Wyszukiwarka Google
15 marca 2011

Od kilku dni pojawia się sporo nowych wątków na forach internetowych, poświęconych … znikaniu linków prowadzących do witryn. Czyżby zapowiadany update algorytmu Google zawitał już do Polski?

Przypomnijmy, że u podstaw update’u, noszącego wdzięczną nazwę „Panda” lub „Farmer” było usunięcie z indeksu stron zawierających dużo nieoryginalnej treści, często wręcz kradzionej – chociażby za pomocą kanałów RSS.  O zmianach pisałem w poście Content is the king – jeszcze lepsza jakość w SERPach?.

czy „miś Panda” zawitał do Polski? Myślę, że w ciągu kilku dni/tygodnia będziemy o wszystkim wiedzieć. Jedno jest pewne – to chyba już ewidentny zmierzch klasycznych SWLi.

I „ostatnia” chwila, aby nabrać pokory przed Google, zwłaszcza przez osoby, dla których SEO = SWL +/lub Xrumer. Jeszcze nie tak dawno na Forum Google ktoś, kto kładł nacisk na jakość serwerów, był „pod obstrzałem. Dzisiaj tych osób nie ma już na Forum Google, na PiO też widać więcej respektu i … strachu przed zmianami. Nie ulega bowiem wątpliwości, że w tym roku pozycjonowanie stanie się (w końcu) może nie elitarną branżą, ale taką jak webmasterka czy programowanie – gdzie doświadczenie i wiedza zaczną odgrywać większą role niż „kombinowanie”.

Czas najwyższy – każda branża musi w końcu wydorośleć.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

polski flirt 3 września 2012, 21:52

Kto kombinuje ten google ukara ;)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii