Wyszukiwarka Google

Google pokazuje złą datę w rich snippets? To nie zawsze wynika z błędu na stronie

Brak komentarzy

Od kiedy Google zaczęło masowo rozsyłać za pomocą Narzędzi dla Webmasterów (poprzednika Search Console) zauważyłem, że sporo osób bezkrytycznie wierzy w treść otrzymywanych komunikatów. Tymczasem nie raz i nie dwa razy widziałem informacje nie związane ze stroną lub prezentujące informacje nie mające nic wspólnego ze stanem aktualnym.

Na jednym z ostatnich hangoutów John z kolei przyznał, że Google może także mylić się na innym polu, np. prezentując w snippetach błędną datę

Sometimes we pick up dates wrong

zaciągając ją nie z danych strukturalnych, ale np. z treści wpisu, komentarza czy „z innego miejsca”.

I suspect we’re seeing some other date somewhere else in the article. So maybe like we’re accidentally picking up a comment date or something like that.

Warto mieć to na uwadze i ze spokojem podchodzić do takich sytuacji – a jeżeli zauważycie coś ciekawego to zachęcam do zgłaszania tego albo za pomocą odpowiedniego linka, jaki znajduje się na dole strony wyszukiwania albo za pomocą Forum Pomocy Google dla Webmasterów (nie wiem, jak szybko działa pierwsza opcja, ale w drugim przypadku na pewno szybko).

GD Star Rating
loading...
Google pokazuje złą datę w rich snippets? To nie zawsze wynika z błędu na stronie, Google pokazuje złą datę w rich snippets? To nie zawsze wynika z błędu na stronie, 7.0 out of 10 based on 3 ratings Google pokazuje złą datę w rich snippets? To nie zawsze wynika z błędu na stronie
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii