Optymalizacja stron, Wyszukiwarka Google

Google przymierza się do karania stron, które są przeoptymalizowane – lub „przepozycjonowane”

Ciekawa informacja pojawiła się na blogu Barry’ego Schwarz’a, dotycząca panelu dyskusyjnego, w którym uczestniczył Matt Cutts z Google, Duane Forrester – Sr Product Marketing Manager z Bing oraz Danny Sullivan – osoby zainteresowane mogą posłuchać go w oryginale np. tutaj.

Podczas panelu Matt w pewnej chwili powiedział mianowicie coś takiego:

We don’t normally pre-announce changes but there is something we are working in the last few months and hope to release it in the next months or few weeks. We are trying to level the playing field a bit. All those people doing, for lack of a better word, over optimization or overly SEO – versus those making great content and great site. We are trying to make GoogleBot smarter, make our relevance better, and we are also looking for those who abuse it, like too many keywords on a page, or exchange way too many links or go well beyond what you normally expect. We have several engineers on my team working on this right now.

czyli:

„Normalnie nie informujemy o takich rzeczach z wyprzedzeniem ale chcę powiedzieć tym razem, że  jest coś, nad czym pracujemy od paru miesięcy i mamy nadzieję, że uda się nam to wdrożyć w najbliższym czasie. Chodzi o to, aby wyrównać szanse (na zajęcie wysokich pozycji w Google – przypis) dla tych osób, które, w przeciwieństwie do tych, którzy przeoptymalizowywują swoje serwisy, dbają o jakość oraz ich ciągły rozwój. Dążymy do tego, aby bardziej „uczulić” Googlebota na wyłapywanie przypadków związanych z przeoptymalizowaniem treści na stronie (np. keyword stuffing) czy zwracania większej uwagi na linki (przychodzące?). Pracuje teraz nad tym grupa inżynierów z mojego teamu.”

Nie powiem, brzmi intrygująco. Czyżby o tym mówił m.in. Kaspar, bodajże w wywiadzie dla Mensis.pl, że w tym roku czeka nas jeszcze kilka dużych zmian w wyszukiwarce?

 

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

bceuropa 17 marca 2012, 12:46

Oj będzie się działo, oj będzie… :)

spamerman 17 marca 2012, 13:15

Czyli czeka nas wielki renesans systemów wymiany linków. Extra.

Seo-Profi 17 marca 2012, 13:28

@spamerman – przyznam, że też jestem ciekawy, „co z tego wyjdzie” :)

Przemek Sztal 6 kwietnia 2012, 9:38

Biorąc dodatkowo pod uwagę ostatnie zmiany w wyszukiwarce ( http://goo.gl/tIyG1 ), w tym dotyczącą lepszego wykrywania zdezaktualizowanych stron oraz porady z SEOmoz ( http://goo.gl/Q8jU6 ), można powiedzieć, że stała aktualizacja treści w witrynie zyskuje na znaczeniu. Małą stronę firmową można zoptymalizować do perfekcji i nanosić tylko kosmetyczne zmiany, ale z dużym prawdopodobieństwem przegramy wtedy w SERP z firmą, która będzie prowadziła tematycznego bloga wewnątrz firmowej witryny. Złote czasy dla copywriterów? ;)

Seo-Profi 6 kwietnia 2012, 9:54

Coś w tym jest, Przemek, coś w tym jest…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *