Wyszukiwarka Google

Gary Illyes: Google nie zawsze będzie indeksowało treść w JS

Od pewnego czasu Google coraz lepiej radzi sobie z odczytywaniem treści zawartych w JS. Na tyle, że np. już od dawna do linków z programów partnerskich emitowanych w JS należy, zgodnie z zaleceniami Google, dodać atrybut nofollow.

Jak się jednak okazuje nie zawsze Google będzie indeksowało treści ukryte w JS. Ciekawy tweet został właśnie opublikowany przez Garry’ego Illyes’a:

Jeżeli “schowamy” za pomocą JS treść, którą będziemy mogli przeczytać dopiero po kliknięciu w pewien ciąg znaków, to taka treść nie zostanie zaindeksowana przez Google

Ciekawy jestem kiedy to, o czym wspomniał Gary, wpłynie na serwisy, które umieszczają pod różnego rodzaju “przyciskami” dodatkowe treści na stronie

autor 1430 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

OPINIE I KOMENTARZE

Sebastian 5 listopada 2015, 13:56

Szkoda po za pomocą schowanego tekstu pod przyciskiem JS można było fajnie optymalizować stronę pod SEO i UX

Sebastian Miśniakiewicz 5 listopada 2015, 14:07

Wejdź na wątek i zobacz, co mówi dalej Gary – jak za pomocą CSS’a schowasz, to jest to akceptowalne rozwiązanie.
Aczkolwiek nie odpowiedział mi na ostatnie pytanie – i to mnie trochę zastanawia :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *