12 stycznia 2012 | Aktualizacja: 13 stycznia 2012
Wyszukiwarka Google

Dzisiaj o 15.00 rozpoczął się II etap konkursu na Blog Roku 2011, który potrwa do 19 stycznia. W tym to czasie w mojej kategorii z 243 blogów zostanie wytypowana pierwsza “10”, która będzie zmagać się później w finale o zwycięstwo w kategorii “Profesjonalne”

Konkurs polega na wybraniu 14 zwycięskich blogów: 10 Najlepszych Blogów 2011 roku w 10 kategoriach tematycznych, Bloga Blogerów oraz Bloga Roku 2011 i 2 Wyróżnień Głównych. Wyboru dokonacie bezpośrednio Wy sami – w głosowaniu oraz specjalne Jury w skład którego weszły osobowości ze świata kultury i mediów.

Konkurs będzie przebiegać w czterech etapach:

1.                  Zgłaszanie blogów do konkursu – już po :)

2.                  Nominowanie blogów – głosowanie SMS – teraz :) – do 19 stycznia g. 12.00

3.                  Ocena nominowanych przez Jury oraz wybory Bloga Blogerów

4.                  Gala

Poniżej załączam informacje dotyczące obecnego etapu – więcej znajdziecie w regulaminie.

Aktualnie trwa II etap Konkursu – nominowanie blogów.

12 stycznia, o godz. 12.00 zakończył się I etap Konkursu – zgłaszanie blogów. Wszystkie zgłoszone i nie wykluczone w I etapie blogi przeszły do II etapu Konkursu: głosowania – nominowania blogów do oceny przez Kapitułę Konkursu.

Każdy blogów biorących udział w Konkursie otrzymał unikalny numer przyznany po pozytywnej weryfikacji. Numer ten składa się z litery – symbolu kategorii (A – J) oraz ciągu 5 cyfr odpowiadającemu kolejności potwierdzonego zgłoszenia bloga do Konkursu w wybranej kategorii. Numer ten będzie również wyświetlany na stronach serwisu Konkursowego obok adresu bloga.

Głosowanie w tym etapie Konkursu polega na wysłaniu SMS na numer 7122. W treści SMS konieczne jest podanie unikalnego numeru bloga, na który chcemy oddać swój głos. (Uwaga! W treści SMSa należy umieścić jedynie numer bloga, nie należy umieszczać w niej żadnych dodatkowych znaków ani spacji.) Koszt SMSa to 1,23 zł brutto.

W głosowaniu może wziąć udział dowolna osoba, przy zastosowaniu zasady, że z jednego numeru telefonu można oddać jeden głos na dany blog. Ponowne zagłosowanie na ten sam blog nie jest możliwe. Można jednak głosować – z wykorzystaniem tego samego numeru telefonu – na inne blogi biorące udział w Konkursie.

Ilość głosów otrzymanych przez poszczególne blogi będzie wyświetlana w serwisie http://blogroku.pl za pomocą specjalnych oznaczeń graficznych, według następujących zasad:

•          Jeżeli blog otrzyma od 1 do 5 głosów – 1 oznaczenie

•          Jeżeli blog otrzyma od 6 do 50 głosów – 2 oznaczenia

•          Jeżeli blog otrzyma od 51 do 250 głosów – 3 oznaczenia

•          Jeżeli blog otrzyma od 251 do 1000 głosów – 4 oznaczenia

•          Jeżeli blog otrzyma od 1001 do 5000 głosów – 5 oznaczeń.

Rankingi blogów oraz ilość głosów (prezentowana za pomocą opisanych wyżej oznaczeń) otrzymanych przez poszczególne blogi będą aktualizowane 2 razy w ciągu doby: o północy oraz o 12.00.

W efekcie tego głosowania do kolejnego etapu Konkursu – oceny blogów przez Kapitułę Konkursu – przejdą blogi, które otrzymają największą liczbę głosów. W każdej z kategorii powstanie lista takich 10 blogów.

Dowiedz się, jak pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę.

Zapisz się na newsletter

Na start otrzymasz aż cztery ebooki, dzięki którym dowiesz się:

1) Dlaczego strona może być niewidoczna w Google?
2) Jak wybrać firmę SEO?
3) O co musisz zapytać firmę SEO?
4) Jakie błędy popełniają klienci firm SEO?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii