Wyszukiwarka Google

Google rzeczywiście coraz szybciej indeksuje zmiany na stronach

Brak komentarzy

Jakoś do tej pory nie miałem okazji zwrócić większej uwagi na zapowiadaną przez Google zmianę polityki w zakresie szybkości indeksowania zmian na stronie. Ostatnio jednak zmuszony byłem dokonać pewnych drobnych przeróbek na jednej stronie, która wymagała optymalizacji Title.
Zrobiłem sobie kawę – była dopiero 22.00 :) – i do pracy. Później lektura nowych wątków na polskim Forum Pomocy Google i … przypomniałem sobie o zmianie.
Owszem, po informacji o tym, że aby zaindeksować zmianę Google nie musi już czekać na rozpoczęcie nowego procesu indeksacji – sam znalazłem w SERPach wpis opublikowany …. 15 sekund przed wyświetleniem na Wirtualnej Polsce – wiedziałem, że czas czekania 7-10 dni na wejście w SERPy minął. No ale – Wirtualna Polska to duży portal, nie mam (jeszcze) takiego :).
Jakie zatem było moje zdziwienia, jak już o 23.00 wprowadzone zmiany zostały ładnie zaindeksowane. Niby godzina to nie 15 sekund, ale … godzina to nie 7-10 dni. Dobrze, że się tak dzieje i że Google przyspiesza – nie tylko na polu walki ze spamem…

GD Star Rating
loading...
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii