Wyszukiwarka Google

Google nie rekomenduje używania Ajaxa

Kolejna ciekawa informacja związana z SMX Eastem – tym razem związana z technologią Ajax.

Czy to znaczy, że strony oparte na tej technologii już niedługo będą miały “pod górkę”? W ciągu kilku tygodni jakaś informacja powinna pojawić się na blogu Google; i wtedy wszystko stanie się jasne.

Jakiś czas temu spotkałem się z podobną informacją -odszukałem teraz to źródło -znajdziesz je tutaj; Gary wypowiedział wówczas takie stwierdzenie

may discontinue the AJAX crawlability recommendations offered in the Google Developer center

Jak widać jest to informacja z marca 2015, jednak powtórzenie jej teraz, z mocniejszym przesłaniem, pozwala przypuszczać, że chyba w końcu Google wdroży to, co zapowiadało – z powodu zdolności pełnego renderowania stron przestanie używać rekomendacje Ajax pod kątem robotów.

 

autor 1446 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomagam zwiększać ruch na portalach tematycznych, generować większą sprzedaż w sklepach internetowych oraz pozyskiwać zapytania od nowych klientów ze stron firmowych.

Bloga, którego czytasz,  założyłem w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Ekspert pomagam rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

OPINIE I KOMENTARZE

Radek 4 października 2015, 0:06

To znaczy tylko tyle że przyznają się do porażki w parsowaniu js co w zasadzie od początku było karkołomne. Ajax poprawiał użyteczność stron. Ta informacja to krok w tył. Szkoda.

Sebastian Miśniakiewicz 4 października 2015, 9:56

Zobaczymy, co napiszą za kilka tygodni :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *