Do napisania artykułu skłonił mnie wpis na Search Engine Roundtable o bardzo intrygującym temacie „Bing rozważa nagradzanie (osób) za zgłoszenie spamu (w wynikach wyszukiwania)”.

Przyznam, że patrząc się na naszą polską rzeczywistość gdyby Google rzuciło taki temat to już widzę, jak wiele różnego rodzaju „firm” – ale pewnie i dużych agencji –  zatrudniłoby zaraz dodatkowe osoby, których jedynym zadaniem byłoby wyszukiwanie i zgłaszanie stron (niekoniecznie stricte) zapleczowych konkurencji.

Wprawdzie Google już jakiś czas temu ułatwiło zadanie zgłaszania takich stron do Search Quality Team wypuszczając rozszerzenie do Chroma, dzięki czemu zgłaszanie spamu stało się jeszcze bardziej … proste i szybsze, jednak odpowiedź pracownika Bing’a na sugestię „otrzymywania nagrody za ten fakt” brzmi dosyć „intrygująco”

Thank you for your feedback. While we cannot guarantee all requests to be granted, we will certainly have our team review this and consider it in future releases.

I co wy na to? :)

GD Star Rating
loading...
Google będzie nagradzać za zgłaszanie spam raportów?, Google będzie nagradzać za zgłaszanie spam raportów?, 7.0 out of 10 based on 3 ratings Google będzie nagradzać za zgłaszanie spam raportów?
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor blogu,
specjalista od SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii