Wyszukiwarka Google
9 października 2011

Od kilkunastu dni osoby, które szukają linku do kopii strony w wynikach wyszukiwania stwierdzają ze zdziwieniem, że … jej tam nie.

Gdzie zniknął przycisk Google +1 z SERPów

Od razu jednak uspokajam, że Google nie wycofało się z tego projektu. „Winowajca” zmienił miejsce. Znajduje się teraz w podglądzie strony

Przycisk kopia dostępny jest teraz w podglądzie strony

Skąd ta zmiana? No cóż – widoczne na podstawie testów, jakie Google non stop przeprowadza, okazało się, że zbyt mało osób jest zainteresowanych tą funkcjonalnością i w związku z tym przesunięto link „głębiej”. Prawda jest taka, że głownie osoby związane z SEO korzystają z tej funkcjonalności, a oni jednak stanowią jedynie ułamek wszystkich internautów.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii