Wyszukiwarka Google

Ewolucja algorytmu Google

Brak komentarzy

Dzisiaj po raz kolejny trafiłem na świetną prezentację autorstwa Rand’a Fishkin’a i … aż wstyd, że do tej pory nie wspomniałem o niej na swoim blogu.

Wspomniana prezentacja w bardzo przystępny, a jednocześnie dokładny sposób przedstawia nam historię zmian, jakie zachodziły w algorytmie Google. Osoby, które długo siedzą w branży (i jeszcze nie widziały tej prezentacji) z pewnym „rozrzewnieniem” na pewno przypomną sobie, jak to kiedyś keywords bardzo się liczył, zaś aby odnieść sukces w SERPach wystarczy tylko dodać stronę do 500 „najnormalniejszych” katalogów – taka wtedy była konkurencja (no i Google na więcej pozwalało).

Prezentacja rozpoczyna się od okresu 1999-2002. Potem przechodzimy przez kolejne okresy – 2003-2005 i duży wpływ anchor text’ów, 2006-2009 i większy wpływ nie tylko tego, jakie są linki, ale też i tego, skąd one są – czyli „początki” reputacji. Można zobaczyć, jak wyglądały kiedyś SERPy – bez mapek itp. itd.

Zachęcam do lektury :)

GD Star Rating
loading...
Ewolucja algorytmu Google, Ewolucja algorytmu Google, 10.0 out of 10 based on 1 rating Ewolucja algorytmu Google
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii