Wyszukiwarka Google

Google nie indeksuje stron w witrynie? Założenie nowej sitemapy nie rozwiąże problemu

Pomysłowość webmasterów nie przestaje mnie zadziwiać, mimo, że SEO zajmuję się już ponad 10 lat. Od czasu do czasu spotykam się z ciekawą sytuacją, która związana jest z tym, że- właściciel strony zamiast skupić się na poprawie jej jakości idzie na skróty i kombinuje.

Pojawił się „problem” – Google nie zaindeksowało aż 80 stron spośród 100 przesłanych spośród przesłanych w sitemapie.

Co robi właściciel?

Zamiast przeanalizować problem (nieindeksowanie zawsze ma swoje podłoże) idzie na skróty – tworzy nową sitemapę, zawierającą tylko owe niezaindeksowane adresy url.

Ale coś go nurtuje i pyta Johna: „Czy to nie zaszkodzi czasem witrynie”?

Niezależnie od tego, skąd pochodzi webmaster, odpowiedź Johna jest niezmiennie ta sama – należy skupić się na pracy przy witrynie tak, aby każda jej strona była wyjątkowa (ponieważ każda strona jest ważna)

I o to chodzi w SEO – a kto tego nie rozumie, ten … wgrywa sitemapy, których Google i tak docelowo nie uwzględni w procesie indeksowania.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *