16 czerwca 2011
Wyszukiwarka Google

Niewątpliwie wdrożenie usługi Google Instant Pages, będącej kolejną nowością, jaką Google zaprezentowało na konferencji 15 czerwca 2011  sprawi, że pozycja TOP1 w wynikach wyszukiwania będzie jeszcze większym obiektem pożądania.

Jej wdrożenie sprawi, że system domyślnie będzie w momencie wyszukiwania ładować pierwszy wynik z SERPów – w sytuacji, gdy “uzna”, że istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że ten adres zostanie odwiedzony. To, co jest ważne to fakt, że wczytany zostanie nie tylko pełny kod strony, ale i wszystkie grafiki, wideo, JavaScript’y itp.

Oszczędność czasu jest na poziomie 2 do 5 sekund. Skąd się ona bierze?

Powiedzmy, że szukasz informacji na temat festiwalu Smithsonian Folklife, wyszukujesz więc [dc folklife festival]. W czasie kiedy skanujesz wzrokiem wyniki i decydujesz, który wybrać, Google w tle wgrywa stronę z czołowego wyniku wyszukiwania. Po kliknięciu w rezultat, strona pojawia się więc natychmiast – wyjaśnia Amit Singhal, Google Fellow.

Funkcja pojawi się w Chromie w kolejnej wersji beta. Można jednak już teraz z niej skorzystać w ramach funkcji deweloperskiej.

Działanie Google Instant Pages jest przedstawione na załączonym filmiku.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii