27 stycznia 2011
Wyszukiwarka Google

Jakoś do tej pory nie miałem okazji zwrócić większej uwagi na zapowiadaną przez Google zmianę polityki w zakresie szybkości indeksowania zmian na stronie. Ostatnio jednak zmuszony byłem dokonać pewnych drobnych przeróbek na jednej stronie, która wymagała optymalizacji Title.
Zrobiłem sobie kawę – była dopiero 22.00 :) – i do pracy. Później lektura nowych wątków na polskim Forum Pomocy Google i … przypomniałem sobie o zmianie.
Owszem, po informacji o tym, że aby zaindeksować zmianę Google nie musi już czekać na rozpoczęcie nowego procesu indeksacji – sam znalazłem w SERPach wpis opublikowany …. 15 sekund przed wyświetleniem na Wirtualnej Polsce – wiedziałem, że czas czekania 7-10 dni na wejście w SERPy minął. No ale – Wirtualna Polska to duży portal, nie mam (jeszcze) takiego :).
Jakie zatem było moje zdziwienia, jak już o 23.00 wprowadzone zmiany zostały ładnie zaindeksowane. Niby godzina to nie 15 sekund, ale … godzina to nie 7-10 dni. Dobrze, że się tak dzieje i że Google przyspiesza – nie tylko na polu walki ze spamem…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii