Search Console

Google Search Console. Nowa funkcja – do Twojego konta dodano usługi domeny

3 komentarze

Przez wiele lat, aby móc obserwować w sposób pełny widoczność strony w wyszukiwarce Google należało mieć dodane w Search Console dwie wersje adresu – Z oraz BEZ www. Było to ważne np. w celu zachowania kontroli nad disavow toolem. Nierzadko też właściciele stron mieli dodane adresy BEZ www, a serwis działał pod adresem Z www – co skutkowało tym, że nie otrzymywano powiadomień o błędach związanych z działaniem strony, o powiadomieniach o filtrach ręcznych już nie wspomnę.

Po wdrożeniu https doszły kolejne dwa warianty – https Z i BEZ www. I znowu jest bałagan – wiele osób nie dodało nowych usług, przez co dane (przy właściwym przejściu na https) znikały z Search Console – z konsekwencjami jak powyżej.

Na szczęście obecnie możemy już dodać „pełną usługę”, obejmującą wszystkie odmiany adresowe

jednak dotyczy to tylko nowych usług – w dalszym ciągu wiele osób, w tym i ja :), mają dodane w Search Console dla swoich stron wszystkie 4 wersje adresów

Google teraz poszło krok dalej – zaczęło robić nam porządki na kontach :)

Dzisiaj dostałem takiego emaila

Zespół Search Console stale udoskonala swoją usługę na podstawie opinii użytkowników. Użytkownicy często wyrażali niezadowolenie z tego, że muszą tworzyć osobne profile dla różnych wersji swojej witryny (http, https, www, m i innych). Aby rozwiązać ten problem, stworzyliśmy nową, praktyczną funkcję o nazwie usługa domeny. Teraz najczęstsze wersje witryny można określić w jednej usłudze.

Usługa domeny obejmuje adresy URL ze wszystkich subdomen, ścieżek i protokołów. Jeśli na przykład określisz swoją usługę domeny jako „example.com”, Twoja witryna będzie obejmować adresy URL z domen example.com, m.example.com, www.example.com i wszelkich innych subdomen adresu example.com –zarówno w wersji http, jak i https.

Tak wygląda jego pełna treść

Po wejściu na konto znalazłem nową usługę – już bez prefiksów http czy https – a w niej cztery adresy serwisu

Google zadbało też o wyjaśnienie – po pierwszym kliknięciu pojawia się taka oto grafika, która informuje nas o tym, co zostało stworzone na naszym koncie

Więcej informacji o usługach domeny oraz sposobie ich dodawania znajdziesz w Pomocy Google.

PS

Nowa funkcja nie działa jednorazowo – zrobiłem test, polegający na usunięciu 1 z 4 adresów swojej strony – oczywiście zniknął z nowej usługi. Dodałem go na nowo – i od razu pojawił się w nowym widoku. Wniosek jest taki, że system na bieżąco monitoruje usługi dodane na koncie w Search Console, łącząc je ze sobą. Z korzyścią dla właściciela, który ma teraz wszystko w jednym miejscu :)

GD Star Rating
loading...
Google Search Console. Nowa funkcja – do Twojego konta dodano usługi domeny, Google Search Console. Nowa funkcja – do Twojego konta dodano usługi domeny, 6.7 out of 10 based on 6 ratings Google Search Console. Nowa funkcja – do Twojego konta dodano usługi domeny
autor 1407 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

Tomasz Mosionek 14 marca 2019, 7:31

Dzizz, wreszcie! Dzięki za info, ja jeszcze co prawda nie dostałem podobnych wiadomości ale od dzisiaj zaczynam czekać z niecierpliwością :)

Sebastian Miśniakiewicz 14 marca 2019, 8:49

Tomek, sprawdź Search Console, może już połączyli, tylko nie wysłali jeszcze informacji :)

Tomasz Mosionek 14 marca 2019, 20:00

Sprawdziłem – faktycznie już jest :) pzdr

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii