4 lipca 2012
Wyszukiwarka Google

Bardzo lubię statystyki. oznacza to automatycznie, że Google Analytics to jedno z najczęściej odwiedzanych przeze mnie narzędzi – także i na smartfonie. Do tej pory używałem aplikacji gAnalytics, którą jakiś czas temu opisałem krótko na blogu.

A dzisiaj widzę, że Google wprowadziło w końcu do Google Play własny produkt – aplikację Google Analytics.

Ma ona w końcu to, czego brakowało mi w gAnalytics – podgląd użytkowników, jacy znajdują się na stronie w czasie rzeczywstym :).

 

Google Analytics z Google Play - użytkownicy online

 

Poza tym ma ona bardziej czytelny wygląd graficzny pod kątem prezentowanych wykresów.

 

Google Analytics z Google Play - wykresy

 

Same wykresy możemy wybierać z menu, które jest bardzo przejrzyste

 

Dostepne wykresy w Google Analytics z Google Play

 

Dodanie nowego wykresu jest bardzo proste – rozwijamy daną kategorie, wybieramy dane, które nas interesują. Program sie przeładowuje i po chwili mamy na pulpicie aplikacji nowy wykres.

Ciekawym dodatkiem jest funkcja alertów

 

Google Analytics z Google Play - Alerty

 

Fajnie, że pojawiła się alternatywa do gAnalytics – które dane prezentuje też ładnie, ale jak ktoś preferuje lepszą prezentację graficzną oraz dostęp do danych w czasie rzeczywistym =- ma alternatywę – od samego Google.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

GD Star Rating
loading...
Google Analytics dostępne w Google Play

8.0102

OPINIE I KOMENTARZE

bartek46op 4 lipca 2012, 18:35

Hmm nie widze opcji zalogowania na inne konto..

No to czekamy na GWT.

Seo-Profi 4 lipca 2012, 22:02

Tak, już kilka osób na to narzekało :).
A GWT by sie przydało – chociaż w dobie coraz lepszych wyświetlaczy niedługo chyba nie będzie to potrzebne – skoro Google promuje RWD niech zrobią swoją stronę w myśl tej zasady :)

SerpMonster 5 lipca 2012, 8:28

Super!

Krzysztof Lis 5 lipca 2012, 10:19

Szkoda, że tylko na komórki, a nie na desktopy. :(

Seo-Profi 5 lipca 2012, 10:26

Na desktopie mam otwarty stale dwie karty – jedna z danymi rzeczywistymi, druga – z normalnymi. Ale fakt – takie okienko, „przyczajone” np. w prawym górnym rogu.fajnie by wyglądało :)

Mati 7 lipca 2012, 8:33

„Szkoda, że tylko na komórki, a nie na desktopy”

Mi tam na ‚desktopie’ wystarczy takie rozszerzenie do Google Chrome – https://chrome.google.com/webstore/detail/dffeijhaaammdmbblopohafcfcjebjeh – bez klikania widzę ile osób odwiedziło stronę…

BTW może nie do końca w temacie, czy w statystykach odesłań GA notuje ktoś z Was sporą ilość wejść z cf.com.pl? Z tego co widzę, pod tym adresem kryje się narzędzie spamujące…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii