Wyszukiwarka Google

Gary Illyes: Google nie zawsze będzie indeksowało treść w JS

Od pewnego czasu Google coraz lepiej radzi sobie z odczytywaniem treści zawartych w JS. Na tyle, że np. już od dawna do linków z programów partnerskich emitowanych w JS należy, zgodnie z zaleceniami Google, dodać atrybut nofollow.

Jak się jednak okazuje nie zawsze Google będzie indeksowało treści ukryte w JS. Ciekawy tweet został właśnie opublikowany przez Garry’ego Illyes’a:

Jeżeli “schowamy” za pomocą JS treść, którą będziemy mogli przeczytać dopiero po kliknięciu w pewien ciąg znaków, to taka treść nie zostanie zaindeksowana przez Google

Ciekawy jestem kiedy to, o czym wspomniał Gary, wpłynie na serwisy, które umieszczają pod różnego rodzaju “przyciskami” dodatkowe treści na stronie

autor 1444 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomagam zwiększać ruch na portalach tematycznych, generować większą sprzedaż w sklepach internetowych oraz pozyskiwać zapytania od nowych klientów ze stron firmowych.

Bloga, którego czytasz,  założyłem w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Ekspert pomagam rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

OPINIE I KOMENTARZE

Sebastian 5 listopada 2015, 13:56

Szkoda po za pomocą schowanego tekstu pod przyciskiem JS można było fajnie optymalizować stronę pod SEO i UX

Sebastian Miśniakiewicz 5 listopada 2015, 14:07

Wejdź na wątek i zobacz, co mówi dalej Gary – jak za pomocą CSS’a schowasz, to jest to akceptowalne rozwiązanie.
Aczkolwiek nie odpowiedział mi na ostatnie pytanie – i to mnie trochę zastanawia :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *