Wyszukiwarka Google

Google+ pojawia się w wynikach wyszukiwania – w końcu…

Wprowadzenie przez Google platformy Google+ spowodowało, że wiele osób zaczęło zastanawiać się nie tylko nad wpływem G+ na SERPy, ale także i nad tym, kiedy wyniki z systemu zaczną pojawiać się w wynikach wyszukiwania. No i stało się – dzięki Danny’emu Sullivan’owi możemy zobaczyć (na Google.com znowu na razie, niestety), co serwuje nam Google w tym zakresie.

 

Google+ w naturalnych wynikach wyszukiwania

 

Pytanie, kiedy będą widoczne te zmiany u nas? Przyznacie, że ten sposób byłby dosyć rewolucyjny. Powód? A gdzie miejsce na ….. Adwords?

Przy okazji –  nie wiem, czy zauważyliście, ale w październiku 2011, po usunięciu operatora „+” z zapytań, znak plusa przejął inną rolę – teraz rozpoczęcie wpisywania zapytania w Google od plusa pokazuje nam … profile na Google+. Nazwano te funkcjonalność „Google+ Direct Connect”.

 

Direct Connect

Oczywiście działa to w czasie rzeczywistym – zachęcam do przetestowania.

W kontekście wyświetlania wątków z G+ w SERPach Google poinformowało

We’re continuing to experiment with the ways we can help you find and interact with the people you’re looking for or who may be related to the topic you’re searching for.

czyli testy, testy i jeszcze raz testy – wszystko po to, aby „pomóc nam w znajdowaniu i wchodzeniu w interakcje z ludźmi, którzy mogą być w jakiś sposób powiązani z tematem, o który szukamy informacji w Google”.

Pytanie, co zrobią z Adwords…

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

spamerman 15 marca 2012, 13:53

„Pytanie, co zrobią z Adwords…”

Pewnie usuną z pierwszej strony wyniki organiczne i dadzą 10 jednostek Adwords.

Seo-Profi 15 marca 2012, 13:55

Żebyś nie wykrakał :)

Wiesz, dziwię się, że Czechy mają swoją wyszukiwarkę, a Polacy jakoś się nie mogą „dogadać”. O Bingu już nie wspominam – nie docenia polskiego rynku, no ale to „nie nasz problem”. Google brakuje konkurenta – jak masz ponad 96% udziału w rynku to chcąc nie chcąc „rozleniwiasz się” i łatwo też zabrać Ci udział w rynku. A popatrz na Polskę – udział Google cały czas oscyluje w „trendzie bocznym” – 96-98% :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *