5 lipca 2011
Wyszukiwarka Google

Wczoraj testowałem używanie &pws=0 w wynikach wyszukiwania (umożliwia, po dopisaniu, ominięcie personalizacji Google bez wylogowywania się z konta czy czyszczenia cookies). Zauważyłem wtedy, że po wpisaniu pewnej frazy widzę te same strony, jedna pod drugą.

Myślałem, że “coś jest nie tak” – a tutaj widzę, że nie tylko ja zaobserwowałem podobne zjawisko. Przy czym ja widziałem te wyniki jeden pod sobą, a tutaj mamy do czynienia z sytuacją, gdzie te same filmy na YouTube występują … i na pierwszej stronie, i na drugiej.

 

Podwójne wyniki w wynikach wyszukiwania Google

Czy ktoś z Was zaobserwował już takie zjawisko? Nie chodzi o większą ilość podstron danego serwisu w SERPach, ale o ten sam adres.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Wilk 5 lipca 2011, 18:00

  Mignęło mi kilka razy dla wyników zwykłych (bez miniatur). Czasem sie tak zdarza, ale jesli wiecej osob widzi w krotkim czasie na roznych frazach to juz dziwnie.

  Szybki obiad 5 lipca 2011, 18:27

  Bardzo ciekawe, a dla jakich jeszcze fraz zauważyłeś lub inni zauważyli podobne zjawisko i czy występuje to tylko w przypadku filmów?

  Seo-Profi 6 lipca 2011, 7:54

  Np. dla “blog seo profi”. Zauważyłem to przez przypadek, ponieważ chciałem sprawdzić sobie różnicę między tym, co widzę będąc zalogowanym do Googla a po wyłączeniu personalizacji wyników – przez dodanie do adresu url &pws=0

  mr_zola 6 lipca 2011, 8:07

  ja niedawno zauważyłem to w Bing

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii