6 marca 2012
Search Console

Podczas ubiegłorocznego spotkania Najlepszych Współtwórców w Google, o którym pisałem na swoim blogu, padła zapowiedź zwiększenia nacisku na komunikację z webmasterami. Jak wtedy napisałem

Na TC Summit zapowiedziano kilka ważnych nowości, z których za najważniejszą uważam fakt, że Google bardziej zintensyfikuje kontakty z webmasterami, za co m.in. będzie odpowiadała rozbudowana sieć komunikatów systemowych, generowanych w Narzędziach Google dla Webmasterów, związanych z dokładniejszym, niż do tej pory, informowaniem właścicieli stron o przyczynach nałożenia filtru/bana.

No i co?

No i Google dotrzymało słowa. Co chwilę mają miejsce hangout’y, pracownicy Google częściej i … bardziej konkretniej wypowiadają się na Google+. A wywiady z pracownikami Google powoli przestają być “rodzynkami” – teraz każdy, kto ma na to czas i ochotę może wejść w interakcję z Kasparem Szymańskim (Guglarzem) i zadać mu pytanie przez Google+ – lub wejść w polemikę – na G+ czy Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

Dzisiejszy artykuł Barry’ego Schwarza pokazuje, że większą aktywność firmy w zakresie kontaktów z webmasterami widać także i w statystykach. Poniższy wykres pokazuje ilość wysłanych informacji do właścicieli stron za pośrednictwem Narzędzi Google dla Webmasterów.

 

 

Jak zmieniała się komunikacja Google z webmasterami

 

 

To, co mnie uderza w tym wykresie, to dwie kwestie. Pierwsza – śladowa wręcz komunikacja do 2009 roku. Oraz druga – kolosalny jej wzrost w pierwszych dwóch miesiącach tego roku!

Jak oceniasz zmiany w tym zakresie? Czy za ilością idzie też i jakość kontaktów? Czy uzyskiwany feedback jest bardziej konkretny i pomocny z punktu widzenia nie tylko webmastera, ale i “zwykłego” właściciela strony? Zachęcam do dyskusji ;)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  shpyo 6 marca 2012, 21:33

  Podobną informację pisał mi Kaspar na G+, ale ciężko mi w to uwierzyć :P

  Seo-Profi 6 marca 2012, 22:42

  No nie mów, shpyo, przecież to są fakty :) Zobacz, ile HO robią Googlersi. Bceuropa i Moher też już robili – kto chciał to skorzystał. Ja tam widzę zmiany – i dobrze, o to chodzi!

  Przemek Sztal 7 marca 2012, 12:49

  Globalnie w Google dzieje się bardzo dużo.
  A w Narzędziach dla webmasterów nie zauważyłem ruchu. Ale to chyba dobrze, nie chciałbym nagle dostać X wiadomości o problemach z witrynami :-)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii