16 stycznia 2014
Filtry, bany, Search Console

Oops! keyboard key. FingerDzisiaj znalazłem taką oto informację na stronach Google

The Manual Actions Viewer may not reflect recent changes, such as manual actions that were recently applied or revoked. We hope to have the data updated in the near future. We are still delivering notifications to the Message Center when a manual action is applied and when a reconsideration request is processed, so you can refer to the Message Center for recent changes.

Z którego wynika to, co zostało zawarte w tytule wpisu: status działań ręcznych podjętych przez zespół SQE z Google w stosunku do strony, widoczny w Narzędziach dla Webmasterów, może być nieaktualny.

Zgodnie z dalszą częścią komunikatu najważniejsze są komunikaty wysyłane do właściciela serwisu, znajdujące się w menu Wiadomości dla witryny. I jeżeli mamy w nich informację np. o zdjęciu filtra, a w Działaniach ręcznych nadal widać informację o nałożonej karze – to zgodnie z w/w komunikatem nie należy się tym przejmować.

Ostatnio miałem, wszystko na to wskazuje, do czynienia właśnie z w/ sytuacją – jednak jest to temat na osobny wpis i nie chciałbym nim “przykryć” tej, bardzo ważnej, informacji. Powiem tylko, że analizowana strona wyszła z filtra, ale w Działaniach ręcznych informacja o filtrze pozostała, ba – zmieniła się na gorszą – na dopasowanie do całej witryny.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Gnum.pl 16 stycznia 2014, 11:01

  Wynika z tego, że nie mamy ani informacji o filtrze algorytmicznym ani rzetelnych informacji o działaniach ręcznych. Super!

  Sebastian Miśniakiewicz 16 stycznia 2014, 11:03

  Nie – wynika z tego, że jak nie masz informacji o nałożonym ręcznym filtrze, a masz takową w Działania ręczne, to …. filtra nie ma.
  Chociaż mam jedne case, o którym pisze na końcu, trochę inny – jak dostane odpowiedź na RR, to go opublikuję

  Piotr Bielecki 16 stycznia 2014, 16:20

  Sebastian, chciałem sprawdzić skąd pochodzi ten fajny obrazeczek jaki ilustruje Twój wpis; Wkleiłem jego adres do “Google szukaj obrazem” i zobaczyłem zastanawiający wynik: http://www.pajmon.com/wp-content/uploads/2014/01/prostitution-internet.png
  Aż chciałoby się śledztwo przeprowadzić, dlaczego Google podpowiada taką frazę ;-)

  Sebastian Miśniakiewicz 16 stycznia 2014, 19:08

  Obrazek kupiłem, na Photogenice, albo na Fotolia – nawet nazwy nie zmieniłem, można sprawdzić :)

  Piotr Bielecki 16 stycznia 2014, 19:32

  Absolutnie nic nie sugerowałem :) Widzę, że w nazwie jest Fotolia, dlatego prosto z Google chciałem znaleźć portfolio autora; Dlatego obrazek jaki pokazało Google (ten pod moim linkiem wyżej) totalnie mnie rozwalił ;-)

  Sebastian Miśniakiewicz 16 stycznia 2014, 19:40

  Nic się nie stało :) – widocznie ktoś używa tego w innym niż ja celu :)
  Wolałem jednak wyjasnić na wszelki wypadek, aby “uciąć” ewentualne spekulacje :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii