Wyszukiwarka Google
27 stycznia 2011

Jakoś do tej pory nie miałem okazji zwrócić większej uwagi na zapowiadaną przez Google zmianę polityki w zakresie szybkości indeksowania zmian na stronie. Ostatnio jednak zmuszony byłem dokonać pewnych drobnych przeróbek na jednej stronie, która wymagała optymalizacji Title.
Zrobiłem sobie kawę – była dopiero 22.00 :) – i do pracy. Później lektura nowych wątków na polskim Forum Pomocy Google i … przypomniałem sobie o zmianie.
Owszem, po informacji o tym, że aby zaindeksować zmianę Google nie musi już czekać na rozpoczęcie nowego procesu indeksacji – sam znalazłem w SERPach wpis opublikowany …. 15 sekund przed wyświetleniem na Wirtualnej Polsce – wiedziałem, że czas czekania 7-10 dni na wejście w SERPy minął. No ale – Wirtualna Polska to duży portal, nie mam (jeszcze) takiego :).
Jakie zatem było moje zdziwienia, jak już o 23.00 wprowadzone zmiany zostały ładnie zaindeksowane. Niby godzina to nie 15 sekund, ale … godzina to nie 7-10 dni. Dobrze, że się tak dzieje i że Google przyspiesza – nie tylko na polu walki ze spamem…

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii