Wyszukiwarka Google

Google pokazuje w SERPach najlepsze odpowiedzi z for internetowych

Kolejna zmiana w SERPach w Google. Jeżeli forum internetowe udostępnia funkcjonalność, nazywaną “Najlepsza odpowiedź”, wówczas Google potrafi pokazać ją w wynikach wyszukiwania, co widać poniżej

 

Najlepsza odpowiedź z forum widoczna w SERPach w Google

 

Niewątpliwie wpłynie to na CTR wyników naturalnych i wymusi większą dbałość o swoje fora ich moderatorów. Nie zdziwiłbym się, gdyby taka funkcjonalność była, podobnie jak linki witryny, “zarezerwowana” dla wartościowych (z punktu widzenia algorytmu naturalnie) serwisów.

Ktoś to u nas zauważył?

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Grzegorz Skiera 29 marca 2012, 8:30

a moim zdaniem to jest strzał w kolano Google’a i też nie fajna zagrywka z ich strony. Przecież, google będzie wyświetlało na swojej stronie, nie swoje treści powodując, że użytkownik, który natrafi na taki wynik nie koniecznie będzie chciał i czuł potrzebę przejść na stronę forum.

Przemek Sztal 29 marca 2012, 12:22

@Grzegorz Skiera: Problem w tym, że Google świadomie, w co raz większej liczby przypadków, dąży do wyświetlania gotowych odpowiedzi w SERP.
Moim zdaniem dla dużej liczby zapytań będzie to jednak tylko zajawka pełnej odpowiedzi. Wtedy “Top answer” będzie wskazówką dla użytkownika czy wątek zawiera odpowiedź na nurtujące go pytanie. Pożyjemy, zobaczymy :)

Maciej Janas 30 marca 2012, 0:30

Tylko, że to nie działa w Google.pl.
@ontopic: Dotychczas logika generowania snippetów była taka, żeby tylko dać internaucie lepsze podstawy do podjęcia decyzji “klikam/nie klikam”. Snippety raczej nie przekazują samodzielnych, sensownych informacji, więc tego bym się nie obawiał. Inna jest sprawa z “bezpośrednimi odpowiedziami”, tym bardziej, że są one zdecydowanie lepiej eksponowane od snippetów i po prostu mogą odwracać od nich uwagę.

Seo-Profi 30 marca 2012, 6:07

Tak Maciek, polskie SERPy muszą, jak w zdecydowanej większości przypadków, czekać ma swoją kolei :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *