Wyszukiwarka Google

Fraza w domenie nie gwarantuje już wyższych pozycji w Google

Wczoraj na Twitterze Matt Cutts wrzucił informację, zgodnie z którą dokładne dopasowanie nazwy domeny do zapytania nie gwarantuje już dla niej ze strony Google forów domeny (wysokich pozycji w SERPach), w sytuacji, gdy jest ona niskiej jakości.

Dokładne dopasowanie frazy do domeny nie gwarantuje już wysokich pozycji w Google

Zgodnie z uzyskaną informacja zmiana ma dotknąć 0,6% zapytań, jakie użytkownicy wpisują w USA. Dużo? Moim zdaniem tak – ponieważ można się tylko domyślać, że to kolejny krok, jaki Google wykonało w kierunku oczyszczania SERPów. Warto zaznaczyć, że nie jest to update Pandy czy Pingwina – ot, taki „mały szlif algorytmu”.

Exact-match oznacza, że nazwa domeny w pełni odpowiada zapytaniu, jakie internauta wpisuje w wyszukiwarce. Np. jak piszemy „tanie kredyty mieszkaniowe warszawa” to domeną, która spełni te warunki będzie np. taniekredytymieszkaniowewarszawa.pl

Jakby na to nie patrzyć to kolejny krok ze strony Google, który ma na celu wyeliminowanie z SERPów kiepskiej jakości stron, które korzystają rankując w Google z tego, że nazwa ich domeny jest ściśle dopasowana do zapytań. A jednocześnie w wielu przypadkach nie posiadają one praktycznie żadnej treści.

No, to jeszcze tylko update Pingwina, narzędzie do usuwania linków i … będę mógł powiedzieć, że w 2013 rok branża SEO wchodzi w minorowych nastrojach…

GD Star Rating
loading...
Fraza w domenie nie gwarantuje już wyższych pozycji w Google, Fraza w domenie nie gwarantuje już wyższych pozycji w Google, 7.1 out of 10 based on 7 ratings Fraza w domenie nie gwarantuje już wyższych pozycji w Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

shpyo 29 września 2012, 9:05

Panocku, błąd :). Nie ma czegoś takiego jak exaxt. Chyba masz na myśli „exact” (dokładny).

Sebastian Miśniakiewicz 29 września 2012, 10:09

Dzięki Panocku – trzeba opieprzyć autokorektę WordPressa, że tego nie wychwyciła :)

Black SEO 29 września 2012, 9:34

Ważne jest żeby na to zwrócić uwagę: „gdy jest ona niskiej jakości”. U siebie zauważyłem, że nielinkowana domena z dokładną frazą dostała kopa w górę na tą frazę zawartą w domenie. Może to jest zbieg okoliczności jednak zacząłem się tematowi dokładniej przyglądać.

Artur Zygmunt 29 września 2012, 14:06

Świetny update! 3 lata na to czekałem LOL
Podnoszenie witryny w serpach ze względu na posiadanie frazy w domenie było dość prymitywne.

gms247 30 września 2012, 23:10

dół;)

seba 2 października 2012, 15:05

Ctz. niska jakość strony?

Sebastian Miśniakiewicz 2 października 2012, 16:13

np brak treści poza zdaniem czy dwoma na stronie głównej. niekiedy można było spotkać nawet puste domeny rankujace wysoko w SERPach…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *