Search Console

Google +1 w Narzędziach dla Webmasterów

Parę dni temu mamy przycisk Google +1 w SERPach, a dzisiaj, dzięki komentarzowi na blogu od użytkownika Pietruszka :), krótki wpis o dodatkowych opcjach w Narzędziach Google dla Webmasterów. Jak widać, pojawiło się nowe menu – „Statystyki +1”.

Google +1: Wpływ na wyszukiwanie


Jak czytamy we fragmencie  Pomocy na ten temat

Strona Wpływ na wyszukiwanie w +1 pozwala dokładnie sprawdzić, jak +1 wpływa na pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

Zawiera ona listę stron w Twojej witrynie, które były najczęściej wyświetlane z adnotacją +1, i umożliwia obserwowanie, jak adnotacje +1 wpływają na współczynnik klikalności (CTR). Możesz na przykład porównać współczynnik klikalności (CTR) w przypadku wyświetleń wyników z +1 z ogólnym współczynnikiem klikalności dla wszystkich wyświetleń. Dane o wszystkich wyświetleniach i kliknięciach odpowiadają danym na stronie Wyszukiwane hasła, dzięki czemu możesz porównać ruch związany z +1 z ruchem ze wszystkich źródeł.

 

Google +1: Aktywność

 

Przycisk Google +1 w Narzędziach dla Webmasterów - Aktywność

Na stronie Aktywność znajduje się łączna liczba +1 przyznanych Twoim stronom. W dowolnym momencie możesz zmienić zakres dat.

Na wykresie możesz wyświetlić następujące dane:

  • Nowe +1: liczba +1 przyznanych Twojej witrynie w wybranym okresie (w dowolnym momencie możesz zmienić zakres dat).
  • Wszystkie +1: łączna liczba wszystkich +1 przyznanych danemu adresowi URL.

Strona Aktywność zawiera następujące dane:

  • +1 z Twoich witryn: wskazuje, ile razy użytkownicy kliknęli przycisk +1 na jednej ze stron w Twojej witrynie.
  • +1 z innych witryn: wskazuje, ile razy użytkownicy dali +1 Twojej stronie w wynikach wyszukiwania lub w reklamach.

Google +1: Odbiorcy

 

Statystyki Google +1 w Narzędziach - Odbiorcy

Na stronie Odbiorcy znajdują się informacje o osobach, które dały +1 Twoim stronom, w tym łączna liczba niepowtarzalnych użytkowników oraz ich lokalizacja, wiek i płeć.

Wszystkie informacje są anonimowe. Google nie udostępnia danych osobowych użytkowników, którzy dali +1 Twoim stronom. W celu ochrony prywatności zebrane przez Google dane o wieku, płci i lokalizacji nie są wyświetlane, dopóki nie zostanie osiągnięta minimalna liczba +1 przyznanych Twoim materiałom.

Jak widać na przykładzie mojego bloga „coś się dzieje”. Na pewno cieszy fakt, że dane są bardzo aktualne :) – dzisiaj mamy 30 maj, a dane kończą się na 28. Zatem dla miłośników analizy danych jest to niemała gratka.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1356 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *