Optymalizacja stron

Google Search Engine Optimization Starter Guide 2010

No i stało się. W końcu. Dwa lata czekaliśmy na to, aby Google uaktualniło nam swój Search Engine Starter Guide.  Nowa wersja jest niewątpliwie zrobiona bardziej z rozmachem – “urzeka kolorami”, a zwłaszcza postacią Googlebota :). To, co jeszcze się rzuca w oczy to znajdujący się na każdej stronie słowniczek z pojęciami z zakresu SEO oraz większa ilość zrzutów ekranowych, co niewątpliwie pomoże szybciej (i przyjemniej) przyswoić sobie jego zawartość.

Warto sięgnąć po Startera i przeczytać – na razie w oryginale, ale już niedługo z pewnością pojawi się jego polska wersja. Pozostaje nam na razie szlifowanie angielskiego. Więcej informacji można znaleźć na Google Webmaster Central Blog’u.

Siadam do lektury :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *