9 października 2011
Wyszukiwarka Google

Od kilkunastu dni osoby, które szukają linku do kopii strony w wynikach wyszukiwania stwierdzają ze zdziwieniem, że … jej tam nie.

Gdzie zniknął przycisk Google +1 z SERPów

Od razu jednak uspokajam, że Google nie wycofało się z tego projektu. “Winowajca” zmienił miejsce. Znajduje się teraz w podglądzie strony

Przycisk kopia dostępny jest teraz w podglądzie strony

Skąd ta zmiana? No cóż – widoczne na podstawie testów, jakie Google non stop przeprowadza, okazało się, że zbyt mało osób jest zainteresowanych tą funkcjonalnością i w związku z tym przesunięto link “głębiej”. Prawda jest taka, że głownie osoby związane z SEO korzystają z tej funkcjonalności, a oni jednak stanowią jedynie ułamek wszystkich internautów.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii