5 czerwca 2014 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Branża SEO
Warto sprawdzać swoją firmę seo

Warto sprawdzać swoją firmę seoCoraz bardziej jestem zdegustowany poziomem jakości polskich firm SEO – odnoszę wrażenie, że im bardziej firma jest większa LUB/I duży nacisk kładzie na obecność na różnego rodzaju imprezach branżowych, tym … poziom świadczenia usług idzie w dół w postępie nie liniowym, ale logarytmicznym. Zastanawiam się coraz częściej, w jakim świecie żyją ich właściciele PLUS – czy na koneferencje branżowe jeżdżą tylko po to, aby czegoś się dowiedzieć, czy … czegoś się napić? Obstawiam to drugie :)

Skontaktował się ze mną jakiś czas temu właściciel strony, która wpadła w filtr za nienaturalne linki przychodzące. Zapytał mnie, czy można wyciągnąć stronę z takiego filtra, ponieważ od swojej firmy SEO usłyszał informację, że jest to niemożliwe i musi kupić nową domenę. Odpowiedziałem mu, że filtr można usunąć, trzeba tylko trochę nad tym popracować. Kontakt się urwał.

Po pewnym czasie znowu mieliśmy okazję porozmawiać – serwis stał już na nowej domenie. Ponieważ jednak sytuacja z filtrem trochę kosztowała właściciela zdrowia i nerwów poprosił mnie o sprawdzenie profilu linków przychodzących nowej domeny. Otrzymał zapewnienie od swojej firmy SEO, że działania, jakie teraz prowadzi, są bezpieczne i strona nie powinna wpaść w filtr. Ponieważ jednak jak przyznał nasza rozmowa sprzed zmiany domeny zapadła mu w pamięci poprosił mnie o sprawdzenie działań pozycjonerskich.

Usiadłem zatem do analizy i … “usiadłem”. Profil linków wyglądał masakrycznie – seokatalogi, linkowanie po stronach nietematycznych anchorami FRAZA MIASTO, śmieciowe profile na forach. Po zastanowieniu wysłałem do właściciela strony krótkiego emaila: “Sugeruję natychmiast zmienić firmę SEO”.

Wnioski

Warto, a moim zdaniem,w ręcz należy od czasu do czasu sprawdzić to, co się dzieje z naszą stroną. O ile bowiem jest grupa ludzi, któa świadomie naraża swoje domeny, aby dzięki krótkiej obecności w TOPach zarobić tyle, aby opłacało się im potem zacząć zabawę w Black Hat SEO z kolejna domeną, to jednak większość osób nie jest zainteresowana tego typu praktykami. A jak pokazuje życie i moje rozmowy z webmasterami – często są informowani o tym, że prowadzone działania są “zgodne ze Wskazówkami Google dla Webmasterów” – a w rzeczywistości jest inaczej. Niestety, ale w tego typu praktykach brylują “celebryci”, o których wspomniałem na początku wpisu.

Czy właściciel strony stoi na straconej pozycji?

NIE – wystarczy, że zamówi analizę profilu linków przychodzących. Wtedy dowie się naprawdę, czy działania, jakie prowadzone są przy jego stronie, są rzeczywiście zgodne ze Wskazówkami.

Dowiedz się, jak pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę.

Zapisz się na newsletter

Na start otrzymasz aż cztery ebooki, dzięki którym dowiesz się:

1) Dlaczego strona może być niewidoczna w Google?
2) Jak wybrać firmę SEO?
3) O co musisz zapytać firmę SEO?
4) Jakie błędy popełniają klienci firm SEO?

OPINIE I KOMENTARZE

Sebastian Jakubiec 5 czerwca 2014, 11:47

To nie jest taki prosty sposób, bowiem bardzo łatwo niewiedzącemu co i jak klientowi, powiedzieć – wie Pan co, tamta firma Panu źle robi, proszę zmienić firmę, tutaj jest moja oferta. I co, analiza analizy? :)

Również dostrzegam wiele problemów związanych z największym branżowo problemem jakim jest nierównowaga – wiedzy, pomiędzy klientem a specjalistą. Ci drudzy mogą powiedzieć klientowi wszystko, bo mało który klient wie co i jak.

Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 12:17

Masz rację, Sebastian – ale tutaj wkraczamy już na pole etyki w biznesie, a to, jak wiesz dobrze, temat rzeka….

Gor 6 czerwca 2014, 9:12

Świetny pomysł na temat. Napiszcie – chętnie podlinkuje w swoim RSS który trafia do naszych klientów.

Sebastian Miśniakiewicz 6 czerwca 2014, 9:17

Jest na blogu kategoria na ten temat – już sporo tam jest :) – https://blog.seo-profi.pl/seo/etyka-branzy-seo/

kmlodawski 5 czerwca 2014, 12:47

Dokładnie, jest parę “znanych” firm, które lubią w mailingach pisać “Wasze SEO jest źle robione bla bla bla”. I do tego kolorowy raport z zerową merytoryczną argumentacją.
A klient nie wie o co chodzi i się denerwuje.

Tomek 5 czerwca 2014, 13:03

Nie ma znaczenia skąd są linki, jako specjalista autor bloga powinien to wiedzieć, nikt tym nie pisał jednak jeszcze w sieci, liczy się proporcja ale czego od czego to już tajemnica :)

Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 13:05

Proporcje mają to do siebie, że … się zmieniają.
Sztuką jest tak to robić, aby mieć proporcje “daleko”…. – tyle, że to nie trwa krótko, a wiele osób chce “na wczoraj”, no i kółko się zamyka

Mietek 5 czerwca 2014, 14:55

Z tymi tytułowymi firmami jest podobnie jak z niektórymi blogerami…

Pozdrawiam

Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 16:40

Ce la vie

Mateusz 5 czerwca 2014, 15:20

Je się nie uważam za specjalistę, ale jak słyszę o tysiącach zł w cennikach za samo black seo, to się nie dziwię, że ludzie czują się nabici w butelkę.

Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 16:41

Wiesz, w biznesie nakłady minus koszty mają dać zysk. Dopóki się kręci tak, jak zleceniodawca sobie uznał, jest ok.

katepl 6 czerwca 2014, 7:41

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że w Polsce od lat działa spam. Czym jesteście zaskoczeni? Że firmy używają automatów i ostro linkują? Proszę was…. Wiele osób i firm, mimo drastycznych zmian w algorytmie dalej robi swoje… Prawda jest taka, że to Wy, specjaliści SEO, nauczyliście Klientów, że tak można pozycjonować, że można wypozycjonować trudne frazy w 2 miesiące… To teraz macie, spam, nienaturalne linki i częste zmiany algorytmu Google….
Dla mnie, osoby, która nauczyła się SEO w UK to naprawdę ciekawy case….
W tym wszystkim jest to pozytywne, że co raz więcej Klientów ma świadomość, jak powinno wyglądać pozycjonowanie, a firmy spamujące zaczynają budzić się i zmieniać metodologię pracy.

Sebastian Miśniakiewicz 6 czerwca 2014, 8:12

I dlatego mam o czym pisać – i mam coraz większą satysfakcję widząc, że poziom świadomości wśród Klientów wzrasta.
Mam cichą “nadzieję”, że jakąś cegiełkę do tego przyłożyłem :)

hauer mateusz 7 czerwca 2014, 8:22

niech Klient sobie sam sprawdzi odkurzaczem profil linków na początek – dostanie wstępne sygnały że coś nie halo :) i to za jaką cene 50zet ??? :)
ps. nie mogę się rejestrnąć u Ciebie, why?

Sebastian Miśniakiewicz 7 czerwca 2014, 8:24

“ps. nie mogę się rejestrnąć u Ciebie, why?”

rejestrując się na forum rejestrujesz się na blogu – ale spoko – włąśnie wdrażam nową templatkę to będzie poprawione

hauer mateusz 7 czerwca 2014, 8:50

po dodaniu komentarza mam całą stronę rozwaloną i jakieś ciemne tło z góry na dół pod contentem :)
ale jak idzie nowe to super :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii