Search Console
30 czerwca 2011

Parę dni temu mamy przycisk Google +1 w SERPach, a dzisiaj, dzięki komentarzowi na blogu od użytkownika Pietruszka :), krótki wpis o dodatkowych opcjach w Narzędziach Google dla Webmasterów. Jak widać, pojawiło się nowe menu – „Statystyki +1”.

Google +1: Wpływ na wyszukiwanie


Jak czytamy we fragmencie  Pomocy na ten temat

Strona Wpływ na wyszukiwanie w +1 pozwala dokładnie sprawdzić, jak +1 wpływa na pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

Zawiera ona listę stron w Twojej witrynie, które były najczęściej wyświetlane z adnotacją +1, i umożliwia obserwowanie, jak adnotacje +1 wpływają na współczynnik klikalności (CTR). Możesz na przykład porównać współczynnik klikalności (CTR) w przypadku wyświetleń wyników z +1 z ogólnym współczynnikiem klikalności dla wszystkich wyświetleń. Dane o wszystkich wyświetleniach i kliknięciach odpowiadają danym na stronie Wyszukiwane hasła, dzięki czemu możesz porównać ruch związany z +1 z ruchem ze wszystkich źródeł.

 

Google +1: Aktywność

 

Przycisk Google +1 w Narzędziach dla Webmasterów - Aktywność

Na stronie Aktywność znajduje się łączna liczba +1 przyznanych Twoim stronom. W dowolnym momencie możesz zmienić zakres dat.

Na wykresie możesz wyświetlić następujące dane:

  • Nowe +1: liczba +1 przyznanych Twojej witrynie w wybranym okresie (w dowolnym momencie możesz zmienić zakres dat).
  • Wszystkie +1: łączna liczba wszystkich +1 przyznanych danemu adresowi URL.

Strona Aktywność zawiera następujące dane:

  • +1 z Twoich witryn: wskazuje, ile razy użytkownicy kliknęli przycisk +1 na jednej ze stron w Twojej witrynie.
  • +1 z innych witryn: wskazuje, ile razy użytkownicy dali +1 Twojej stronie w wynikach wyszukiwania lub w reklamach.

Google +1: Odbiorcy

 

Statystyki Google +1 w Narzędziach - Odbiorcy

Na stronie Odbiorcy znajdują się informacje o osobach, które dały +1 Twoim stronom, w tym łączna liczba niepowtarzalnych użytkowników oraz ich lokalizacja, wiek i płeć.

Wszystkie informacje są anonimowe. Google nie udostępnia danych osobowych użytkowników, którzy dali +1 Twoim stronom. W celu ochrony prywatności zebrane przez Google dane o wieku, płci i lokalizacji nie są wyświetlane, dopóki nie zostanie osiągnięta minimalna liczba +1 przyznanych Twoim materiałom.

Jak widać na przykładzie mojego bloga „coś się dzieje”. Na pewno cieszy fakt, że dane są bardzo aktualne :) – dzisiaj mamy 30 maj, a dane kończą się na 28. Zatem dla miłośników analizy danych jest to niemała gratka.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii