Wyszukiwarka Google

gAnalytics – śledź statystyki odwiedzin na Androidzie

Ponieważ sporo czasu spędzam analizując różnego rodzaju dane w Google Analytics, a ekran, nawet mojego HTC Desire HD, jest mniejszy niż 10″ netbook, wpisałem kilka dni temu  w Android Markecie „Google Analytics” aby sprawdzić, czy jest tam może coś, co umożliwi mi śledzenie tych statystyk w telefonie. Śledzenie w sposób dopasowany do telefonu komórkowego.

No i okazało się, że jest coś takiego – w dodatku … bezpłatne.

Aplikacja nazywa się gAnalytics – Google Analytics. Jej obsługa jest dziecinnie prosta, wystarczy skonfigurować konto Google, aby po chwili móc już wybierać profil, który nas interesuje i sprawdzać np. ile osób weszło na naszą stronę np. w ostatniej godzinie.

Szkoda, że autor nie dorobił statystyk online – jednak jak widać po wejściu w aplikację jest to wersja beta, zatem mam nadzieję, że taka funkcjonalność niedługo się pojawi.

Wpisując teraz w Android Market zapytanie „Google Analytics” widzę, że aplikacji jest sporo, z czego większość jest bezpłatna, z czego niektóre generują całkiem fajne wykresy.

Czy ktoś stosuje inny program? Podzielcie się swoimi uwagami w tym zakresie ;)

 

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Daniel Gluziński 21 października 2013, 17:26

Widzę, że wpis już dosyć stary i nie wiem czy u autora się coś zmieniło. Ja do dzisiaj używam gAnalytics Pro, jest to płatna wersja, którą każdy może mieć za darmo a na swoim blogu opisałem w jaki sposób to można zrobić. Co do aplikacji do śledzenia statystyk, próbowałem już wszystkich dostępnych w sklepie i ta jest ciągle bezkonkurencyjna. Pozdrawiam

Sebastian Miśniakiewicz 21 października 2013, 17:33

Stary, stary :)
Ja dalej jestem na bezpłatnej, używam też aplikacji od Google

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *