16 czerwca 2011
Wyszukiwarka Google

Niewątpliwie wdrożenie usługi Google Instant Pages, będącej kolejną nowością, jaką Google zaprezentowało na konferencji 15 czerwca 2011  sprawi, że pozycja TOP1 w wynikach wyszukiwania będzie jeszcze większym obiektem pożądania.

Jej wdrożenie sprawi, że system domyślnie będzie w momencie wyszukiwania ładować pierwszy wynik z SERPów – w sytuacji, gdy „uzna”, że istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że ten adres zostanie odwiedzony. To, co jest ważne to fakt, że wczytany zostanie nie tylko pełny kod strony, ale i wszystkie grafiki, wideo, JavaScript’y itp.

Oszczędność czasu jest na poziomie 2 do 5 sekund. Skąd się ona bierze?

Powiedzmy, że szukasz informacji na temat festiwalu Smithsonian Folklife, wyszukujesz więc [dc folklife festival]. W czasie kiedy skanujesz wzrokiem wyniki i decydujesz, który wybrać, Google w tle wgrywa stronę z czołowego wyniku wyszukiwania. Po kliknięciu w rezultat, strona pojawia się więc natychmiast – wyjaśnia Amit Singhal, Google Fellow.

Funkcja pojawi się w Chromie w kolejnej wersji beta. Można jednak już teraz z niej skorzystać w ramach funkcji deweloperskiej.

Działanie Google Instant Pages jest przedstawione na załączonym filmiku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii