Wyszukiwarka Google
28 marca 2012

Kolejna zmiana w SERPach w Google. Jeżeli forum internetowe udostępnia funkcjonalność, nazywaną „Najlepsza odpowiedź”, wówczas Google potrafi pokazać ją w wynikach wyszukiwania, co widać poniżej

 

Najlepsza odpowiedź z forum widoczna w SERPach w Google

 

Niewątpliwie wpłynie to na CTR wyników naturalnych i wymusi większą dbałość o swoje fora ich moderatorów. Nie zdziwiłbym się, gdyby taka funkcjonalność była, podobnie jak linki witryny, „zarezerwowana” dla wartościowych (z punktu widzenia algorytmu naturalnie) serwisów.

Ktoś to u nas zauważył?

GD Star Rating
loading...
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor blogu,
specjalista od SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

Grzegorz Skiera 29 marca 2012, 8:30

a moim zdaniem to jest strzał w kolano Google’a i też nie fajna zagrywka z ich strony. Przecież, google będzie wyświetlało na swojej stronie, nie swoje treści powodując, że użytkownik, który natrafi na taki wynik nie koniecznie będzie chciał i czuł potrzebę przejść na stronę forum.

Przemek Sztal 29 marca 2012, 12:22

@Grzegorz Skiera: Problem w tym, że Google świadomie, w co raz większej liczby przypadków, dąży do wyświetlania gotowych odpowiedzi w SERP.
Moim zdaniem dla dużej liczby zapytań będzie to jednak tylko zajawka pełnej odpowiedzi. Wtedy „Top answer” będzie wskazówką dla użytkownika czy wątek zawiera odpowiedź na nurtujące go pytanie. Pożyjemy, zobaczymy :)

Maciej Janas 30 marca 2012, 0:30

Tylko, że to nie działa w Google.pl.
@ontopic: Dotychczas logika generowania snippetów była taka, żeby tylko dać internaucie lepsze podstawy do podjęcia decyzji „klikam/nie klikam”. Snippety raczej nie przekazują samodzielnych, sensownych informacji, więc tego bym się nie obawiał. Inna jest sprawa z „bezpośrednimi odpowiedziami”, tym bardziej, że są one zdecydowanie lepiej eksponowane od snippetów i po prostu mogą odwracać od nich uwagę.

Seo-Profi 30 marca 2012, 6:07

Tak Maciek, polskie SERPy muszą, jak w zdecydowanej większości przypadków, czekać ma swoją kolei :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii