e-weblink

E-weblink to jeden z dwóch, obok Gotlinka, najbardziej popularnych w Polsce systemów wymiany linków (do niedawna tylko rotacyjnych) rotacyjnych. Rotacja w skrócie polega na tym, że wraz z każdym odświeżeniem strony widzimy inne linki, stąd nazwa.. Od 2014 roku dostępne są w e-weblinku także linki stałe. SWL dostępny jest w kontach standardowych oraz kontach pro.

Korzystanie z systemu polega na zakupie punktów, za które użytkownik otrzymuje możliwość umieszczenia linków rotacyjnych lub stałych strony na ustalony czas. Twórcą e-weblinka jest Tomasz Wieliczko, znany w branży jako Xann. Używanie systemów wymiany linków od samego początku, kiedy Google zajęło stanowisko w temacie, jest sprzeczne z tzw. Wskazówkami dla Webmasterów, co w praktyce oznacza , że korzystanie z e-weblinka prędzej czy później doprowadzić może do nałożenia na stronę tzw. filtra przez Google, co w konsekwencji obniży pozycje strony w wynikach wyszukiwania, a to z kolei drastycznie zmniejszy ilość wejścia na stronę z wyników wyszukiwania Google. Powód?

System emituje słabej jakości odnośniki, znajdujące się na witrynach o niskiej użyteczności dla użytkownika. W branży krążą opinie, jakoby e-weblinkiem można było “pozycjonować” 9czyli depozycjonować) konkurencję. Osobiście nie spotkałem się nigdy z dowodem i uważam to “chwyt marketingowy” – dobrej witrynie linki z SWLa nie są w stanie zaszkodzić, niezależnie od tego, co mówi reklama :). Nie ma co się jednak dziwić próbie “odrodzenia” systemu, chociaż są to działania z góry skazane na porażkę. Czas systemów wymiany linków minął – ich używanie dzisiaj, kiedy liczy się jakość i tematyczność linków mocniej niż kiedykolwiek nie ma najmniejszego sensu.

Obecnie e-weblink próbuje być nadal promowany jako skuteczne narzędzie, co nie zmienia faktu, że po ostatnich zmianach w algorytmie należy zaliczyć go bardziej do grona “dinozaurów pozycjonowania” niż skutecznych narzędzi SEO. PS osoby zainteresowane wyrażeniem, które chcą wyrazić swoje opinie na temat e-weblinka zapraszam na moje forum.

GD Star Rating
loading...
E-weblink a pozycjonowanie? To nie działa - case study

5.41011

GD Star Rating
loading...