Wyszukiwarka Google

Google rzeczywiście coraz szybciej indeksuje zmiany na stronach

Jakoś do tej pory nie miałem okazji zwrócić większej uwagi na zapowiadaną przez Google zmianę polityki w zakresie szybkości indeksowania zmian na stronie. Ostatnio jednak zmuszony byłem dokonać pewnych drobnych przeróbek na jednej stronie, która wymagała optymalizacji Title.
Zrobiłem sobie kawę – była dopiero 22.00 :) – i do pracy. Później lektura nowych wątków na polskim Forum Pomocy Google i … przypomniałem sobie o zmianie.
Owszem, po informacji o tym, że aby zaindeksować zmianę Google nie musi już czekać na rozpoczęcie nowego procesu indeksacji – sam znalazłem w SERPach wpis opublikowany …. 15 sekund przed wyświetleniem na Wirtualnej Polsce – wiedziałem, że czas czekania 7-10 dni na wejście w SERPy minął. No ale – Wirtualna Polska to duży portal, nie mam (jeszcze) takiego :).
Jakie zatem było moje zdziwienia, jak już o 23.00 wprowadzone zmiany zostały ładnie zaindeksowane. Niby godzina to nie 15 sekund, ale … godzina to nie 7-10 dni. Dobrze, że się tak dzieje i że Google przyspiesza – nie tylko na polu walki ze spamem…

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *