Search Console

Google informuje via Narzędzia o dotknięciu strony Pandą? Matt Cutts zaprzecza

Czyżby Google przymierzało się do wprowadzenia nowego rodzaju powiadomień, tym razem o …. dotknięciu strony przez Pandę?

Co powiecie na to?

We’ve detected that some of your site’s pages may be using techniques that are outside Google’s Webmaster Guidelines.

Specifically, we detected low-quality pages on your site which do not provide substantially unique content or added value.

tłumacząc to na język polski otrzymujemy

„Wykryliśmy, że niektóre strony serwisu mogą używać technik niezgodnych z Wytycznymi Google dla Webmasterów.

Stwierdziliśmy występowanie w serwisie stron o niskiej jakości, które nie zawierają wystarczająco wartościowej treści lub nie wnoszą wartości dodanej (dla użytkowników)”

Zarówno Matt Cutts, jak i JohnMu zaprzeczają, aby taka była idea tego raportu

We send out a lot of notifications, I wouldn’t necessarily see them as being limited to any single change / penalty / algorithm change. The goal is usually not to identify specific algorithms, but rather to help the webmaster to improve the quality of the website overall.

czyli ideą, jaka przyświeca takim powiadomieniom, nie jest informowanie webmastera o „przewinieniu” w konkretnym punkcie naruszenia Wytycznych, ale chodzi o to, aby „zmusić” go do poprawy jakości strony, której zgłoszenie dotyczy.

Idąc dalej JohnMu wyjaśnia, że

In this particular case, it was automatically sent at some point after an initial manual review (Matt talks a bit about the differences at When are penalties lifted? ). There are some messages that are more automated (eg outdated CMS version alerts, malware, etc), and others that need more manual input, so it’s not really possible to generalize based on this individual message. It’s great seeing more feedback flowing to webmasters, and I’m also happy to see that these messages can help to guide the discussions on the forums.

czyli w tym konkretnym przypadku komunikat został wygenerowany po tym, jak strona została oceniona przez ratera

Google zaczyna oceniać strony pod kątem Pandy? Czyżby to była kolejna, duża zmiana, o jakiej wspomniał Kaspar w swoim wywiadzie w mensis.pl?

Osoby chcące wziąć udział w dyskusji w wątku, w którym dany temat się pojawił, zapraszam na Google Webmaster Help.

GD Star Rating
loading...
Google informuje via Narzędzia o dotknięciu strony Pandą? Matt Cutts zaprzecza, Google informuje via Narzędzia o dotknięciu strony Pandą? Matt Cutts zaprzecza, 2.0 out of 10 based on 1 rating Google informuje via Narzędzia o dotknięciu strony Pandą? Matt Cutts zaprzecza

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *