Wyszukiwarka Google

Google indeksuje grafikę, której nie ma na stronie – ale jest w tagu img

Ciekawy post ukazał się niedawno na zagranicznym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

Otóż Google potrafi „przypisać” nam grafikę, do której linkujemy ze swojej strony, aby potem wyświetlić ją jako „naszą” w wynikach wyszukiwania. Wszystko zależy od tego, czy system uzna, że znaleziony na naszej stronie obrazek byłby przydatny dla innych użytkowników Internetu.

Wniosek?

Po raz kolejny okazuje się, że linkowanie na zewnątrz ma sens (oczywiście do dobrych serwisów). Kiedyś zauważyłem, jak linkując do strony Google jedna z moich postron zyskała PR4 – podczas gdy nie prowadziły do niej żadne linki, a witryna główna miała PR „jedynie 2”.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

gdaq 14 czerwca 2011, 19:27

Jak zdobyla wcześniej pr2 bez zadnego linka?

Seo-Profi 14 czerwca 2011, 22:06

Nie tak.
Strona, ta co zdobyła PR4, była podstroną serwisu – którego główna strona, do której prowadziło większość linków, miała PR2. O ile pamiętam żaden link nie prowadził do tej podstrony – ale za to był link wychodzący do … Wytycznych Google dla Webmasterów ze strony głównej.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *