2 czerwca 2011 | Aktualizacja: 30 grudnia 2012
Filtry, bany, Wyszukiwarka Google

Do napisania artykułu skłonił mnie wpis na Search Engine Roundtable o bardzo intrygującym temacie “Bing rozważa nagradzanie (osób) za zgłoszenie spamu (w wynikach wyszukiwania)”.

Przyznam, że patrząc się na naszą polską rzeczywistość gdyby Google rzuciło taki temat to już widzę, jak wiele różnego rodzaju “firm” – ale pewnie i dużych agencji –  zatrudniłoby zaraz dodatkowe osoby, których jedynym zadaniem byłoby wyszukiwanie i zgłaszanie stron (niekoniecznie stricte) zapleczowych konkurencji.

Wprawdzie Google już jakiś czas temu ułatwiło zadanie zgłaszania takich stron do Search Quality Team wypuszczając rozszerzenie do Chroma, dzięki czemu zgłaszanie spamu stało się jeszcze bardziej … proste i szybsze, jednak odpowiedź pracownika Bing’a na sugestię “otrzymywania nagrody za ten fakt” brzmi dosyć “intrygująco”

Thank you for your feedback. While we cannot guarantee all requests to be granted, we will certainly have our team review this and consider it in future releases.

I co wy na to? :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii