Search Console

Fix mobile usability issues – nowy komunikat w Konsoli Google (Search Console)

Dzisiaj Google zaczęło rozsyłać od popołudnia nowy rodzaj powiadomień – kolejny ukierunkowany na dostosowanie stron pod smartfony. Powiadomienie jest niestety rozsyłane w wersji językowej angielskiej – szkoda, że Google często wypuszcza ostatnie nowości bez ich spolszczenia…)

Powiadomienie w Konsoli Google (Search Console) - fix mobile usability issues

Na podstawie komunikatu

  • dowiemy się które strony w obrębie serwisu stanowią problem – mamy link do Konsoli Google (Search Console)
  • oraz uzyskamy podstawowe wskazówki odnośnie usunięcia błędów.

Warte szczególnej uwagi jest jedno zdanie

These pages will not be seen as mobile-friendly by Google Search, and will therefore be displayed and ranked appropriately for smartphone users

Wynika dla mnie z niego, że jak nie naprawimy problemu to serwis dla wskazanych stron będzie rankował niżej od stron dostosowanych pod smartfony – a to już nie jest dobre, ponieważ moim zdaniem dobry serwis, niedostosowany pod smartfony, powinien wyświetlać się wyżej niż jakiś „kwiatek” w 100% mobile-friendly… – jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

I – dużo dostaliście powiadomień? :)

GD Star Rating
loading...
Fix mobile usability issues - nowy komunikat w Konsoli Google (Search Console), Fix mobile usability issues - nowy komunikat w Konsoli Google (Search Console), 6.1 out of 10 based on 7 ratings Fix mobile usability issues - nowy komunikat w Konsoli Google (Search Console)

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Dominik Niedźwiecki 23 lipca 2015, 22:56

A są dzisiaj dobre serwisy gdzie ktoś nie dba o użytkownika i nie przygotowuje wersji mobilnej? :D
// tak wiem znajdzie się na pewno… dobry krok ku wygodzie mobilnego serfowania po sieci ;)

Sebastian Miśniakiewicz 24 lipca 2015, 6:32

Jeszcze czasem się zdarzają – nadal trafiają się osoby, które mają starą stronę, niezoptymalizowaną – nie tylko pod komórki – ale „zawsze była wysoko” więc „nie rozumiem dlaczego spadła”
Jednak to coraz rzadsze przypadki – jak napisałeś dba się o strony coraz bardziej, zwłąszcza w dobrych serwisach :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *