12 czerwca 2011
Wyszukiwarka Google

Ciekawy post ukazał się niedawno na zagranicznym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

Otóż Google potrafi “przypisać” nam grafikę, do której linkujemy ze swojej strony, aby potem wyświetlić ją jako “naszą” w wynikach wyszukiwania. Wszystko zależy od tego, czy system uzna, że znaleziony na naszej stronie obrazek byłby przydatny dla innych użytkowników Internetu.

Wniosek?

Po raz kolejny okazuje się, że linkowanie na zewnątrz ma sens (oczywiście do dobrych serwisów). Kiedyś zauważyłem, jak linkując do strony Google jedna z moich postron zyskała PR4 – podczas gdy nie prowadziły do niej żadne linki, a witryna główna miała PR “jedynie 2”.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  gdaq 14 czerwca 2011, 19:27

  Jak zdobyla wcześniej pr2 bez zadnego linka?

  Seo-Profi 14 czerwca 2011, 22:06

  Nie tak.
  Strona, ta co zdobyła PR4, była podstroną serwisu – którego główna strona, do której prowadziło większość linków, miała PR2. O ile pamiętam żaden link nie prowadził do tej podstrony – ale za to był link wychodzący do … Wytycznych Google dla Webmasterów ze strony głównej.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii