Wyszukiwarka Google

Google dubluje wpisy w SEPach – bug czy nowość?

Wczoraj testowałem używanie &pws=0 w wynikach wyszukiwania (umożliwia, po dopisaniu, ominięcie personalizacji Google bez wylogowywania się z konta czy czyszczenia cookies). Zauważyłem wtedy, że po wpisaniu pewnej frazy widzę te same strony, jedna pod drugą.

Myślałem, że “coś jest nie tak” – a tutaj widzę, że nie tylko ja zaobserwowałem podobne zjawisko. Przy czym ja widziałem te wyniki jeden pod sobą, a tutaj mamy do czynienia z sytuacją, gdzie te same filmy na YouTube występują … i na pierwszej stronie, i na drugiej.

 

Podwójne wyniki w wynikach wyszukiwania Google

Czy ktoś z Was zaobserwował już takie zjawisko? Nie chodzi o większą ilość podstron danego serwisu w SERPach, ale o ten sam adres.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Wilk 5 lipca 2011, 18:00

Mignęło mi kilka razy dla wyników zwykłych (bez miniatur). Czasem sie tak zdarza, ale jesli wiecej osob widzi w krotkim czasie na roznych frazach to juz dziwnie.

Szybki obiad 5 lipca 2011, 18:27

Bardzo ciekawe, a dla jakich jeszcze fraz zauważyłeś lub inni zauważyli podobne zjawisko i czy występuje to tylko w przypadku filmów?

Seo-Profi 6 lipca 2011, 7:54

Np. dla “blog seo profi”. Zauważyłem to przez przypadek, ponieważ chciałem sprawdzić sobie różnicę między tym, co widzę będąc zalogowanym do Googla a po wyłączeniu personalizacji wyników – przez dodanie do adresu url &pws=0

mr_zola 6 lipca 2011, 8:07

ja niedawno zauważyłem to w Bing

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *