Wyszukiwarka Google

Google nie rekomenduje używania Ajaxa

Kolejna ciekawa informacja związana z SMX Eastem – tym razem związana z technologią Ajax.

Czy to znaczy, że strony oparte na tej technologii już niedługo będą miały „pod górkę”? W ciągu kilku tygodni jakaś informacja powinna pojawić się na blogu Google; i wtedy wszystko stanie się jasne.

Jakiś czas temu spotkałem się z podobną informacją -odszukałem teraz to źródło -znajdziesz je tutaj; Gary wypowiedział wówczas takie stwierdzenie

may discontinue the AJAX crawlability recommendations offered in the Google Developer center

Jak widać jest to informacja z marca 2015, jednak powtórzenie jej teraz, z mocniejszym przesłaniem, pozwala przypuszczać, że chyba w końcu Google wdroży to, co zapowiadało – z powodu zdolności pełnego renderowania stron przestanie używać rekomendacje Ajax pod kątem robotów.

 

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Radek 4 października 2015, 0:06

To znaczy tylko tyle że przyznają się do porażki w parsowaniu js co w zasadzie od początku było karkołomne. Ajax poprawiał użyteczność stron. Ta informacja to krok w tył. Szkoda.

Sebastian Miśniakiewicz 4 października 2015, 9:56

Zobaczymy, co napiszą za kilka tygodni :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *