5 czerwca 2014 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Branża SEO
Warto sprawdzać swoją firmę seo

Warto sprawdzać swoją firmę seoCoraz bardziej jestem zdegustowany poziomem jakości polskich firm SEO – odnoszę wrażenie, że im bardziej firma jest większa LUB/I duży nacisk kładzie na obecność na różnego rodzaju imprezach branżowych, tym … poziom świadczenia usług idzie w dół w postępie nie liniowym, ale logarytmicznym. Zastanawiam się coraz częściej, w jakim świecie żyją ich właściciele PLUS – czy na koneferencje branżowe jeżdżą tylko po to, aby czegoś się dowiedzieć, czy … czegoś się napić? Obstawiam to drugie :)

Skontaktował się ze mną jakiś czas temu właściciel strony, która wpadła w filtr za nienaturalne linki przychodzące. Zapytał mnie, czy można wyciągnąć stronę z takiego filtra, ponieważ od swojej firmy SEO usłyszał informację, że jest to niemożliwe i musi kupić nową domenę. Odpowiedziałem mu, że filtr można usunąć, trzeba tylko trochę nad tym popracować. Kontakt się urwał.

Po pewnym czasie znowu mieliśmy okazję porozmawiać – serwis stał już na nowej domenie. Ponieważ jednak sytuacja z filtrem trochę kosztowała właściciela zdrowia i nerwów poprosił mnie o sprawdzenie profilu linków przychodzących nowej domeny. Otrzymał zapewnienie od swojej firmy SEO, że działania, jakie teraz prowadzi, są bezpieczne i strona nie powinna wpaść w filtr. Ponieważ jednak jak przyznał nasza rozmowa sprzed zmiany domeny zapadła mu w pamięci poprosił mnie o sprawdzenie działań pozycjonerskich.

Usiadłem zatem do analizy i … “usiadłem”. Profil linków wyglądał masakrycznie – seokatalogi, linkowanie po stronach nietematycznych anchorami FRAZA MIASTO, śmieciowe profile na forach. Po zastanowieniu wysłałem do właściciela strony krótkiego emaila: “Sugeruję natychmiast zmienić firmę SEO”.

Wnioski

Warto, a moim zdaniem,w ręcz należy od czasu do czasu sprawdzić to, co się dzieje z naszą stroną. O ile bowiem jest grupa ludzi, któa świadomie naraża swoje domeny, aby dzięki krótkiej obecności w TOPach zarobić tyle, aby opłacało się im potem zacząć zabawę w Black Hat SEO z kolejna domeną, to jednak większość osób nie jest zainteresowana tego typu praktykami. A jak pokazuje życie i moje rozmowy z webmasterami – często są informowani o tym, że prowadzone działania są “zgodne ze Wskazówkami Google dla Webmasterów” – a w rzeczywistości jest inaczej. Niestety, ale w tego typu praktykach brylują “celebryci”, o których wspomniałem na początku wpisu.

Czy właściciel strony stoi na straconej pozycji?

NIE – wystarczy, że zamówi analizę profilu linków przychodzących. Wtedy dowie się naprawdę, czy działania, jakie prowadzone są przy jego stronie, są rzeczywiście zgodne ze Wskazówkami.

System rezerwacji wizyt online dla Twojego gabinetu, salonu, klubuTestuj przez 30 dni !
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Firmy SEO mocno kreujące swój wizerunek w realu ... odwalają chałę

  4.11017

  OPINIE I KOMENTARZE

  Sebastian Jakubiec 5 czerwca 2014, 11:47

  To nie jest taki prosty sposób, bowiem bardzo łatwo niewiedzącemu co i jak klientowi, powiedzieć – wie Pan co, tamta firma Panu źle robi, proszę zmienić firmę, tutaj jest moja oferta. I co, analiza analizy? :)

  Również dostrzegam wiele problemów związanych z największym branżowo problemem jakim jest nierównowaga – wiedzy, pomiędzy klientem a specjalistą. Ci drudzy mogą powiedzieć klientowi wszystko, bo mało który klient wie co i jak.

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 12:17

  Masz rację, Sebastian – ale tutaj wkraczamy już na pole etyki w biznesie, a to, jak wiesz dobrze, temat rzeka….

  Gor 6 czerwca 2014, 9:12

  Świetny pomysł na temat. Napiszcie – chętnie podlinkuje w swoim RSS który trafia do naszych klientów.

  Sebastian Miśniakiewicz 6 czerwca 2014, 9:17

  Jest na blogu kategoria na ten temat – już sporo tam jest :) – https://blog.seo-profi.pl/seo/etyka-branzy-seo/

  kmlodawski 5 czerwca 2014, 12:47

  Dokładnie, jest parę “znanych” firm, które lubią w mailingach pisać “Wasze SEO jest źle robione bla bla bla”. I do tego kolorowy raport z zerową merytoryczną argumentacją.
  A klient nie wie o co chodzi i się denerwuje.

  Tomek 5 czerwca 2014, 13:03

  Nie ma znaczenia skąd są linki, jako specjalista autor bloga powinien to wiedzieć, nikt tym nie pisał jednak jeszcze w sieci, liczy się proporcja ale czego od czego to już tajemnica :)

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 13:05

  Proporcje mają to do siebie, że … się zmieniają.
  Sztuką jest tak to robić, aby mieć proporcje “daleko”…. – tyle, że to nie trwa krótko, a wiele osób chce “na wczoraj”, no i kółko się zamyka

  Mietek 5 czerwca 2014, 14:55

  Z tymi tytułowymi firmami jest podobnie jak z niektórymi blogerami…

  Pozdrawiam

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 16:40

  Ce la vie

  Mateusz 5 czerwca 2014, 15:20

  Je się nie uważam za specjalistę, ale jak słyszę o tysiącach zł w cennikach za samo black seo, to się nie dziwię, że ludzie czują się nabici w butelkę.

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 16:41

  Wiesz, w biznesie nakłady minus koszty mają dać zysk. Dopóki się kręci tak, jak zleceniodawca sobie uznał, jest ok.

  katepl 6 czerwca 2014, 7:41

  Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że w Polsce od lat działa spam. Czym jesteście zaskoczeni? Że firmy używają automatów i ostro linkują? Proszę was…. Wiele osób i firm, mimo drastycznych zmian w algorytmie dalej robi swoje… Prawda jest taka, że to Wy, specjaliści SEO, nauczyliście Klientów, że tak można pozycjonować, że można wypozycjonować trudne frazy w 2 miesiące… To teraz macie, spam, nienaturalne linki i częste zmiany algorytmu Google….
  Dla mnie, osoby, która nauczyła się SEO w UK to naprawdę ciekawy case….
  W tym wszystkim jest to pozytywne, że co raz więcej Klientów ma świadomość, jak powinno wyglądać pozycjonowanie, a firmy spamujące zaczynają budzić się i zmieniać metodologię pracy.

  Sebastian Miśniakiewicz 6 czerwca 2014, 8:12

  I dlatego mam o czym pisać – i mam coraz większą satysfakcję widząc, że poziom świadomości wśród Klientów wzrasta.
  Mam cichą “nadzieję”, że jakąś cegiełkę do tego przyłożyłem :)

  hauer mateusz 7 czerwca 2014, 8:22

  niech Klient sobie sam sprawdzi odkurzaczem profil linków na początek – dostanie wstępne sygnały że coś nie halo :) i to za jaką cene 50zet ??? :)
  ps. nie mogę się rejestrnąć u Ciebie, why?

  Sebastian Miśniakiewicz 7 czerwca 2014, 8:24

  “ps. nie mogę się rejestrnąć u Ciebie, why?”

  rejestrując się na forum rejestrujesz się na blogu – ale spoko – włąśnie wdrażam nową templatkę to będzie poprawione

  hauer mateusz 7 czerwca 2014, 8:50

  po dodaniu komentarza mam całą stronę rozwaloną i jakieś ciemne tło z góry na dół pod contentem :)
  ale jak idzie nowe to super :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii