2 grudnia 2012 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Wyszukiwarka Google
Zamazany budynek w Google Street View

Zamazany budynek w Google Street ViewRzecz poszła o … Niemcy, a jakże. Ostatnio Google musi sporo “gimnastykować” się z naszym zachodnim sąsiadem – jak na razie chyba skutecznie.

Jak podaje SearchEngineLand prokuratorom nie udało się skazać Google na naruszenie prawa w związku z usługą Street View. Zabrakło do umotywowania powództwa, cytuję “przestępczej intencji”  (Niemcy są bardzo sceptyczni wobec tej usługi, co prowadzi do częstych sytuacji zasłaniania swoich nieruchomości w Street View (zdjęcie).

Prosecutors in Hamburg decided, after a lengthy investigation, not to pursue criminal charges against the company over Street View WiFi data collection. Essentially prosecutors found that Google lacked the requisite “criminal intent” to justify prosecution.

To kolejna batalia giganta z Mountain View z Temidą zza zachodniej granicy. Google obecnie ostro promuje swoją najnowszą akcję – Verteidige Dein Netz – umieszczając link do specjalnie stworzonej w tym celu strony na … stronie głównej swojej wyszukiwarki.

Strona głowna wyszukiwarki Google.de - link do akcji Verteidige Dein Netz

W ten sposób liczy zapewne na inicjatywę społeczną – a społeczność ma duży wpływ na wiele kwestii, o czym przekonali się politycy po tym, jak w wielu krajach zaczęły pojawiać się mocne protesty przeciwko ACTA.

Niezależnie od akcji Google trzyma się mocno swojego stanowiska, o czym przekonali się wydawcy prasy z Belgii, którzy przeforsowali nie tak dawno podobne prawo, po czym po miesiącu … “przeprosili się z Google”.

Google nie ma łatwo – ale jak na razie skutecznie się broni. Moim zdaniem politycy i urzędnicy unijni nie będą mieli łatwego “zadania”…

Dowiedz się, jak pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę.

Zapisz się na newsletter

Na start otrzymasz aż cztery ebooki, dzięki którym dowiesz się:

1) Dlaczego strona może być niewidoczna w Google?
2) Jak wybrać firmę SEO?
3) O co musisz zapytać firmę SEO?
4) Jakie błędy popełniają klienci firm SEO?

OPINIE I KOMENTARZE

dave84 2 grudnia 2012, 9:11
Sebastian Miśniakiewicz 2 grudnia 2012, 10:23

Przyznaję, że czytałem o tym – nie uznałem tego jednak za warte wzmianki – bo za tym nie idą jakieś działania szkodzące userom :)
Moim zdaniem jest to inna skala problemu.
Ale wrzucam linka, aby nie było, że takie wzmianki się i tutaj nie pojawiają :)
Jak przegrają jakiś większy proces, na pewno o tym napiszę.

Sławek 2 grudnia 2012, 12:46

Ciekawe co komuś przeszkadza, że jego lokal pojawia si w street view O_o przecież to co najwyżej dodatkowa darmowa reklama. Jak czytam te śmieszne wątki na PiO jakie to Google złe to śmiać mi się chce niesamowicie. Google zyskuje obecnie mega poparcie w związku z ochroną wolności słowa.
Jakiekolwiek gazeciaki, które walczą o to, żeby wyciągać kasę od Google jeszcze się moim zdaniem przejadą na tym, że Google faktycznie ich wyindeksuje według tego co sobie życzą i szybko zatęsknią za wpływami z reklam.

Sebastian Miśniakiewicz 2 grudnia 2012, 12:52

Sławek, Niemcy mają inne podejście do tematu prywatności…
Rozmawiałem kiedyś z jednym TC z Niemiec. On na stronie ma zaimplementowane +1 w taki sposób, że najpierw pojawia się odpowiednia informacja, taki komunikat “przejściowy”, co będzie mogło mieć miejsce za chwilę – a dopiero jak zatwierdzisz to możesz zagłosować na post.

Co do “śmiesznych wątków” – czasy się zmieniają, wind of change skutecznie “czyści powietrze”… Jak dla kogoś SEO to tylko linki ze spamu to ma cholernie duży problem….

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii