14 lipca 2018 | Aktualizacja: 12 października 2019
Wyszukiwarka Google
data w wynikach wyszukiwania (serps)

Od kiedy Google zaczęło masowo rozsyłać za pomocą Narzędzi dla Webmasterów (poprzednika Search Console) zauważyłem, że sporo osób bezkrytycznie wierzy w treść otrzymywanych komunikatów. Tymczasem nie raz i nie dwa razy widziałem informacje nie związane ze stroną lub prezentujące informacje nie mające nic wspólnego ze stanem aktualnym.

Na jednym z ostatnich hangoutów John z kolei przyznał, że Google może także mylić się na innym polu, np. prezentując w snippetach błędną datę

Sometimes we pick up dates wrong

zaciągając ją nie z danych strukturalnych, ale np. z treści wpisu, komentarza czy “z innego miejsca”.

I suspect we’re seeing some other date somewhere else in the article. So maybe like we’re accidentally picking up a comment date or something like that.

Warto mieć to na uwadze i ze spokojem podchodzić do takich sytuacji – a jeżeli zauważycie coś ciekawego to zachęcam do zgłaszania tego albo za pomocą odpowiedniego linka, jaki znajduje się na dole strony wyszukiwania albo za pomocą Forum Pomocy Google dla Webmasterów (nie wiem, jak szybko działa pierwsza opcja, ale w drugim przypadku na pewno szybko).

System rezerwacji wizyt online dla Twojego gabinetu, salonu, klubuTestuj przez 30 dni !
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Google pokazuje złą datę w rich snippets? To nie zawsze wynika z błędu na stronie

  7.0103

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii