Wyszukiwarka Google

Google Instant Pages – TOP1 jeszcze bardziej pożądane

Niewątpliwie wdrożenie usługi Google Instant Pages, będącej kolejną nowością, jaką Google zaprezentowało na konferencji 15 czerwca 2011  sprawi, że pozycja TOP1 w wynikach wyszukiwania będzie jeszcze większym obiektem pożądania.

Jej wdrożenie sprawi, że system domyślnie będzie w momencie wyszukiwania ładować pierwszy wynik z SERPów – w sytuacji, gdy „uzna”, że istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że ten adres zostanie odwiedzony. To, co jest ważne to fakt, że wczytany zostanie nie tylko pełny kod strony, ale i wszystkie grafiki, wideo, JavaScript’y itp.

Oszczędność czasu jest na poziomie 2 do 5 sekund. Skąd się ona bierze?

Powiedzmy, że szukasz informacji na temat festiwalu Smithsonian Folklife, wyszukujesz więc [dc folklife festival]. W czasie kiedy skanujesz wzrokiem wyniki i decydujesz, który wybrać, Google w tle wgrywa stronę z czołowego wyniku wyszukiwania. Po kliknięciu w rezultat, strona pojawia się więc natychmiast – wyjaśnia Amit Singhal, Google Fellow.

Funkcja pojawi się w Chromie w kolejnej wersji beta. Można jednak już teraz z niej skorzystać w ramach funkcji deweloperskiej.

Działanie Google Instant Pages jest przedstawione na załączonym filmiku.

GD Star Rating
loading...
Google Instant Pages - TOP1 jeszcze bardziej pożądane, Google Instant Pages - TOP1 jeszcze bardziej pożądane, 10.0 out of 10 based on 1 rating Google Instant Pages - TOP1 jeszcze bardziej pożądane

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *