Filtry, bany

Dwa systemy ukarane przez Google – SWLe czy giełdy linków?

Po dzisiejszym wpisie na blogu Google pojawił się właśnie tweet Matta, z którego jasno wynika, że w końcu przyszła kolej na Polskę – SQE „skupił swoją uwagę” na dwóch polskich sieciach … no właśnie SWLach/giełdach linków?

Not done with Germany yet, but we just took action on two Polish link networks + a reminder blog post: http://t.co/p4tHWx5vHF

— Matt Cutts (@mattcutts) luty 24, 2014

Moim zdaniem, patrząc się na to, jak bardzo ostatnio ludzie zachwycali się SWLami rotacyjnymi, jedną siecią będzie e-weblink – nie wiem, o kim jest mowa w drugim przypadku.

To oczywiście moje przypuszczenia – myślę, że już jutro będzie wiadomo, który system został dotknięty przez Google.

Zwrócić należy też uwagę na sam początek wypowiedzi: „Not done with Germany yet, but” – wygląda na to, że to, co wdrożono w Niemczech ostatnio to tylko początek działań. Pytanie, kiedy do dwóch polskich systemów ukaranych dzisiaj przez Google dołączą pozostałe…

GD Star Rating
loading...
Dwa systemy ukarane przez Google - SWLe czy giełdy linków?, Dwa systemy ukarane przez Google - SWLe czy giełdy linków?, 7.9 out of 10 based on 10 ratings Dwa systemy ukarane przez Google - SWLe czy giełdy linków?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Zbyszek 25 lutego 2014, 8:18

Mijemy nadzieję, że to e-weblink. Chcieli kosić kasę za blokowanie domen przed linkowaniem, to Google załatwi sprawę samodzielnie. I dobrze ;-)

Sebastian Miśniakiewicz 25 lutego 2014, 8:34

Też typuję ten system, z róznych powodów. A żądanie kasy za blokowanie od dawna uważam za przegięcie.

Swirus 25 lutego 2014, 11:41

Wielkie Google nic nie załatwi – e-web to rotacja – odbuduje się jak feniks z popiołu….

Sebastian Miśniakiewicz 25 lutego 2014, 12:12

Sam jestem ciekawy …
Zauważ, że świadomośc ludzi rośnie – coraz więcej osób z branży też przestaje używać SWLi rotacyjnych. O czyms to świadczy…

Damian 6 marca 2014, 11:43

Odbudować mogą się łatwo, ale!
Handlarz punktów zapewne zakłada, że zakup domeny zwraca mu się po X czasu, a potem domena zaczyna zarabiać.
Jeśli „czas życia” domeny będzie bardzo krótki, to i ceny pójdą MOCNO w górę (tym bardziej, że część handlarzy odpuści sobie ten interes, a co za tym idzie zmniejszy się podaż punktów). Pytanie, do jakiej ceny będzie popyt na rotacyjnego SWLa? :)
Co jeśli Google będzie regularnie banować domeny np. po trzech tygodniach życia? :) Powiedzmy sobie szczerze, to tylko kwestia tego, czy Google jest zdeterminowane, by czyścić SWLe, czy nie. Skutecznych mechanizmów obrony przed wykryciem rotacji żaden system nie wprowadzi, można tylko zmniejszać prawdopodobieństwo otrzymania kary i odbudowywać zasoby (a to kosztuje). :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *