Filtry, bany

Google może zbanować domenę za grzechy subdomen albo innych domen na serwerze

Mała burzę wywołał jeden z ostatnich wątków na Forum Pomocy Google dla Webmasterów – z indeksu zniknęła strona, co do której nie można mieć wątpliwości, co do tego, czy jest zgodna z Wytycznymi. Jednak, jak się okazało, „diabeł tkwił gdzie indziej” – co weskazał sam Guglarz: „jeżeli freehost jest bardzo zaspamowany, niekiedy wykluczamy go całego z indeksu Google. Takie przypadki zdarzają się nie często”

Wystarczy wspomnieć, że zaraz pojawiły się komentarze, np. artykuł „Możemy zbanować wszystkie IP na danym serwerze” u zgreda.

Jednak na Forum nie chodziło o to. Przeczytajmy wypowiedź Guglarza na spokojnie – myślę, że lepiej zobaczymy to na Twitterze w Guglarza:

„if freehosts appear 2b massively spammed Google reserves the right 2take action on the entire site”

Barry jako chyba pierwszy trafnie podsumował tę sytuację – przeczytajmy: „Google reserves the right to take action on all the sites on a server or at a hosting company if they feel the host is massively spammy.” – czyli Google może zbanować nie tylko całe IP, ale także i domenę hostingodawcy – jeżeli „dojdzie do wniosku”, że strony umieszczone na darmowych subdomenach (czyli wspomnianych freehosts) nie wnoszą nic innego do indeksu poza spamem.

Problem właściciela domeny no-ip.pl związany jest właśnie z faktem udostępnienia użytkownikom subdomen, na których tworzyli oni spamerskie serwisu. I to właśnie było powodem zbanowania no-ip.pl – czyli nie błędy czy przewinienia strony głównej, ale naruszenia Wytycznych Google przez subdomeny – czyli wspomniane „freehosts”.

Co to oznacza w praktyce?

Skończyły się czasy tworzenia na subdomenach „śmieci”. Teraz właściciele domen dwa razy się zastanowią nad takim rozwiązaniem – Google zaś „niechcący”, przez tą jedną tylko wypowiedź Guglarza, „dokonało”… ważnego update’u algorytmu – proponuję nazwać go „subdeath” – śmierć sub(domen)

GD Star Rating
loading...
Google może zbanować domenę za grzechy subdomen albo innych domen na serwerze, Google może zbanować domenę za grzechy subdomen albo innych domen na serwerze, 10.0 out of 10 based on 2 ratings Google może zbanować domenę za grzechy subdomen albo innych domen na serwerze

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *