26 lutego 2014
Filtry, bany

Weblink - zostaliśmy zaatakowani przez GoogleNo i mamy chyba koniec spekulacji – moje podejrzenia odnośnie pierwszego systemu się sprawdziły.

W dniu dzisiejszym Tomasz Wieliczko aka Xann wydał oświadczenie na swoim profilu na Google+, w którym czytamy

W wyniku ataku Google na swojego największego konkurenta System Wymiany Linków REKLAMOWYCH jesteśmy zmuszeni podjąć drastyczne działania.

W dniu dzisiejszym wydamy oświadczenie o nadchodzących zmianach w systemie wymiany linków REKLAMOWYCH i nie będzie się to toczyło tylko wyższej jakość stron przyjmowanych do systemu.

Przypomnę, że na forach i blogach branżowych to właśnie weblink był najczęściej typowany do grona dwóch systemów, o których ukaraniu wspomniał Matt. Od wczoraj zaczęli potwierdzać to sami internauci, obserwując spadki stron/zbanowanie serwisów emitujących linki z tego SWLa.

Jak będę miał informację o oświadczeniu, dam znać.

Edit:

Za mało podkreśliłem jedną rzecz we wpisie, a co zrobiłem na mediach społecznościowych, więc dodam do wpisu, że biorę pod uwagę fakt, że oświadczenie jest “ściemą”. Na chwilę obecną jest to jednak jedyny system wymiany linków , w stosunku do którego osoby związane z branżą widzą korelację między komunikatem Matta a banami na domeny emitujące linki z e-weblinka/linkowane z e-weblinka.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Karlos 26 lutego 2014, 10:03

  Śledząc informacje na forach i blogach powinieneś zauważyć, że bany dotyczą różnych SWL-i, nie tylko e-weblinka. Skoro e-weblink jest największym i najpopularniejszym, to nic dziwnego, że najgłośniej słychać płacz osób działających w tym systemie i najwięcej banów dotyczy stron do niego podpiętych.

  Sebastian Miśniakiewicz 26 lutego 2014, 11:12

  Tak – weblink i gotlink – na mniejszych na razie nie patrzę, chociaż też padają inne nazwy, ale na razie za wcześnie dla małych SWLi, aby wyciągac wnioski…

  Kuba 26 lutego 2014, 12:17

  Gotlink póki co aktywnie uwija się, żeby wyjść na prostą i aby system nie padł. Zobaczymy co dziś wymyśli Xann.

  Sebastian Miśniakiewicz 26 lutego 2014, 12:21

  Podniesie jakość stron – już zaznaczył we wpisie, że chodzi o system linków “reklamowych” :)

  Kuba 26 lutego 2014, 12:31

  Będą nofollow haha.

  Sebastian Miśniakiewicz 26 lutego 2014, 12:37

  Nofollow weblink już ma – zauważ jednak, że duże ilości nofollow też szkodzą :)

  Kuba 26 lutego 2014, 13:55

  Skoro reklamowe, to może wszystkie nofollow ;) A tak poważnie ceny rosną, więc wskaźniki jakościowe nowo stawianych stron dawców będą musiały być wyższe (co Xann zapowiedział). Poczekamy na “oświadczenie” ;)

  wojtek 27 lutego 2014, 8:43

  Ja nie wiem dla czego Xann cieszy się ze spektakularnego panisza i wzrostu cen za punkty za które można filtrować strony i do tego odpłatnie :/
  Nie rozumiem.

  Sebastian Miśniakiewicz 27 lutego 2014, 8:58

  Zaraz o tym napiszę :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii