Wyszukiwarka Google
12 czerwca 2011

Ciekawy post ukazał się niedawno na zagranicznym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

Otóż Google potrafi „przypisać” nam grafikę, do której linkujemy ze swojej strony, aby potem wyświetlić ją jako „naszą” w wynikach wyszukiwania. Wszystko zależy od tego, czy system uzna, że znaleziony na naszej stronie obrazek byłby przydatny dla innych użytkowników Internetu.

Wniosek?

Po raz kolejny okazuje się, że linkowanie na zewnątrz ma sens (oczywiście do dobrych serwisów). Kiedyś zauważyłem, jak linkując do strony Google jedna z moich postron zyskała PR4 – podczas gdy nie prowadziły do niej żadne linki, a witryna główna miała PR „jedynie 2”.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

gdaq 14 czerwca 2011, 19:27

Jak zdobyla wcześniej pr2 bez zadnego linka?

Seo-Profi 14 czerwca 2011, 22:06

Nie tak.
Strona, ta co zdobyła PR4, była podstroną serwisu – którego główna strona, do której prowadziło większość linków, miała PR2. O ile pamiętam żaden link nie prowadził do tej podstrony – ale za to był link wychodzący do … Wytycznych Google dla Webmasterów ze strony głównej.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii