Wyszukiwarka Google

Farmer/Panda Update już w Polsce?

Od kilku dni pojawia się sporo nowych wątków na forach internetowych, poświęconych … znikaniu linków prowadzących do witryn. Czyżby zapowiadany update algorytmu Google zawitał już do Polski?

Przypomnijmy, że u podstaw update’u, noszącego wdzięczną nazwę „Panda” lub „Farmer” było usunięcie z indeksu stron zawierających dużo nieoryginalnej treści, często wręcz kradzionej – chociażby za pomocą kanałów RSS.  O zmianach pisałem w poście Content is the king – jeszcze lepsza jakość w SERPach?.

czy „miś Panda” zawitał do Polski? Myślę, że w ciągu kilku dni/tygodnia będziemy o wszystkim wiedzieć. Jedno jest pewne – to chyba już ewidentny zmierzch klasycznych SWLi.

I „ostatnia” chwila, aby nabrać pokory przed Google, zwłaszcza przez osoby, dla których SEO = SWL +/lub Xrumer. Jeszcze nie tak dawno na Forum Google ktoś, kto kładł nacisk na jakość serwerów, był „pod obstrzałem. Dzisiaj tych osób nie ma już na Forum Google, na PiO też widać więcej respektu i … strachu przed zmianami. Nie ulega bowiem wątpliwości, że w tym roku pozycjonowanie stanie się (w końcu) może nie elitarną branżą, ale taką jak webmasterka czy programowanie – gdzie doświadczenie i wiedza zaczną odgrywać większą role niż „kombinowanie”.

Czas najwyższy – każda branża musi w końcu wydorośleć.

GD Star Rating
loading...
Farmer/Panda Update już w Polsce?, Farmer/Panda Update już w Polsce?, 10.0 out of 10 based on 1 rating Farmer/Panda Update już w Polsce?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

polski flirt 3 września 2012, 21:52

Kto kombinuje ten google ukara ;)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *