Search Console, Wyszukiwarka Google

Google publikuje ściągę dla początkujących webmasterów

SEO checklistaDzisiejszym krótkim wpisem na blogu Google Kaspar przedstawił “SEO w pigułce” – tak nazwałem jednostronicowy poradnik, poniekąd słusznie nazwany ściągą dla początkujących webmasterom. Za jego pomocą Google chce umożliwić “wejście w świat SEO” osobom, dla których SEO to “wielka magia”. Poradnik pobierzecie tutaj. Do tej pory osoby początkujące mogły zacząć swoją “przygodę z SEO od lektury tzw. Google Starter Guide’a. Dzięki ściądze można uczynić, przed pierwszym krokiem, mały kroczek.

Już teraz są osoby, które mówią, że w ściądze nic nie ma :) Nie zgodzę się. Nawet ktoś, kto zna się na SEO, nie powinien tak powiedzieć. Powód zawiera sama końcówka

Pomyśl o swojej witrynie jak o wystawie sklepowej. Sklepu nie zostawia się bez opieki na 6 miesięcy, prawda? Dbaj o
to, by zawartość Twojej witryny była zawsze aktualna. Zacznij prowadzić bloga, ogłaszaj wprowadzenie nowych
produktów, wyprzedaże i promocje. Spróbuj przewidywać potrzeby klientów i staraj się oferować im to, czego
potrzebują.

Znam sporo osób, zajmujących się zawodowo SEO, dla których to, co znajduje się w cytacie się nie liczy….

Osoby, które myślą o wysokich pozycjach w Google w długim okresie czasu zachęcam do obowiązkowej lektury Google Starter Guide’a.

Oczywiście Ściąga i Starter to tylko “absolutne podstawy”. Jeżeli ktoś chce samodzielnie dbać o swoją stronę pod kątem zwiększania jej widoczności w Google powinien poświęcić na to sporo czasu – znajomość tzw. Wskazówek Google dla Webmasterów, śledzenie wątków na polskim Forum Pomocy Google dla Webmasterów czy lektura blogów poświęconych tematyce optymalizacji i pozycjonowania – zwłaszcza tych zagranicznych – powinna być na porządku dziennym.

Bardzo ciekawe linki znajdziemy na końcu ściągi:

  1. http://g.co/webmasteracademy – przyznam, że nie znałem tego adresu :). Dostępna pod nim lista kontrolna pozwala w uporządkowany sposób zapoznać się z Narzędziami dla Webmasterów, podstawowymi zasadami działania wyszukiwarki oraz pomóc lepiej zrozumieć zagadnienia związane z widocznością naszej strony w Google.
  2. Google Starter Guide GB – powyżej przedstawiłem wersję Startera w wersji polskiej. Osoby znające język angielski powinny zapoznać się z jego najnowszą wersją (język angielski).
  3. Narzędzia dla Webmasterów – podstawowe narzędzie pracy osoby, która dba o widoczność swojej witryny w Google.
GD Star Rating
loading...
Google publikuje ściągę dla początkujących webmasterów, Google publikuje ściągę dla początkujących webmasterów, 7.7 out of 10 based on 3 ratings Google publikuje ściągę dla początkujących webmasterów

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1338 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Cezary Lech 14 marca 2013, 21:30

Linki 2. i 3. w podsumowaniu są zle zapisane.

Sebastian Miśniakiewicz 14 marca 2013, 21:55

Fakt – jak widać WordPress nie radzi sobie z linkami w tych formatach – poprawiłem; dzieki za zwrócenie uwagi.

tomatis 14 marca 2013, 22:05

link 2 to najnowsza wersja starter guide ?

Sebastian Miśniakiewicz 14 marca 2013, 22:08

Nie ma nowszej – niż ta z 2010 :(

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *