14 lipca 2012 | Aktualizacja: 4 lutego 2014
Search Console

Nie tak dawno temu opisałem sytuację Home.pl, które, jak zauważył ich Klient, nagminnie stosuje w stopce np. sklepów internetowych zakupionych przez swoich Klientów inne swoje usługi. Oczywiście w stopce (a co!), w dodatku oznaczając je szarym tekstem. Właściciel jednego takiego serwisu, poruszając ten wątek na polskim Forum Pomocy Google dla Webmasterów, zadał pytanie, czy ma z tego tytułu powód aby obawiać się konsekwencji ze strony Google, w postaci nałożenia na jego stronę filtra/bana. Sporo osób opowiedziało się za … zafiltrowaniem strony firmowej firmy. Jakby na to nie patrząc – takie linki ewidentnie służą manipulacji PageRankiem.

Temat był ten potem poruszony “wyżej”, gdzie Kaspar Szymański powiedział, że Google może ignorować takie linki, nie biorąc ich pod uwagę przy tworzeniu SERPów. Dzisiaj trafiłem na potwierdzenie tej teorii na SearchEngineland’zie. Jest to o tyle ciekawe, że pracownik Google oficjalnie powiedział, że Google ignoruje linki z serwisu, podając jego adres

“we do ignore the links from updowner.com.”

Czyżby Google zerwało z (moim zdaniem dobrą metodą) nieinformowania o tym, że coś … nie działa? Niech się ludzie męczą, niech linkują po stopkach – a i tak nic z tego nie będą mieli? Przecież to byłoby wyszukiwarce na rękę.

Mam nadzieję, że nie będzie sytuacji, gdzie webmaster, który dostaje powiadomienie o wykryciu nienaturalnych linków prowadzących do jego strony, będzie poszkodowany – a stronie/serwisom firmy, na której znajdują się takie linki , “ujdzie to na sucho”.

Z niecierpliwością czekam na narzędzie do “kasowania” takich nienaturalnych linków w Narzędziach – tym bardziej, że Bing … już je ma, wprowadzając je jako pierwszy.

 

Usuwanie niechcianych linków w Narzędziach Bing

 

Moim zdaniem nie jest to jednak chyba dobra droga – ot, branża SEO będzie miała kolejną zabawkę, a zwykli webmasterzy zgryz – “usunąć ten link, czy też nie”? Google intensywnie pracuje nad taką nową funkcjonalnością i chyba już niedługo się dowiemy coś więcej na ten temat – a właściwie zobaczymy narzędzie w akcji.

System rezerwacji wizyt online dla Twojego gabinetu, salonu, klubuTestuj przez 30 dni !
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Google może ignorować linki przychodzące tworząc SERPy

  8.0103

  OPINIE I KOMENTARZE

  apows 22 grudnia 2012, 16:31

  Google może ignoworowac a może powinno byc ignorowaC

  Sebastian Miśniakiewicz 22 grudnia 2012, 16:51

  Dzięki za uwagę – poprawiono :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii