Wyszukiwarka Google
16 czerwca 2011

Niewątpliwie wdrożenie usługi Google Instant Pages, będącej kolejną nowością, jaką Google zaprezentowało na konferencji 15 czerwca 2011  sprawi, że pozycja TOP1 w wynikach wyszukiwania będzie jeszcze większym obiektem pożądania.

Jej wdrożenie sprawi, że system domyślnie będzie w momencie wyszukiwania ładować pierwszy wynik z SERPów – w sytuacji, gdy „uzna”, że istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że ten adres zostanie odwiedzony. To, co jest ważne to fakt, że wczytany zostanie nie tylko pełny kod strony, ale i wszystkie grafiki, wideo, JavaScript’y itp.

Oszczędność czasu jest na poziomie 2 do 5 sekund. Skąd się ona bierze?

Powiedzmy, że szukasz informacji na temat festiwalu Smithsonian Folklife, wyszukujesz więc [dc folklife festival]. W czasie kiedy skanujesz wzrokiem wyniki i decydujesz, który wybrać, Google w tle wgrywa stronę z czołowego wyniku wyszukiwania. Po kliknięciu w rezultat, strona pojawia się więc natychmiast – wyjaśnia Amit Singhal, Google Fellow.

Funkcja pojawi się w Chromie w kolejnej wersji beta. Można jednak już teraz z niej skorzystać w ramach funkcji deweloperskiej.

Działanie Google Instant Pages jest przedstawione na załączonym filmiku.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii