Filtry, bany

e-Weblink potwierdza – zostaliśmy „zaatakowani” przez Google

Weblink - zostaliśmy zaatakowani przez GoogleNo i mamy chyba koniec spekulacji – moje podejrzenia odnośnie pierwszego systemu się sprawdziły.

W dniu dzisiejszym Tomasz Wieliczko aka Xann wydał oświadczenie na swoim profilu na Google+, w którym czytamy

W wyniku ataku Google na swojego największego konkurenta System Wymiany Linków REKLAMOWYCH jesteśmy zmuszeni podjąć drastyczne działania.

W dniu dzisiejszym wydamy oświadczenie o nadchodzących zmianach w systemie wymiany linków REKLAMOWYCH i nie będzie się to toczyło tylko wyższej jakość stron przyjmowanych do systemu.

Przypomnę, że na forach i blogach branżowych to właśnie weblink był najczęściej typowany do grona dwóch systemów, o których ukaraniu wspomniał Matt. Od wczoraj zaczęli potwierdzać to sami internauci, obserwując spadki stron/zbanowanie serwisów emitujących linki z tego SWLa.

Jak będę miał informację o oświadczeniu, dam znać.

Edit:

Za mało podkreśliłem jedną rzecz we wpisie, a co zrobiłem na mediach społecznościowych, więc dodam do wpisu, że biorę pod uwagę fakt, że oświadczenie jest „ściemą”. Na chwilę obecną jest to jednak jedyny system wymiany linków , w stosunku do którego osoby związane z branżą widzą korelację między komunikatem Matta a banami na domeny emitujące linki z e-weblinka/linkowane z e-weblinka.

GD Star Rating
loading...
e-Weblink potwierdza - zostaliśmy "zaatakowani" przez Google, e-Weblink potwierdza - zostaliśmy "zaatakowani" przez Google, 4.1 out of 10 based on 24 ratings e-Weblink potwierdza - zostaliśmy "zaatakowani" przez Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Karlos 26 lutego 2014, 10:03

Śledząc informacje na forach i blogach powinieneś zauważyć, że bany dotyczą różnych SWL-i, nie tylko e-weblinka. Skoro e-weblink jest największym i najpopularniejszym, to nic dziwnego, że najgłośniej słychać płacz osób działających w tym systemie i najwięcej banów dotyczy stron do niego podpiętych.

Sebastian Miśniakiewicz 26 lutego 2014, 11:12

Tak – weblink i gotlink – na mniejszych na razie nie patrzę, chociaż też padają inne nazwy, ale na razie za wcześnie dla małych SWLi, aby wyciągac wnioski…

Kuba 26 lutego 2014, 12:17

Gotlink póki co aktywnie uwija się, żeby wyjść na prostą i aby system nie padł. Zobaczymy co dziś wymyśli Xann.

Sebastian Miśniakiewicz 26 lutego 2014, 12:21

Podniesie jakość stron – już zaznaczył we wpisie, że chodzi o system linków „reklamowych” :)

Kuba 26 lutego 2014, 12:31

Będą nofollow haha.

Sebastian Miśniakiewicz 26 lutego 2014, 12:37

Nofollow weblink już ma – zauważ jednak, że duże ilości nofollow też szkodzą :)

Kuba 26 lutego 2014, 13:55

Skoro reklamowe, to może wszystkie nofollow ;) A tak poważnie ceny rosną, więc wskaźniki jakościowe nowo stawianych stron dawców będą musiały być wyższe (co Xann zapowiedział). Poczekamy na „oświadczenie” ;)

wojtek 27 lutego 2014, 8:43

Ja nie wiem dla czego Xann cieszy się ze spektakularnego panisza i wzrostu cen za punkty za które można filtrować strony i do tego odpłatnie :/
Nie rozumiem.

Sebastian Miśniakiewicz 27 lutego 2014, 8:58

Zaraz o tym napiszę :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *