znajdą się w finale, stworzą galerię polskich skarbów.

Dodatkowo planowane jest także „uwiecznienie” głównych miast Polski – z pewnością przyczyni się to do promocji naszego kraju za granicą.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Lech Krupa 11 maja 2011, 9:42

Oficjalna informacja na ten temat pojawiła się wczoraj na Blogu Google Polska:
http://googlepolska.blogspot.com/2011/05/pokazmy-polske-w-street-view.html
Więcej o samej usłudze i technologii na polskiej stronie projektu:
http://maps.google.pl/intl/pl/help/maps/streetview/

Lech Krupa 11 maja 2011, 9:48

Prawidłowy link do przesyłania propozycji:
https://services.google.com/fb/forms/polska/

Seo-Profi 12 maja 2011, 9:54

Fakt – widzę jednak, że Google ustawiło „301” na podanym adresie. Widocznie do celów marketingowych używają ich kilku :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii