19 lutego 2012 | Aktualizacja: 26 lutego 2012
Wyszukiwarka Google

Bardzo ciekawy wpis zauważyłem dzisiaj na Facebooku na tablicy osoby, która z Internetem związana jest od bardzo długiego czasu.

4 dni temu jednego z moich blogów (w domenie www.(…).pl) dodałem do systemu Seopilot. Dziś Google poinformowało mnie o tym, że coś w tej domenie narusza wskazówki dla webmasterów i wyzerowało “site:”. Przypadek? Nie sądzę…

Co Wy na to?

Ktoś zaobserwował większą “czułość” ze strony Google od końca stycznia w zakresie wychwytywania stron biorących udział w systemach sprzedaży linków?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

GD Star Rating
loading...

OPINIE I KOMENTARZE

Wilk 20 lutego 2012, 8:48

Pojedynczy przypadek to żadna próba badawcza. Równie dobrze można zwalić na to, że pogoda się poprawiła.

Seo-Profi 20 lutego 2012, 11:01

Masz rację, Wilk.Jednak jak widać Google wzięło się do pracy – może w końcu założyli sobie konta w systemach? Nie zdziwiłbym się, gdyby tak nie było…

gdaq 20 lutego 2012, 9:21

Jeśli tak jest to seopilot się spalił dość szybko :)

Mariusz z techformator.pl 20 lutego 2012, 10:54

Na początku roku były zapowiedzi że ostro wezmą się za to i najwidoczniej program realizują. Monitorowanie i wyłapywanie nieuczciwych pozycjonerów to przecież nie problem, nie zdziwiłbym się jakby jeszcze monitorowali Allegro, bo systemy sprzedaży linków już od dawna są pod lupą.

Seo-Profi 20 lutego 2012, 11:00

Mariusz, ja zawsze mówiłem, że gdybym pracował w SQT pierwsze, co bym zrobił, to codzienna analiza aukcji na Allegro z kawą :) – plus założenie konta we wszystkich systemach wymiany i sprzedaży linków. Mam wrażenie, że chyba zaczęli to robić – ale będę miał pewność, jak polecą inne strony w innych branżach. na razie na “celowniku” są porównywarki …

Wilk 20 lutego 2012, 12:28

W zbieżność takiej informacji, dołączenia SeoPilota (zwłąszcza, ze niektóre serwisy jasno ogłaszają, ze należą do systemu) i wrzucenia filtra bym uwierzył, w bana nie bardzo, musiała być inna przyczyna.

Seo-Profi 20 lutego 2012, 12:31

Domena w sieci od dawna, tylko to zostało na niej ostatnio zmienione …
Z tym należeniem do systemu to jest właśnie coś, czego ja do końca nie potrafię zrozumieć – bo niby Google walczy z takimi systemami, ale wiele stron jawnie o tym pisze i “nic się im nie dzieje”.Ciekawą rzecz powiedział Kaspar w ostatnim wywiadzie, w mensis.pl: “Z perspektywy walki ze spamem w wynikach wyszukiwania w Google rok 2012 będzie bardzo interesujący. Mamy zaplanowanych około 500 aktualizacji algorytmów oraz kilka projektów, których rezultaty
będą zapewne bardzo widoczne dla użytkowników Google, również w Polsce.”

Wilk 20 lutego 2012, 14:17

Kaspar mowil tez, ze regionalki lecialy tylko za spam i ze filtrowanie porównywarek i sklepów sieciowych nie odbywało się na podstawie tego, że są porównywarkam i sklepami sieciowymi (dziwnym trafem katalogów firm ta konkretna zmiana nie dotknela, choc problem z nimi był/jest podobny).

Seo-Profi 20 lutego 2012, 14:46

Dlatego pytanie, co będzie dalej? Jak powiedział na mensis.pl: “Z perspektywy walki ze spamem w wynikach wyszukiwania w Google rok 2012 będzie bardzo interesujący. Mamy zaplanowanych około 500 aktualizacji algorytmów oraz kilka projektów, których rezultaty będą zapewne bardzo widoczne dla użytkowników Google, również w Polsce.

Colin 20 lutego 2012, 14:31

ale wiele stron jawnie o tym pisze i „nic się im nie dzieje”

Myślę, że dla Google walka z polskimi systemami sprzedaży linków nie jest szczególnie ważna. Przy niskim budżecie, który w Polsce jest normą, wpływ płatnych linków na pozycję jest prawie zerowy. Wydając 500 zł na punkty SWL w 2007 roku dostawałeś znacznie więcej niż wydając 500 zł teraz na linki z jakiejś giełdy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii