26 maja 2011 | Aktualizacja: 1 sierpnia 2012
Filtry, bany

Mała burzę wywołał jeden z ostatnich wątków na Forum Pomocy Google dla Webmasterów – z indeksu zniknęła strona, co do której nie można mieć wątpliwości, co do tego, czy jest zgodna z Wytycznymi. Jednak, jak się okazało, “diabeł tkwił gdzie indziej” – co weskazał sam Guglarz: “jeżeli freehost jest bardzo zaspamowany, niekiedy wykluczamy go całego z indeksu Google. Takie przypadki zdarzają się nie często”

Wystarczy wspomnieć, że zaraz pojawiły się komentarze, np. artykuł “Możemy zbanować wszystkie IP na danym serwerze” u zgreda.

Jednak na Forum nie chodziło o to. Przeczytajmy wypowiedź Guglarza na spokojnie – myślę, że lepiej zobaczymy to na Twitterze w Guglarza:

“if freehosts appear 2b massively spammed Google reserves the right 2take action on the entire site”

Barry jako chyba pierwszy trafnie podsumował tę sytuację – przeczytajmy: “Google reserves the right to take action on all the sites on a server or at a hosting company if they feel the host is massively spammy.” – czyli Google może zbanować nie tylko całe IP, ale także i domenę hostingodawcy – jeżeli “dojdzie do wniosku”, że strony umieszczone na darmowych subdomenach (czyli wspomnianych freehosts) nie wnoszą nic innego do indeksu poza spamem.

Problem właściciela domeny no-ip.pl związany jest właśnie z faktem udostępnienia użytkownikom subdomen, na których tworzyli oni spamerskie serwisu. I to właśnie było powodem zbanowania no-ip.pl – czyli nie błędy czy przewinienia strony głównej, ale naruszenia Wytycznych Google przez subdomeny – czyli wspomniane “freehosts”.

Co to oznacza w praktyce?

Skończyły się czasy tworzenia na subdomenach “śmieci”. Teraz właściciele domen dwa razy się zastanowią nad takim rozwiązaniem – Google zaś “niechcący”, przez tą jedną tylko wypowiedź Guglarza, “dokonało”… ważnego update’u algorytmu – proponuję nazwać go “subdeath” – śmierć sub(domen)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Google może zbanować domenę za grzechy subdomen albo innych domen na serwerze

  10.0102

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii