4 maja 2018 | Aktualizacja: 12 października 2019
Optymalizacja stron

Jakiś czas temu Google poinformowało o planach wykorzystania szerzej doświadczenia zdobyte w pracach przy AMP.

we now feel ready to take the next step and work to support more instant-loading content not based on AMP technology in areas of Google Search designed for this, like the Top Stories carouse

Czy to oznacza, że należy odpuścić sobie AMP i “poczekać, co się stanie”?

Nie sądzę.

W przypadku mojego bloga czas ładowania strony wpisu w wersji desktopowej w porównaniu do AMP jest prawie 5x krótszy – trochę ponad 400 ms do prawie 2 sekund (byłoby jeszcze lepiej, ale wtyczka nie radzi sobie z grafikami – chociaż może pominąłem po prostu coś w ustawieniach :)

Poza tym nie zapominajmy o tym, że wdrażania standardów nie zajmuje miesiąca czy dwóch, z czego Google doskonale sobie zdaje sprawę, nie podając żadnych, nawet orientacyjnych, terminów

It is hard to estimate when these changes will roll out as it depends on future progress of standardization and browser implementations.

Warto podkreślić, że AMP jest na rynku do dwóch lat już i nadal stosunkowo mało stron go stosuje; a szkoda, ponieważ np. w przypadku WordPressa wdrożenie standardu polega na zainstalowaniu odpowiedniej wtyczki – Accelerated Mobile Pages – i jej skonfigurowaniu; zdaję sobie sprawę, że nie zawsze da się wdrożyć w witrynie AMP, ale w przypadku stron contentowych opartych na WordPressie, nie przeładowanych “wodotryskami”, zachęcam do tego :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii