Wyszukiwarka Google
30 maja 2018

Pomysłowość webmasterów nie przestaje mnie zadziwiać, mimo, że SEO zajmuję się już ponad 10 lat. Od czasu do czasu spotykam się z ciekawą sytuacją, która związana jest z tym, że- właściciel strony zamiast skupić się na poprawie jej jakości idzie na skróty i kombinuje.

Pojawił się „problem” – Google nie zaindeksowało aż 80 stron spośród 100 przesłanych spośród przesłanych w sitemapie.

Co robi właściciel?

Zamiast przeanalizować problem (nieindeksowanie zawsze ma swoje podłoże) idzie na skróty – tworzy nową sitemapę, zawierającą tylko owe niezaindeksowane adresy url.

Ale coś go nurtuje i pyta Johna: „Czy to nie zaszkodzi czasem witrynie”?

|Odpowiedź Johna jest niezmiennie ta sama – należy skupić się na pracy przy witrynie tak, aby każda jej strona była wyjątkowa (ponieważ każda strona jest ważna)

I o to chodzi w SEO – a kto tego nie rozumie, ten … wgrywa sitemapy, których Google i tak docelowo nie uwzględni w procesie indeksowania.

GD Star Rating
loading...
Google nie indeksuje stron w witrynie? Założenie nowej sitemapy nie rozwiąże problemu, Google nie indeksuje stron w witrynie? Założenie nowej sitemapy nie rozwiąże problemu, 8.0 out of 10 based on 1 rating Google nie indeksuje stron w witrynie? Założenie nowej sitemapy nie rozwiąże problemu
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor blogu,
specjalista od SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii