Wyszukiwarka Google
28 marca 2012

Kolejna zmiana w SERPach w Google. Jeżeli forum internetowe udostępnia funkcjonalność, nazywaną „Najlepsza odpowiedź”, wówczas Google potrafi pokazać ją w wynikach wyszukiwania, co widać poniżej

 

Najlepsza odpowiedź z forum widoczna w SERPach w Google

 

Niewątpliwie wpłynie to na CTR wyników naturalnych i wymusi większą dbałość o swoje fora ich moderatorów. Nie zdziwiłbym się, gdyby taka funkcjonalność była, podobnie jak linki witryny, „zarezerwowana” dla wartościowych (z punktu widzenia algorytmu naturalnie) serwisów.

Ktoś to u nas zauważył?

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Grzegorz Skiera 29 marca 2012, 8:30

a moim zdaniem to jest strzał w kolano Google’a i też nie fajna zagrywka z ich strony. Przecież, google będzie wyświetlało na swojej stronie, nie swoje treści powodując, że użytkownik, który natrafi na taki wynik nie koniecznie będzie chciał i czuł potrzebę przejść na stronę forum.

Przemek Sztal 29 marca 2012, 12:22

@Grzegorz Skiera: Problem w tym, że Google świadomie, w co raz większej liczby przypadków, dąży do wyświetlania gotowych odpowiedzi w SERP.
Moim zdaniem dla dużej liczby zapytań będzie to jednak tylko zajawka pełnej odpowiedzi. Wtedy „Top answer” będzie wskazówką dla użytkownika czy wątek zawiera odpowiedź na nurtujące go pytanie. Pożyjemy, zobaczymy :)

Maciej Janas 30 marca 2012, 0:30

Tylko, że to nie działa w Google.pl.
@ontopic: Dotychczas logika generowania snippetów była taka, żeby tylko dać internaucie lepsze podstawy do podjęcia decyzji „klikam/nie klikam”. Snippety raczej nie przekazują samodzielnych, sensownych informacji, więc tego bym się nie obawiał. Inna jest sprawa z „bezpośrednimi odpowiedziami”, tym bardziej, że są one zdecydowanie lepiej eksponowane od snippetów i po prostu mogą odwracać od nich uwagę.

Seo-Profi 30 marca 2012, 6:07

Tak Maciek, polskie SERPy muszą, jak w zdecydowanej większości przypadków, czekać ma swoją kolei :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii