5 czerwca 2014 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Branża SEO
Warto sprawdzać swoją firmę seo

Warto sprawdzać swoją firmę seoCoraz bardziej jestem zdegustowany poziomem jakości polskich firm SEO – odnoszę wrażenie, że im bardziej firma jest większa LUB/I duży nacisk kładzie na obecność na różnego rodzaju imprezach branżowych, tym … poziom świadczenia usług idzie w dół w postępie nie liniowym, ale logarytmicznym. Zastanawiam się coraz częściej, w jakim świecie żyją ich właściciele PLUS – czy na koneferencje branżowe jeżdżą tylko po to, aby czegoś się dowiedzieć, czy … czegoś się napić? Obstawiam to drugie :)

Skontaktował się ze mną jakiś czas temu właściciel strony, która wpadła w filtr za nienaturalne linki przychodzące. Zapytał mnie, czy można wyciągnąć stronę z takiego filtra, ponieważ od swojej firmy SEO usłyszał informację, że jest to niemożliwe i musi kupić nową domenę. Odpowiedziałem mu, że filtr można usunąć, trzeba tylko trochę nad tym popracować. Kontakt się urwał.

Po pewnym czasie znowu mieliśmy okazję porozmawiać – serwis stał już na nowej domenie. Ponieważ jednak sytuacja z filtrem trochę kosztowała właściciela zdrowia i nerwów poprosił mnie o sprawdzenie profilu linków przychodzących nowej domeny. Otrzymał zapewnienie od swojej firmy SEO, że działania, jakie teraz prowadzi, są bezpieczne i strona nie powinna wpaść w filtr. Ponieważ jednak jak przyznał nasza rozmowa sprzed zmiany domeny zapadła mu w pamięci poprosił mnie o sprawdzenie działań pozycjonerskich.

Usiadłem zatem do analizy i … “usiadłem”. Profil linków wyglądał masakrycznie – seokatalogi, linkowanie po stronach nietematycznych anchorami FRAZA MIASTO, śmieciowe profile na forach. Po zastanowieniu wysłałem do właściciela strony krótkiego emaila: “Sugeruję natychmiast zmienić firmę SEO”.

Wnioski

Warto, a moim zdaniem,w ręcz należy od czasu do czasu sprawdzić to, co się dzieje z naszą stroną. O ile bowiem jest grupa ludzi, któa świadomie naraża swoje domeny, aby dzięki krótkiej obecności w TOPach zarobić tyle, aby opłacało się im potem zacząć zabawę w Black Hat SEO z kolejna domeną, to jednak większość osób nie jest zainteresowana tego typu praktykami. A jak pokazuje życie i moje rozmowy z webmasterami – często są informowani o tym, że prowadzone działania są “zgodne ze Wskazówkami Google dla Webmasterów” – a w rzeczywistości jest inaczej. Niestety, ale w tego typu praktykach brylują “celebryci”, o których wspomniałem na początku wpisu.

Czy właściciel strony stoi na straconej pozycji?

NIE – wystarczy, że zamówi analizę profilu linków przychodzących. Wtedy dowie się naprawdę, czy działania, jakie prowadzone są przy jego stronie, są rzeczywiście zgodne ze Wskazówkami.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Sebastian Jakubiec 5 czerwca 2014, 11:47

  To nie jest taki prosty sposób, bowiem bardzo łatwo niewiedzącemu co i jak klientowi, powiedzieć – wie Pan co, tamta firma Panu źle robi, proszę zmienić firmę, tutaj jest moja oferta. I co, analiza analizy? :)

  Również dostrzegam wiele problemów związanych z największym branżowo problemem jakim jest nierównowaga – wiedzy, pomiędzy klientem a specjalistą. Ci drudzy mogą powiedzieć klientowi wszystko, bo mało który klient wie co i jak.

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 12:17

  Masz rację, Sebastian – ale tutaj wkraczamy już na pole etyki w biznesie, a to, jak wiesz dobrze, temat rzeka….

  Gor 6 czerwca 2014, 9:12

  Świetny pomysł na temat. Napiszcie – chętnie podlinkuje w swoim RSS który trafia do naszych klientów.

  Sebastian Miśniakiewicz 6 czerwca 2014, 9:17

  Jest na blogu kategoria na ten temat – już sporo tam jest :) – https://blog.seo-profi.pl/seo/etyka-branzy-seo/

  kmlodawski 5 czerwca 2014, 12:47

  Dokładnie, jest parę “znanych” firm, które lubią w mailingach pisać “Wasze SEO jest źle robione bla bla bla”. I do tego kolorowy raport z zerową merytoryczną argumentacją.
  A klient nie wie o co chodzi i się denerwuje.

  Tomek 5 czerwca 2014, 13:03

  Nie ma znaczenia skąd są linki, jako specjalista autor bloga powinien to wiedzieć, nikt tym nie pisał jednak jeszcze w sieci, liczy się proporcja ale czego od czego to już tajemnica :)

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 13:05

  Proporcje mają to do siebie, że … się zmieniają.
  Sztuką jest tak to robić, aby mieć proporcje “daleko”…. – tyle, że to nie trwa krótko, a wiele osób chce “na wczoraj”, no i kółko się zamyka

  Mietek 5 czerwca 2014, 14:55

  Z tymi tytułowymi firmami jest podobnie jak z niektórymi blogerami…

  Pozdrawiam

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 16:40

  Ce la vie

  Mateusz 5 czerwca 2014, 15:20

  Je się nie uważam za specjalistę, ale jak słyszę o tysiącach zł w cennikach za samo black seo, to się nie dziwię, że ludzie czują się nabici w butelkę.

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 16:41

  Wiesz, w biznesie nakłady minus koszty mają dać zysk. Dopóki się kręci tak, jak zleceniodawca sobie uznał, jest ok.

  katepl 6 czerwca 2014, 7:41

  Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że w Polsce od lat działa spam. Czym jesteście zaskoczeni? Że firmy używają automatów i ostro linkują? Proszę was…. Wiele osób i firm, mimo drastycznych zmian w algorytmie dalej robi swoje… Prawda jest taka, że to Wy, specjaliści SEO, nauczyliście Klientów, że tak można pozycjonować, że można wypozycjonować trudne frazy w 2 miesiące… To teraz macie, spam, nienaturalne linki i częste zmiany algorytmu Google….
  Dla mnie, osoby, która nauczyła się SEO w UK to naprawdę ciekawy case….
  W tym wszystkim jest to pozytywne, że co raz więcej Klientów ma świadomość, jak powinno wyglądać pozycjonowanie, a firmy spamujące zaczynają budzić się i zmieniać metodologię pracy.

  Sebastian Miśniakiewicz 6 czerwca 2014, 8:12

  I dlatego mam o czym pisać – i mam coraz większą satysfakcję widząc, że poziom świadomości wśród Klientów wzrasta.
  Mam cichą “nadzieję”, że jakąś cegiełkę do tego przyłożyłem :)

  hauer mateusz 7 czerwca 2014, 8:22

  niech Klient sobie sam sprawdzi odkurzaczem profil linków na początek – dostanie wstępne sygnały że coś nie halo :) i to za jaką cene 50zet ??? :)
  ps. nie mogę się rejestrnąć u Ciebie, why?

  Sebastian Miśniakiewicz 7 czerwca 2014, 8:24

  “ps. nie mogę się rejestrnąć u Ciebie, why?”

  rejestrując się na forum rejestrujesz się na blogu – ale spoko – włąśnie wdrażam nową templatkę to będzie poprawione

  hauer mateusz 7 czerwca 2014, 8:50

  po dodaniu komentarza mam całą stronę rozwaloną i jakieś ciemne tło z góry na dół pod contentem :)
  ale jak idzie nowe to super :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii