21 lipca 2012
Filtry, bany, Search Console

Matt Cutts poinformował wczoraj na swoim profilu na Google+, że firma rozesłała w ramach akcji wiadomości do wybranych stron internetowych, informując ich właścicieli o nienaturalnych linkach prowadzących do ich witryn.

Yesterday, we took another step towards more transparency and began sending messages when we distrust some individual links to a site.

To, na co warto zwrócić szczególną uwagę, to to, że Matt przyznaje, że informacje mogli dostać m.in. właściciele  “niewinnych stron” (innocent sites), do których prowadzą linki z zhakowanych witryn.

While it’s possible for this to indicate potential spammy activity by the site, it can also have innocent reasons. . For example, we may take this kind of targeted action to distrust hacked links pointing to an innocent site. The innocent site will get the message

Czy właściciele takich “niewinnych stron” mają powody, aby od razu obawiać się jakiś sankcji? Zdaniem Matta – nie.

it’s not necessarily something that you automatically need to worry about.

Dalej podkreślony jest fakt, aby, w przypadku zauważalnego spadku strony w Google, nie wahać się (po wcześniejszym sprawdzeniu i upewnieniu się), że strona spełnia Wskazówki Google dla Webmasterów, zgłosić ją do ponownego rozpatrzenia. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż jest to sposób na szybkie sprawdzenie, czy witryna została ukarana ręcznie, czy też spadek nastąpił w wyniku wdrożenia nowego updatu algorytmu.

Jeżeli w odpowiedzi dostaniemy informację, że coś ze stroną jest nie tak – np. znajdują się na niej nietematyczne linki wychodzące – wiemy, co jest przyczyna spadku i po usunięciu problemu wystarczy zgłosić stronę ponownie, pamiętając jednak, aby napisać, co zostało poprawione. Jeżeli wszystko będzie OK – ze strony zostanie zdjęty ręczny filtr.

W sytuacji zaś, gdy w odpowiedzi dostaniemy info, że nie podjęto żadnych ręcznych działań w stosunku do strony, wtedy mamy pewność, że spadek nastąpił w wyniku działania algorytmu (Google nie wysyła powiadomień w innych sytuacjach niż ręczne interwencje). Wtedy pozostaje nam albo szukać samemu przyczyny, albo odwiedzić Forum Pomocy Google dla Webmasterów,. albo – zamówić audyt SEO swojej strony.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Stachu 21 lipca 2012, 14:28

  To jest kolejny dowód na ręczne naprawianie algorytmu.

  Seo-Profi 21 lipca 2012, 18:01

  @Stachu – jak ktoś psuje, ktoś naprawia. Przyznam, że ostatnio mnie takie stwierdzenia denerwują. każdy mówi, jakie to Google złe itp – a z reguły słysze to ze strony osób, które próbuja oszukać w ten sposób algorytm. Więc albo niech nie mówia, albo niech będą dorośli i liczą się z konsekwencjami.

  Gray Hat SEO spamer 21 lipca 2012, 21:24

  @Seo-Profi – kończ waść, wstydu oszczędź :) Oszukać algorytm – ciekawe stwierdzenie… nigdy nie zodbyłeś samodzielnie “sztucznego” linka do strony… daj Pan spokój już z takim tekstami “albo niech będą dorośli i liczą się z konsekwencjami” :)

  Seo-Profi 21 lipca 2012, 22:00

  @Gray Hat SEO spamer: przeczytaj na spokojnie wcześniejszy komentarz i moją odpowiedź. Napisałem coś, co nikt nie pisze – jak się próbuje zrobić “coś szybciej”, jest ryzyko spadku. Skoro wpisałeś sobie “Gray Hat SEO spamer”, to wiesz, co mam na myśli. W SEO nie ma miejsca na emocje :) Za dużo widze ostatnio dyskusji, gdzie ktoś pozycjonuje stronę i … narzeka na Google. Niech to robi i nie narzeka – wtedy będzie lepiej :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii