10 marca 2012
Search Console

Czyżby Google przymierzało się do wprowadzenia nowego rodzaju powiadomień, tym razem o …. dotknięciu strony przez Pandę?

Co powiecie na to?

We’ve detected that some of your site’s pages may be using techniques that are outside Google’s Webmaster Guidelines.

Specifically, we detected low-quality pages on your site which do not provide substantially unique content or added value.

tłumacząc to na język polski otrzymujemy

“Wykryliśmy, że niektóre strony serwisu mogą używać technik niezgodnych z Wytycznymi Google dla Webmasterów.

Stwierdziliśmy występowanie w serwisie stron o niskiej jakości, które nie zawierają wystarczająco wartościowej treści lub nie wnoszą wartości dodanej (dla użytkowników)”

Zarówno Matt Cutts, jak i JohnMu zaprzeczają, aby taka była idea tego raportu

We send out a lot of notifications, I wouldn’t necessarily see them as being limited to any single change / penalty / algorithm change. The goal is usually not to identify specific algorithms, but rather to help the webmaster to improve the quality of the website overall.

czyli ideą, jaka przyświeca takim powiadomieniom, nie jest informowanie webmastera o “przewinieniu” w konkretnym punkcie naruszenia Wytycznych, ale chodzi o to, aby “zmusić” go do poprawy jakości strony, której zgłoszenie dotyczy.

Idąc dalej JohnMu wyjaśnia, że

In this particular case, it was automatically sent at some point after an initial manual review (Matt talks a bit about the differences at When are penalties lifted? ). There are some messages that are more automated (eg outdated CMS version alerts, malware, etc), and others that need more manual input, so it’s not really possible to generalize based on this individual message. It’s great seeing more feedback flowing to webmasters, and I’m also happy to see that these messages can help to guide the discussions on the forums.

czyli w tym konkretnym przypadku komunikat został wygenerowany po tym, jak strona została oceniona przez ratera

Google zaczyna oceniać strony pod kątem Pandy? Czyżby to była kolejna, duża zmiana, o jakiej wspomniał Kaspar w swoim wywiadzie w mensis.pl?

Osoby chcące wziąć udział w dyskusji w wątku, w którym dany temat się pojawił, zapraszam na Google Webmaster Help.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii