Wyszukiwarka Google
8 lutego 2012

Ponieważ sporo czasu spędzam analizując różnego rodzaju dane w Google Analytics, a ekran, nawet mojego HTC Desire HD, jest mniejszy niż 10″ netbook, wpisałem kilka dni temu  w Android Markecie „Google Analytics” aby sprawdzić, czy jest tam może coś, co umożliwi mi śledzenie tych statystyk w telefonie. Śledzenie w sposób dopasowany do telefonu komórkowego.

No i okazało się, że jest coś takiego – w dodatku … bezpłatne.

Aplikacja nazywa się gAnalytics – Google Analytics. Jej obsługa jest dziecinnie prosta, wystarczy skonfigurować konto Google, aby po chwili móc już wybierać profil, który nas interesuje i sprawdzać np. ile osób weszło na naszą stronę np. w ostatniej godzinie.

Szkoda, że autor nie dorobił statystyk online – jednak jak widać po wejściu w aplikację jest to wersja beta, zatem mam nadzieję, że taka funkcjonalność niedługo się pojawi.

Wpisując teraz w Android Market zapytanie „Google Analytics” widzę, że aplikacji jest sporo, z czego większość jest bezpłatna, z czego niektóre generują całkiem fajne wykresy.

Czy ktoś stosuje inny program? Podzielcie się swoimi uwagami w tym zakresie ;)

 

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Daniel Gluziński 21 października 2013, 17:26

Widzę, że wpis już dosyć stary i nie wiem czy u autora się coś zmieniło. Ja do dzisiaj używam gAnalytics Pro, jest to płatna wersja, którą każdy może mieć za darmo a na swoim blogu opisałem w jaki sposób to można zrobić. Co do aplikacji do śledzenia statystyk, próbowałem już wszystkich dostępnych w sklepie i ta jest ciągle bezkonkurencyjna. Pozdrawiam

Sebastian Miśniakiewicz 21 października 2013, 17:33

Stary, stary :)
Ja dalej jestem na bezpłatnej, używam też aplikacji od Google

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii