Filtry, bany, Wyszukiwarka Google

Google będzie nagradzać za zgłaszanie spam raportów?

Do napisania artykułu skłonił mnie wpis na Search Engine Roundtable o bardzo intrygującym temacie “Bing rozważa nagradzanie (osób) za zgłoszenie spamu (w wynikach wyszukiwania)”.

Przyznam, że patrząc się na naszą polską rzeczywistość gdyby Google rzuciło taki temat to już widzę, jak wiele różnego rodzaju “firm” – ale pewnie i dużych agencji –  zatrudniłoby zaraz dodatkowe osoby, których jedynym zadaniem byłoby wyszukiwanie i zgłaszanie stron (niekoniecznie stricte) zapleczowych konkurencji.

Wprawdzie Google już jakiś czas temu ułatwiło zadanie zgłaszania takich stron do Search Quality Team wypuszczając rozszerzenie do Chroma, dzięki czemu zgłaszanie spamu stało się jeszcze bardziej … proste i szybsze, jednak odpowiedź pracownika Bing’a na sugestię “otrzymywania nagrody za ten fakt” brzmi dosyć “intrygująco”

Thank you for your feedback. While we cannot guarantee all requests to be granted, we will certainly have our team review this and consider it in future releases.

I co wy na to? :)

GD Star Rating
loading...
Google będzie nagradzać za zgłaszanie spam raportów?, Google będzie nagradzać za zgłaszanie spam raportów?, 7.0 out of 10 based on 3 ratings Google będzie nagradzać za zgłaszanie spam raportów?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *