Wyszukiwarka Google
12 stycznia 2012

Dzisiaj o 15.00 rozpoczął się II etap konkursu na Blog Roku 2011, który potrwa do 19 stycznia. W tym to czasie w mojej kategorii z 243 blogów zostanie wytypowana pierwsza „10”, która będzie zmagać się później w finale o zwycięstwo w kategorii „Profesjonalne”

Konkurs polega na wybraniu 14 zwycięskich blogów: 10 Najlepszych Blogów 2011 roku w 10 kategoriach tematycznych, Bloga Blogerów oraz Bloga Roku 2011 i 2 Wyróżnień Głównych. Wyboru dokonacie bezpośrednio Wy sami – w głosowaniu oraz specjalne Jury w skład którego weszły osobowości ze świata kultury i mediów.

Konkurs będzie przebiegać w czterech etapach:

1.                  Zgłaszanie blogów do konkursu – już po :)

2.                  Nominowanie blogów – głosowanie SMS – teraz :) – do 19 stycznia g. 12.00

3.                  Ocena nominowanych przez Jury oraz wybory Bloga Blogerów

4.                  Gala

Poniżej załączam informacje dotyczące obecnego etapu – więcej znajdziecie w regulaminie.

Aktualnie trwa II etap Konkursu – nominowanie blogów.

12 stycznia, o godz. 12.00 zakończył się I etap Konkursu – zgłaszanie blogów. Wszystkie zgłoszone i nie wykluczone w I etapie blogi przeszły do II etapu Konkursu: głosowania – nominowania blogów do oceny przez Kapitułę Konkursu.

Każdy blogów biorących udział w Konkursie otrzymał unikalny numer przyznany po pozytywnej weryfikacji. Numer ten składa się z litery – symbolu kategorii (A – J) oraz ciągu 5 cyfr odpowiadającemu kolejności potwierdzonego zgłoszenia bloga do Konkursu w wybranej kategorii. Numer ten będzie również wyświetlany na stronach serwisu Konkursowego obok adresu bloga.

Głosowanie w tym etapie Konkursu polega na wysłaniu SMS na numer 7122. W treści SMS konieczne jest podanie unikalnego numeru bloga, na który chcemy oddać swój głos. (Uwaga! W treści SMSa należy umieścić jedynie numer bloga, nie należy umieszczać w niej żadnych dodatkowych znaków ani spacji.) Koszt SMSa to 1,23 zł brutto.

W głosowaniu może wziąć udział dowolna osoba, przy zastosowaniu zasady, że z jednego numeru telefonu można oddać jeden głos na dany blog. Ponowne zagłosowanie na ten sam blog nie jest możliwe. Można jednak głosować – z wykorzystaniem tego samego numeru telefonu – na inne blogi biorące udział w Konkursie.

Ilość głosów otrzymanych przez poszczególne blogi będzie wyświetlana w serwisie http://blogroku.pl za pomocą specjalnych oznaczeń graficznych, według następujących zasad:

•          Jeżeli blog otrzyma od 1 do 5 głosów – 1 oznaczenie

•          Jeżeli blog otrzyma od 6 do 50 głosów – 2 oznaczenia

•          Jeżeli blog otrzyma od 51 do 250 głosów – 3 oznaczenia

•          Jeżeli blog otrzyma od 251 do 1000 głosów – 4 oznaczenia

•          Jeżeli blog otrzyma od 1001 do 5000 głosów – 5 oznaczeń.

Rankingi blogów oraz ilość głosów (prezentowana za pomocą opisanych wyżej oznaczeń) otrzymanych przez poszczególne blogi będą aktualizowane 2 razy w ciągu doby: o północy oraz o 12.00.

W efekcie tego głosowania do kolejnego etapu Konkursu – oceny blogów przez Kapitułę Konkursu – przejdą blogi, które otrzymają największą liczbę głosów. W każdej z kategorii powstanie lista takich 10 blogów.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii